Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lutego 2012 r.
17:40
Edytuj ten wpis

Mucha o prezesie Narodowego Centrum Sportu: "To on złożył dymisję. Był zmęczony"

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 14 A A
Konferencja minister Muchy. (Rafał Panas MoDO)
Konferencja minister Muchy. (Rafał Panas MoDO)

- To prezes złożył dymisję. Każdy z nas ma prawo do zmęczenia – mówiła na poniedziałkowej konferencji prasowej w Lublinie Joanna Mucha, minister sportu. Były już prezes może liczyć na 570 tys. zł premii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska. Odpowiadał za budowę i nadzór nad Stadionem Narodowym w Warszawie. Stadion został otwarty w styczniu, choć pierwotny termin był o pół roku wcześniejszy.

Sobotni mecz o Superpuchar Polski nie odbył się, bo zabrakło zgody władz stolicy. Uwagi, co do bezpieczeństwa miała policja. Według nieoficjalnych informacji podanych przez TVN24 Mucha dała Kaplerowi wybór: złoży dymisję lub zostanie wyrzucony.

Minister zaprzecza, że na prezesa naciskano. – O powody odejścia proszę pytać prezesa. Dziękuję mu za pracę. Rozstaliśmy się w przyjaźni. Dobrze oceniam jego pracę. Mało kto by się podjął niezwykle trudnego zadania postawienia nowego stadionu tak szybko i w niecce starego obiektu – mówiła dziennikarzom Mucha.

Pochwaliła się, że przed terminem została oddana część komercyjna obiektu, która już zarabia. Budowa stadionu trwała 32 miesiące, choć plan mówił o 24 miesiącach. – To był nierealny termin, przedstawiony na potrzeby UEFA – mówiła minister.

Kapler może liczyć na w sumie 570 tys. zł. premii. – Tak jest zapisana w kontrakcie menadżerskim, a umów trzeba dotrzymywać – stwierdziła Mucha. Były prezes dostanie pieniądze najpewniej po tym jak w pełni zostanie odebrany Stadion Narodowy i odbędą się piłkarskie mistrzostwa Euro 2012.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rutynosaurus Hex / 14 lutego 2012 o 15:02
Pierwsze prawo Kaplera: "Czy się stoi, czy się leży, pół miliona się należy",
Drugie prawo tegoż: "Praca jako taka jest męcząca, więc nie warto wykonywać jej do końca"
Avatar
Kolka / 14 lutego 2012 o 07:29
[quote name='lol' timestamp='1329155310' post='596186']
... to są pieniądze z naszych podatków, kto negocjował ten kontrakt. Ludzie tak rżnąć Państwo to s...... .
Cóż to za menadżer przecież on musiał tylko nadzorować terminy realizacji określonych inwestycji nie musiał zarabiać tych pieniędzy aby to wybudować. Chyba że jest to trzymiesięczne wypowiedzenie ... a to wtedy jeszcze większe sk.... .
Jestem dyr w jednej z firm ale mam ochotę zaśpiewać międzynarodówkę "wyklęty powstań ludu ziemi .... ".
Zabierzcie te pieniądze Pani minister niech odda ze swoich.
[/quote]
RYŻY lata taksówką za wasze pieniądze po kilka razy w miesiącu do Gdańska. Czy jest sens płacić podatki na tych złodzieji?????. Czy nie przydało by się referendum w tej sprawie ????? WSZYSTKO JEST CHORE -PRZYJAZNE PAŃSTWO-POjebów.
[quote name='lol' timestamp='1329155310' post='596186']
... to są pieniądze z naszych podatków, kto negocjował ten kontrakt. Ludzie tak rżnąć Państwo to s...... .
Cóż to za menadżer przecież on musiał tylko nadzorować terminy realizacji określonych inwestycji nie musiał zarabiać tych pieniędzy aby to wybudować. Chyba że jest to trzymiesięczne wypowiedzenie ... a to wtedy jeszcze większe sk.... .
Jestem dyr w jednej z firm ale mam ochotę zaśpiewać międzynarodówkę "wyklęty powstań ludu ziemi .... ... rozwiń
Avatar
Kuba / 13 lutego 2012 o 21:12
A kto podpisywał taki kontrakt z p. Kaplerem. Poprzedni min. Drzewiecki, który ostatnio ochoczo pokazuje się w telewizji. Dziwić się należy,że ze słonecznej Florydy przyjechał do - jak stwierdził - dzikiego kraju.Peło rozwala wszystko: stadion w W-wie, najdroższy w Europie, był coś 4 razy otwierany, likwiduje szkoły, sądy, posterunki policji, pocztę. Za to każdy wójt może mieć gabinet polityczny, wójt Horodyszcza i burmistrz takiej metropolii jak Ostrów Lubelski. Szkoda kraju, szkoda nas.
Avatar
tell / 13 lutego 2012 o 21:07
Kapler teraz sobie odPOcznie za 570tys PLN nagród. Mucha zapytała "kto wybrał drużyny do meczu o superpuchar?". buhahaha. Ta takich POrąbów POgłosowaliście
Avatar
Gość / 13 lutego 2012 o 20:27
[size="2"]Oni wszyscy to grupa stricte mafijna ... Sejm, Rząd, spółki zależne od państwa, budżetowe inwestycje itp.
Obdzielają się dziesiątkami i setkami tysięcy PLN miesięcznie, które biorą z kieszeni podatników.
W prywatnej firmie nie zarobiliby nawet na używane auto, bo nikt by nie trzymał nieudaczników na kierowniczym stanowisku.
Chodzi tylko o jedno ... maksymalny skok na kasę w jak najkrótszym czasie, póki się ma wpływ na obsadę konkretnych stanowisk.[/size]
Avatar
Igorek / 13 lutego 2012 o 20:05
570 tys. zeta za stadion, na którym nic normalnie nie działa i który kosztował sześć razy tyle ile ten w Doniecku, zapłaciła baba, która jeszcze niedawno twierdziła, że starzy , chorzy ludzie chodzą do lekarzy z nudów. A co do urody Muchy, to faktycznie, mocno przesadzone te opowieści.Nasza drużyna na Eoro na koszulkach niebędzie miała orzełków , tylko muchy.
Avatar
zorro / 13 lutego 2012 o 19:39
Jedynym atutem Muchy miała być jej ładna buzia, bo co do rozumu trudno się go doszukać. Ale czas płynie i zdążyła się już postarzeć (plus 10 lat w ciągu 3 miesięcy). Adios młodość. Więc teraz znajdzie się na śmietniku historii. A jeszcze jedno: Mucha mówiła, by starych ludzi nie leczyć. Więc pewnie jej też nie będą leczyć.
Avatar
Gość / 13 lutego 2012 o 19:32
[size="4"][font="Times New Roman"]Pan Kapler już urodził się zmęczony i postanowił odpocząć na tym świecie i jeszcze mu za to zapłacono. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ (kto to powiedział?)[/font][/size]
Avatar
Kamil / 13 lutego 2012 o 19:03
Czy lokalne mdedia wreszcie docenią wysiłki minister Muchy, Miss Kompromitacji i Wtopy? Dlaczego nie było relacji z jej akcji obiegania stadionu, niezdatengo do rozgrywek. Cała Polska się śmieje , tylko w Lublinie cisza. Co, bezkompromisowi dziennikarze, boicie się, że wam reklamy zabiorą i wylądujecie na bruku? Przecież mamy "wolny rynek wolnych mediów".
Avatar
Gość / 13 lutego 2012 o 18:58
jedna ręką rząd wyciąga pieniadze z kieszeni emerytów rencistów i chorych , a druga chojną daje swoim przydupasom premi w wysokosci nie do zarobienia przeciętnemu szarakowi przez całe życie - oto nasza kochana i sprawiedliwa Polska
Avatar
Rutynosaurus Hex / 14 lutego 2012 o 15:02
Pierwsze prawo Kaplera: "Czy się stoi, czy się leży, pół miliona się należy",
Drugie prawo tegoż: "Praca jako taka jest męcząca, więc nie warto wykonywać jej do końca"
Avatar
Kolka / 14 lutego 2012 o 07:29
[quote name='lol' timestamp='1329155310' post='596186']
... to są pieniądze z naszych podatków, kto negocjował ten kontrakt. Ludzie tak rżnąć Państwo to s...... .
Cóż to za menadżer przecież on musiał tylko nadzorować terminy realizacji określonych inwestycji nie musiał zarabiać tych pieniędzy aby to wybudować. Chyba że jest to trzymiesięczne wypowiedzenie ... a to wtedy jeszcze większe sk.... .
Jestem dyr w jednej z firm ale mam ochotę zaśpiewać międzynarodówkę "wyklęty powstań ludu ziemi .... ".
Zabierzcie te pieniądze Pani minister niech odda ze swoich.
[/quote]
RYŻY lata taksówką za wasze pieniądze po kilka razy w miesiącu do Gdańska. Czy jest sens płacić podatki na tych złodzieji?????. Czy nie przydało by się referendum w tej sprawie ????? WSZYSTKO JEST CHORE -PRZYJAZNE PAŃSTWO-POjebów.
[quote name='lol' timestamp='1329155310' post='596186']
... to są pieniądze z naszych podatków, kto negocjował ten kontrakt. Ludzie tak rżnąć Państwo to s...... .
Cóż to za menadżer przecież on musiał tylko nadzorować terminy realizacji określonych inwestycji nie musiał zarabiać tych pieniędzy aby to wybudować. Chyba że jest to trzymiesięczne wypowiedzenie ... a to wtedy jeszcze większe sk.... .
Jestem dyr w jednej z firm ale mam ochotę zaśpiewać międzynarodówkę "wyklęty powstań ludu ziemi .... ... rozwiń
Avatar
Kuba / 13 lutego 2012 o 21:12
A kto podpisywał taki kontrakt z p. Kaplerem. Poprzedni min. Drzewiecki, który ostatnio ochoczo pokazuje się w telewizji. Dziwić się należy,że ze słonecznej Florydy przyjechał do - jak stwierdził - dzikiego kraju.Peło rozwala wszystko: stadion w W-wie, najdroższy w Europie, był coś 4 razy otwierany, likwiduje szkoły, sądy, posterunki policji, pocztę. Za to każdy wójt może mieć gabinet polityczny, wójt Horodyszcza i burmistrz takiej metropolii jak Ostrów Lubelski. Szkoda kraju, szkoda nas.
Avatar
tell / 13 lutego 2012 o 21:07
Kapler teraz sobie odPOcznie za 570tys PLN nagród. Mucha zapytała "kto wybrał drużyny do meczu o superpuchar?". buhahaha. Ta takich POrąbów POgłosowaliście
Avatar
Gość / 13 lutego 2012 o 20:27
[size="2"]Oni wszyscy to grupa stricte mafijna ... Sejm, Rząd, spółki zależne od państwa, budżetowe inwestycje itp.
Obdzielają się dziesiątkami i setkami tysięcy PLN miesięcznie, które biorą z kieszeni podatników.
W prywatnej firmie nie zarobiliby nawet na używane auto, bo nikt by nie trzymał nieudaczników na kierowniczym stanowisku.
Chodzi tylko o jedno ... maksymalny skok na kasę w jak najkrótszym czasie, póki się ma wpływ na obsadę konkretnych stanowisk.[/size]
Avatar
Igorek / 13 lutego 2012 o 20:05
570 tys. zeta za stadion, na którym nic normalnie nie działa i który kosztował sześć razy tyle ile ten w Doniecku, zapłaciła baba, która jeszcze niedawno twierdziła, że starzy , chorzy ludzie chodzą do lekarzy z nudów. A co do urody Muchy, to faktycznie, mocno przesadzone te opowieści.Nasza drużyna na Eoro na koszulkach niebędzie miała orzełków , tylko muchy.
Avatar
zorro / 13 lutego 2012 o 19:39
Jedynym atutem Muchy miała być jej ładna buzia, bo co do rozumu trudno się go doszukać. Ale czas płynie i zdążyła się już postarzeć (plus 10 lat w ciągu 3 miesięcy). Adios młodość. Więc teraz znajdzie się na śmietniku historii. A jeszcze jedno: Mucha mówiła, by starych ludzi nie leczyć. Więc pewnie jej też nie będą leczyć.
Avatar
Gość / 13 lutego 2012 o 19:32
[size="4"][font="Times New Roman"]Pan Kapler już urodził się zmęczony i postanowił odpocząć na tym świecie i jeszcze mu za to zapłacono. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ (kto to powiedział?)[/font][/size]
Avatar
Kamil / 13 lutego 2012 o 19:03
Czy lokalne mdedia wreszcie docenią wysiłki minister Muchy, Miss Kompromitacji i Wtopy? Dlaczego nie było relacji z jej akcji obiegania stadionu, niezdatengo do rozgrywek. Cała Polska się śmieje , tylko w Lublinie cisza. Co, bezkompromisowi dziennikarze, boicie się, że wam reklamy zabiorą i wylądujecie na bruku? Przecież mamy "wolny rynek wolnych mediów".
Avatar
Gość / 13 lutego 2012 o 18:58
jedna ręką rząd wyciąga pieniadze z kieszeni emerytów rencistów i chorych , a druga chojną daje swoim przydupasom premi w wysokosci nie do zarobienia przeciętnemu szarakowi przez całe życie - oto nasza kochana i sprawiedliwa Polska