środa, 10 lutego 2016 r.

Lublin

List rektora KUL na Wielkanoc

Dodano: 13 kwietnia 2009, 10:26
Autor:

"Nie bójcie się! Jam zwyciężył świat”. Te słowa Zmartwychwstałego skierowane są nie tylko do niewiast, apostołów i uczniów, ale przede wszystkim do nas: do mnie i do Ciebie - przypomina w wielkanocnym liście ks. prof. Stanisław Wilk.

List rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w wielkanocny poniedziałek będzie czytany w kościołach w całym kraju. - Podobnie jak w spotkaniach opisanych w Ewangelii, również w spotkaniach z nami Zmartwychwstały Zbawiciel otwiera nasze serca na Jego słowo, nasze oczy na cuda Jego miłości i dobroci, a nasze usta na głoszenie Dobrej Nowiny - podkreśla ks. rektor.

- Tajemnica Odkupienia jest więc podstawą naszej nadziei, że z Chrystusem można pokonać zło; że w Chrystusie można stać się nowym człowiekiem, który kierować się będzie nie zakłamaniem, nienawiścią, wyzyskiem czy chęcią zniewolenia bliźniego, ale prawdą, miłością i sprawiedliwością. "Nie bójcie się!”. O takim nowym człowieku myślał i mówił Ojciec święty - przypomina w liście ks. prof. Wilk.
I dodaje: - Jakże aktualny jest Jego apel o przywrócenie blasku "naszemu pięknemu słowu uczciwość: uczciwość, która jest wyrazem ładu serca, uczciwość w słowie i czynie, uczciwość w rodzinie i stosunkach sąsiedzkich, w zakładzie pracy i w ministerstwie, w rzemiośle i handlu, uczciwość, po prostu uczciwość w całym życiu”. Ona bowiem jest źródłem wzajemnego zaufania, pokoju społecznego i prawdziwego rozwoju.

- Zmartwychwstały Chrystus jest dla nas wierzących źródłem głębokiej i prawdziwej radości - podkreśla ks. rektor. - A wiara w Zmartwychwstałego jest dla nas źródłem mocy i siły.

(mb)
Czytaj więcej o:
Frantz LIST:
pol
antyKUL
5 komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Frantz LIST:
Frantz LIST: (13 kwietnia 2009 o godzinie 16:34)
WILCZY BILET czyli RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA:

Każdy już wie, chyba że strach przed grzechem nie pozwala czytać wpisów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, choć fakty mówią co innego - ludziska czytają i nawet nikt ich do tego nie zmusza.
Każdy też wie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - zmartwychwstanie też.
Jak widzi to obecnie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY:
1) Wielki Czwartek, Piątek, Sobota... to przecież KULt:
a) KANIBALIZMU "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest ciało moje...". Najdziwniejsze jest to, że w kosciele nawet kanibalizm jest pod postacią wegetariańska, bo ciało pańskie wypiekane jest z wody i mąki - bez udziału mięsa.
B) WAMPIRYZMU - "bierzcie i pijcie z tego wszyscy, to jest krew moja..."
2) ZMARTWYCHWSTANIE czy WYBUDZENIE ZE ŚPIĄCZKI?

Jak do tej pory każdy robiący KULawe i PATologiczne stopnie naukowe nie rozwiązał tych problemów tytułując się nawet prof. lub Rektorem....
Po rozbiciu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w 1982 r. część przeszła do innych diecezji, część zmieniła zawód, część zaś stała się NIEZALEŻNYMI WYZNANIOWO i uruchomiła dzialalnośc w internecie, z pomca zaś przyszły wszystkim DIGITAL ORGAN łamiący monopol organów w kościołach... i kuszący konkurencyjnością cen, a z tego przywileju korzysta nawet sam kosciół instalując organy cyfrowe...

Zostańcie z B(L)OGIEM.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
pol
pol (13 kwietnia 2009 o godzinie 15:23)
Panie Wilk,wyście zawojowali świat bez rzadnej wojny,poprostu w określonym czasie wszliście do rozgrywek z innymi religiami,na ogień i miecze.
Dziś jesteście tacy nieszczęśliwy,że jesteście najbiedniejsi,a tak naprawdę to wasz bogacto to przekracze wszystkie kraje tego świata.
antyKUL
antyKUL (13 kwietnia 2009 o godzinie 14:42)
znowu podziekuje kaczorowi ze finansuje go lepiej , pamietam jak podajze w II dzien swiat w grudniu tez byl jego list , na poczatku jakies wielkie frazesy ze trzeba szanowac wladze , nie smiac sie z prezydenta itp itd ,a na koniec , bach nagle okazuje sie ze prezydent podpisał ta ustawe o dodatkowym finansowaniu kulu ... rece do nich opadaja ... uczelnia pełna hipokrytó
kiedys tez obiecywal ze kaczor chyba zawsze znajdzie prace na kulu xD xD
JAN
JAN (13 kwietnia 2009 o godzinie 11:17)
Dokłandie, w ogłoszeniu w gazecie nei podaliście najważniejszego. Że zbiórka na rzecz przekręciaży z KUL (mam na myśli wykożystywanie środków unijnych) bo doszły mnei słuchy że na ksera faktur brali udział w róznych wnioskach dofinasowyuwujacych z środków unijnych. Ale jak cos ludzie mówią t w tym pewnie coś prawdy jest... A jaka minimalna kwota dziś obowiazuje na tece ???????????????
vox
vox (13 kwietnia 2009 o godzinie 10:45)
A nie napisał po ile na tacę dawać na KUL?
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24

CENEO