środa, 27 maja 2015 r.

Nowe sklepy w Lublinie: Jula już otwarta

Dodano: 12 kwietnia 2012, 20:00
Autor: (jsz)
Park Handlowy Tatary wzbogacił się o nowy sklep (Jacek Świerczyński)
Park Handlowy Tatary wzbogacił się o nowy sklep (Jacek Świerczyński)

Park Handlowy Tatary wzbogacił się o nowy sklep. Od dzisiaj można już robić zakupy w multimarkecie Jula. Dominują tam nie tylko produkty dla majsterkowiczów, ale i fanów aktywnego wypoczynku.

Skandynawska sieć dopiero wkracza na polski rynek. Sklep u zbiegu ul. Mełgiewskiej i Turystycznej jest pierwszą placówką Juli w Lublinie. Sąsiaduje z otwartym niedawno Praktikerem. Obok pojawią się jeszcze sklepy sieci Rossmann i Media Expert.

Jula oferuje przede wszystkim produkty dla majsterkowiczów, narzędzia, materiały instalacyjne i wykończeniowe. W ofercie nie brakuje także różnego rodzaju odzieży ochronnej. Szwedzki sklep to tzw. multimarket, najdziemy więc tam również sprzęt sportowy, akcesoria dla wędkarzy, narzędzia do pielęgnacji ogrodu czy drobny sprzęt elektroniczny. Lubelska Jula to w sumie ok. 13 tys. produktów na 3 tys. mkw powierzchni. Sklep zatrudnia 30 osób.

– Bardzo uważnie dobieramy lokalizacje naszych sklepów – mówi Daniel Adamiuk, z polskiego oddziału firmy. – Lublin wydał nam się idealny. Dostrzegamy rozwój tego miasta.

Jula pochodzi ze Szwecji i jest obecna przede wszystkim w Skandynawii. Prowadzi tam blisko 50 marketów. Lubelski sklep jest piątą placówką sieci w Polsce. W Lutym firma otworzyła market we Wrocławiu, w marcu w Łodzi. W tym roku planuje uruchomienie kilku następnych.

W międzyczasie Szwedom urośnie konkurencja w postaci Castoramy. Przy ul. Mełgiewskiej powstaje bowiem hipermarket budowlany Castorama. Będzie trzykrotnie większy od Juli. Otwarcie zaplanowano na lipiec.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje