czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Muszla na przyszłe wakacje

Dodano: 4 września 2002, 17:14

Do końca czerwca przyszłego roku ma zakończyć się budowa muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim. Wykonawcą jest lubelski HenBud.

Wczoraj miasto podpisało umowę z wykonawcą. – Przetarg wygrała firma HenBud – wyjaśnia Janusz Semeniuk, z-ca dyr. Wydziału Organizacyjnego. – Wybraliśmy firmę, która zaproponowała najniższy koszt realizacji.
– Pozostałe oferty były niewiele droższe – dodaje Andrzej Szczęsny, dyr. techniczny firmy HenBud.
W przetargu wystartowało pięć firm. – Roboty powinny rozpocząć się już we wrześniu. Wykonawca musi się uporać z budową w nieprzekraczalnym terminie do końca czerwca przyszłego roku – tłumaczy Zbigniew Choduń, kierownik referatu planowania inwestycji Wydz. Strategii i Rozwoju UM.
Amfiteatr będzie wykonany według projektu Marian Makarski. Obiekt, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków, będzie miał formę lekkiej, otwartej i eleganckiej konstrukcji. Przestrzeń zabudowy nie będzie przekraczać poprzednio istniejącej.
Nad sceną pojawi przezroczyste zadaszenie z pleksiglasu. Kubatura nowej budowli ma być zbliżona do wyburzonej. W najwyższym punkcie, od poziomu sceny do zadaszenia, ma być 8 m. Scena będzie mieć ok. 180 m kw.
Z tyłu obiektu powstaną garderoby dla ok. 100 wykonawców, natryski, toalety. Dach nad zapleczem będzie pełnić jednocześnie rolę tarasu widokowego.
Widownia ma liczyć ok. 700 miejsc z tworzywa sztucznego. – Do realizacji przystąpimy już w połowie września. Do końca roku zamkniemy stan surowy budynku – mówi Szczęsny.
Reszta prac m.in. wykonanie sceny i zadaszenia oraz widowni będzie prowadzana w przyszłym roku. – Zadaszenie nad sceną będzie wykonane z klejonego drewna. Musimy do tego wynająć specjalizującą się w takich pracach firmę – dodaje Szczęsny.

Ile za muszlę?

Budowa muszli ma kosztować blisko 1,5 mln zł. W tegorocznym budżecie miasto zarezerwowało na budowę muszli koncertowej 400 tys. zł. – Resztę pieniędzy powinniśmy otrzymać w ramach przyszłorocznego budżetu – mówi Zbigniew Choduń. – Myślę, że już w przyszłym sezonie letnim imprezy plenerowe w Ogrodzie Saskim będą odbywać się w nowym amfiteatrze.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24