poniedziałek, 25 maja 2015 r.

Stołówka przy ul. Langiewicza jeszcze poczeka

Dodano: 26 lipca 2012, 12:46
Autor: (mb)
 (Jacek Świerczyński/Archiwum)
(Jacek Świerczyński/Archiwum)

Prawdopodobnie dopiero po wakacjach rozstrzygnie się, kto będzie nowym dzierżawcą dawnej stołówki UMCS przy ul. Langiewicza w Lublinie.

Drugie podejście do wyboru najemcy czeka na rozstrzygnięcie. Poprzedni prowadził tam pub Arena, który zasłynął specyficzną ofertą – m.in. kieliszkiem wódki za złotówkę. Uczelni nie podobał się rozgłos działającego w uczelnianym budynku lokalu. UMCS wypowiedział umowę dotychczasowej dzierżawy. Najemca opuścił lokal na początku tego roku. A uniwersytet postanowił, że w dawnej stołówce nie będzie już lokalu z głośną muzyką i alkoholem. Skarżyli się na to okoliczni mieszkańcy.

Pierwszy konkurs uczelnia rozpisała na początku roku. Jak informowaliśmy w czerwcu, wpłynęło sześć ofert. Ale te uniwersytetu nie zadowoliły. UMCS zwrócił się do oferentów, żeby je doprecyzowali. Zwłaszcza jeden z zapisów, który pojawił się w specyfikacji przetargowej – o tym, że działalność prowadzona w dawnej stołówce będzie "nieuciążliwa”.

– Wyjaśniliśmy, że zapis o "nieuciążliwej” działalności jest równoznaczny z brakiem zgody na działalność rozrywkową i sprzedaż alkoholu w tym miejscu. I czy, w związku z tym, podtrzymują swoje oferty – mówi Anna Guzowska, rzecznik UMCS. Problem w tym, że nie odpowiedział żaden z nich.

Uczelnia zdecydowała o rozpisaniu nowego konkursu ze szczegółowo określonymi zasadami. Konkurs został ogłoszony przed wakacjami. – Spośród złożonych ofert dwie odpowiadają naszym oczekiwaniom dotyczącym charakteru zaproponowanej działalności – usłyszeliśmy wczoraj w rektoracie UMCS. – Jedna to działalność sportowo-rekreacyjna, druga – medyczna.
Czytaj więcej o:
0 komentarzy
Skomentuj
avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)
Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje