środa, 27 maja 2015 r.

List rektora KUL na Wielkanoc

Dodano: 13 kwietnia 2009, 10:26
Autor:

"Nie bójcie się! Jam zwyciężył świat”. Te słowa Zmartwychwstałego skierowane są nie tylko do niewiast, apostołów i uczniów, ale przede wszystkim do nas: do mnie i do Ciebie - przypomina w wielkanocnym liście ks. prof. Stanisław Wilk.

List rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w wielkanocny poniedziałek będzie czytany w kościołach w całym kraju. - Podobnie jak w spotkaniach opisanych w Ewangelii, również w spotkaniach z nami Zmartwychwstały Zbawiciel otwiera nasze serca na Jego słowo, nasze oczy na cuda Jego miłości i dobroci, a nasze usta na głoszenie Dobrej Nowiny - podkreśla ks. rektor.

- Tajemnica Odkupienia jest więc podstawą naszej nadziei, że z Chrystusem można pokonać zło; że w Chrystusie można stać się nowym człowiekiem, który kierować się będzie nie zakłamaniem, nienawiścią, wyzyskiem czy chęcią zniewolenia bliźniego, ale prawdą, miłością i sprawiedliwością. "Nie bójcie się!”. O takim nowym człowieku myślał i mówił Ojciec święty - przypomina w liście ks. prof. Wilk.
I dodaje: - Jakże aktualny jest Jego apel o przywrócenie blasku "naszemu pięknemu słowu uczciwość: uczciwość, która jest wyrazem ładu serca, uczciwość w słowie i czynie, uczciwość w rodzinie i stosunkach sąsiedzkich, w zakładzie pracy i w ministerstwie, w rzemiośle i handlu, uczciwość, po prostu uczciwość w całym życiu”. Ona bowiem jest źródłem wzajemnego zaufania, pokoju społecznego i prawdziwego rozwoju.

- Zmartwychwstały Chrystus jest dla nas wierzących źródłem głębokiej i prawdziwej radości - podkreśla ks. rektor. - A wiara w Zmartwychwstałego jest dla nas źródłem mocy i siły.

(mb)
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje