Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
19:16
Edytuj ten wpis

Muszla koncertowa uszkodzona. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Pod znakiem zapytania stanęła plenerowa impreza w trakcie XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncert planowany na 10 stycznia miał się odbyć w muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zagrać miały m.in. zespoły Whisky i Tipsy Train. Ale okazało się, że występów tam raczej nie będzie. – Bo muszla nie nadaje się do użytku – mówi Sebastian Krzesiak, szef sztabu WOŚP przy lubelskim oddziale TVP.

Powód? Podczas październikowej śnieżycy konar drzewa spadł na taras, na którym latem działał klub Behemot. Uszkodzony został świetlik. – Przy takich decybelach i niedogrzaniu mogłoby się coś stać. Nie możemy ryzykować, bo boimy się o ludzi, którzy tam będą przebywali – wyjaśnia Barbara Zan, kierownik Działu Administracyjnego Centrum Kultury, które zarządza muszlą.

– Możemy dać widownię i czaszę, ale zaplecze nie może być użytkowane – dodaje.

– Szukamy teraz pomysłu na miejsce, w którym ten koncert mógłby się odbyć. Mamy poważny problem, bo muszla była jedynym miejscem, w którym nie trzeba było mieć osobnego pozwolenia na organizację imprezy masowej – mówi Krzesiak.

I przyznaje, że nawet jeśli znajdzie się inna lokalizacja, to w nieco ponad tydzień może nie zdążyć z załatwieniem niezbędnych pozwoleń.

Magistrat zapewnia, że orkiestrze pomoże. – W środę powinno być na 100 proc. wiadomo, czy koncert uda się zorganizować w muszli – mówi Michał Krawczyk, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

– Jeśli nie, wtedy będziemy szukać innego miejsca – dodaje. Pytany o to jakie jeszcze inne adresy wchodzą w grę, na razie uchyla się od odpowiedzi.

– O jednym mogę zapewnić, że nawet jeśli koncertu na świeżym powietrzu nie będzie, to i tak o godz. 20 zorganizujemy światełko do nieba i cały Lublin zobaczy pokaz sztucznych ogni – obiecuje Krzesiak. Imprezy mają się odbywać też w studiu TVP Lublin przy ul. Raabego.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jam / 30 grudnia 2009 o 09:41
NA PLAC ZAMKOWY, TAM KIEDYS BYWAŁY NAJLEPSZE TEGO TYPU IMPREZY
Avatar
Piasek / 30 grudnia 2009 o 08:52
Bedzie kolejna plaża? Jezeli mnie pamiec nie myli to Muszla przechodzila ostatnio kapitalny remont - czyby miala podzielic los zasypanego tuz po kapitalnym remoncie piachem basenu olimpijskiego?
Avatar
evo / 30 grudnia 2009 o 08:37
Od października nie dało się tego zrobić??? Brawo lubelscy organizatorzy!!
Avatar
mosquito / 29 grudnia 2009 o 23:49
A tego świetlika nie da się naprawić ? Przecież to pikuś ! No ale w tym prowincjonalnym grajdole nic się nie da zrobić.
Avatar
JAŚ / 29 grudnia 2009 o 23:06
Muszla klozetowa
Avatar
ml / 29 grudnia 2009 o 22:50
i po raz kolejny w Lublinie nic się nie dzieje podczas WOŚP, a kiedyś pamiętam jak świetnie bawiłem się podczas koncertu na deptaku, wprost pod urzędem miasta była scena i się dało ... żal
Avatar
ToBi / 29 grudnia 2009 o 22:39
Jak zwykle w Lublinie się nie da :-/ Nawet koncertu w tak szczytnym celu nie jesteśmy przyjąć w mieście wojewódzkim. Nie mówiąc już o tym że koncert będzie tak samo żałosny jak i ten sylwestrowy...
Avatar
reksio / 29 grudnia 2009 o 22:04
No i co nagła sraczka!... Od października drapanie się po ..... i łot nagle problem... to cały Lublin!
Avatar
jam / 30 grudnia 2009 o 09:41
NA PLAC ZAMKOWY, TAM KIEDYS BYWAŁY NAJLEPSZE TEGO TYPU IMPREZY
Avatar
Piasek / 30 grudnia 2009 o 08:52
Bedzie kolejna plaża? Jezeli mnie pamiec nie myli to Muszla przechodzila ostatnio kapitalny remont - czyby miala podzielic los zasypanego tuz po kapitalnym remoncie piachem basenu olimpijskiego?
Avatar
evo / 30 grudnia 2009 o 08:37
Od października nie dało się tego zrobić??? Brawo lubelscy organizatorzy!!
Avatar
mosquito / 29 grudnia 2009 o 23:49
A tego świetlika nie da się naprawić ? Przecież to pikuś ! No ale w tym prowincjonalnym grajdole nic się nie da zrobić.
Avatar
JAŚ / 29 grudnia 2009 o 23:06
Muszla klozetowa
Avatar
ml / 29 grudnia 2009 o 22:50
i po raz kolejny w Lublinie nic się nie dzieje podczas WOŚP, a kiedyś pamiętam jak świetnie bawiłem się podczas koncertu na deptaku, wprost pod urzędem miasta była scena i się dało ... żal
Avatar
ToBi / 29 grudnia 2009 o 22:39
Jak zwykle w Lublinie się nie da :-/ Nawet koncertu w tak szczytnym celu nie jesteśmy przyjąć w mieście wojewódzkim. Nie mówiąc już o tym że koncert będzie tak samo żałosny jak i ten sylwestrowy...
Avatar
reksio / 29 grudnia 2009 o 22:04
No i co nagła sraczka!... Od października drapanie się po ..... i łot nagle problem... to cały Lublin!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra