sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Na co prezydent wyda naszą kasę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2007, 19:35
Autor: Dominik Smaga

Gotowy jest już projektu budżetu Lublina. Od dziś będziemy prezentować najważniejsze wydatki, które mają być sfinansowane z miejskiej kasy.

To propozycje prezydenta. Radni mogą je jeszcze zmienić.

W sumie do kasy miasta ma trafić ponad miliard złotych. Wydatki jak zwykle będą większe. W 2008 r. ponad 163 milionów złotych trzeba będzie poszukać w pożyczkach i kredytach. W przeliczeniu na głowę mieszkańca, Ratusz wyda 3332 zł, czyli o ponad 9 proc. więcej niż w tym roku. Tradycyjnie najwięcej pieniędzy pójdzie na oświatę.

Podwyżki płac

Pracownicy na miejskim garnuszku mają dostać wyższe pensje. W żłobkach będzie to średnio 200 zł na etat. Pedagogom ze świetlic szkolnych przypadnie 210 zł. Na dodatkowe 123 zł będą mogli liczyć pedagodzy ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. A po 90 zł mają dostać pracownicy burs i internatów. Po 200 zł podwyżki przewidział prezydent dla pracowników administracji i obsługi we wszelkiego typu przedszkolach, podstawówkach, gimnazjach, liceach i zawodówkach. Znacznie większe podwyżki przewidziane są dla urzędników z Miejskiego Urzędu Pracy - im ma przypaść po 300 zł na etat. Wszystkie kwoty brutto.

Szkoły

Pieniądze pójdą m.in. na sanitariaty w SP nr 3 i SP 20, gimnazjach nr 16 i 17, VIII LO, XI Liceum Profilowanym, Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego. Na liście jest też wymiana okien w V LO i ogrodzenie SP 42. W przyszłym roku ruszy przebudowa starej części podstawówki przy ul. Zuchów wraz z jej ociepleniem. Miasto planuje też rozpoczęcie budowy krytej pływalni i rozbudowę sali gimnastycznej SP 23. Docieplone zostaną podstawówki nr 23, 29 i 38, gimnazja nr 1, 2, 8 i 10, zespoły szkół ogólnokształcących nr 1 i 4. Do przebudowy pójdzie segment basenowy w szkole przy ul. Radości. Znaleźć mają się także pieniądze na boiska przy SP 43 i 51 oraz zespołach szkół nr 1 i 5.

Budownictwo

W przyszłym roku ma ruszyć budowa bloku socjalnego na Kośminku przy ul. Żelaznej 18a (boczna Pawiej). W dwupiętrowym budynku ma się znaleźć 30 mieszkań dla najuboższych rodzin. Obok powstanie ogrodzony plac zabaw. Pieniędzy ma też wystarczyć na projekty - ale jeszcze nie budowę - bloków przy Sulisławickiej, Mireckiego i Zygmunta Augusta.

Policja

Przez cały rok po ulicach będą chodzić dodatkowe patrole policji opłacone przez miasto. Trasy ustalają miejscy urzędnicy. Będzie ich dziewięć. 1. Lubartowska, Ruska, Nadstawna, Nowy Plac Targowy. 2. Nadstawna, PKS, Transped, Tysiąclecia. 3. Zamek, Furmańska, Cyrulicza. 4. Złota, Rynek, pl. Po Farze. 5. pl. Łokietka, Lubartowska, Kowalska, Rybna. 6. pl. Litewski, deptak, Kościuszki, Peowiaków. 7. pl. Litewski, Radziwiłłowska, Niecała, 3 Maja, Cicha. 8. Krańcowa, Pogodna, Sokola, Łabędzia, Grabskiego. 9. Motorowa, Montażowa, Gospodarcza, Odlewnicza, Hutnicza. Patrole będą chodzić w czwartki piątki i soboty w godz. 14-22 lub 16-22.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
szary
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

szary
szary (19 listopada 2007 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przeglądalem projekt budżetu masta na przyszły rok i w części bezpieczeństwo natknołem się " trasy nowych patroli policyjnych opłacanych z puli miasta..... chwała za to ..ale co gdzie i kiedy będą robić wydaje mi się lekką przesadzone. Może rozesłąć w formie pisemnej tą informację do osiedlowych żuli aby w tym czasie siedzieli cichutko w swoich domach . W ten sposób zdecydowanie poprawimy bezpieczeństwo. Myślę że przydałoby się trochę logiki w postępowaniu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!