Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2009 r.
18:55
Edytuj ten wpis

Na co radni chcą wydać miejskie pieniądze

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 6 A A

Przyszłoroczny budżet miasta prawie gotowy. Do prezydenckiego projektu radni próbują dopisać jeszcze wiele dodatkowych wydatków. Rada Miasta zdecyduje ostatecznie o budżecie 17 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Komisje wnioskują, by w budżecie znalazły się następujące pozycje:

Sport i edukacja

Milion na basen przy Łabędziej * 500 tys. zł na przebudowę boiska SP nr 29 * 150 tys. zł na docieplenie Przedszkola nr 75 * 300 tys. zł na dokumentację do przebudowy Zespołu Szkół Ekonomicznych im Vetterów * 100 tys. zł na dokumentację budowy boisk przy SP nr 38 * 300 tys. zł na docieplenie SP nr 34 * 700 tys. zł na boisko Orlik przy Radzyńskiej * 200 tys. zł na modernizację boiska gimnazjum przy Szkolnej * 400 tys. zł na budowę boiska przy Gimnazjum nr 1 * 300 tys. zł na dokumentację budowy basenu przy V LO

Drogi

150 tys. zł na budowę oświetlenia i chodnika w ul. Pszczelej * 500 tys. zł na oświetlenie Cienistej * 70 tys. zł na dokończenie budowy miejsc parkingowych wzdłuż Paderewskiego * 150 tys. zł na budowę parkingu przy Kiepury * 30 tys. zł na doświetlenie ul. Szpinalskiego * 40 tys. zł na remont schodów przy SP 34 * 900 tys. zł na budowę ul. Hiacyntowej * 200 tys. zł na budowę schodów w wąwozie przy Lwowskiej * 150 tys. zł na budowę chodnika i schodów przy Ruckemana 10 * 40 tys. zł na doświetlenie ul. Krokusowej * 200 tys. zł na dokumentację do przebudowy skrzyżowania ul. Północnej i Ducha * 180 tys. zł na budowę parkingu przy ul Kiepury * 50 tys. zł na schody między Organową i Oratoryjną * 70 tys. zł na dodatkowe zatoki parkingowe przy ul. Legendy * 50 tys. zł na doświetlenie placu zabaw w rejonie Górczańskiej i Świętokrzyskiej * 100 tys. zł na dodatkowe miejsca parkingowe naprzeciw budynku Paderewskiego 18 i kościoła * 150 tys. zł na dokumentację techniczną do budowy drugiego wjazdu na os. SM Rudnik od Szeligowskiego do Milenijnej * 200 tys. zł na projekt nowej pętli autobusowej przy Żeglarskiej * 500 tys. zł na ul. Głuską * 330 tys. zł na budowę ul. Domeyki * 200 tys. zł na budowę przejścia dla pieszych na poziomie jezdni równolegle do kładki łączącej ul. Przyjaźni z ul. Hutniczą

Pozostałe

500 tys. zł na zakup wyposażenia nowej biblioteki przy Szaserów * 220 tys. zł na fotoradar dla Straży Miejskiej i 100 tys. zł na nowe etaty dla Straży Miejskiej * 250 tys. zł na obchody świąt 3 maja i 11 listopada * 500 tys. zł na zagospodarowanie amfiteatru na Tatarach


Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Almi / 8 grudnia 2009 o 06:47
A co to za pier***enie???? To mają być plany rozbudowy dróg, przecież to kpina !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
red / 8 grudnia 2009 o 02:37
200 tyś zł. na projekt pętli autobusowej przy ul.Żeglarskiej? I co dalej?Szuflada,a jeżeli realizacja,to ile tysięcy złotych??
Avatar
Janek / 7 grudnia 2009 o 23:13
Ale takie sumy na jakieś schodki?Za takie kwoty domek w surowym stanie można postawić.Przepraszam,nie doczytałem o złotych poręczach!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2009 o 22:47
Chętnie by wydali na podwyżki dla siebie. Narazie nie mogą ale wierze w nich. Coś wymyślą.


Straż Miejscka to niepotrzbna słubża. Te zadania powinna wykonywac polcja. Przynajmniej maja większe uprawnienia.
Avatar
anty SM / 7 grudnia 2009 o 20:11
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kiedyś pieszy patrol straży miejskiej w niebezpiecznych miejscach ?
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kie... rozwiń
Avatar
paulo7 / 7 grudnia 2009 o 19:23
A gdzie podzialy sie pieniazki i plany poszerzenia doswiadczalnej i budowy nowej petli na felinie.Buduje sie strefe ekonomiczna ale nie pamieta sie o tym ze bedzie trzeba do niej czyms dojechac.Co sobie pomysla inwestujace tam firmy gdy ich pracownicy beda przychodzic do pracy w zabloconych butach.Pala za myslenie dla naszych wlodarzy
Avatar
Almi / 8 grudnia 2009 o 06:47
A co to za pier***enie???? To mają być plany rozbudowy dróg, przecież to kpina !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
red / 8 grudnia 2009 o 02:37
200 tyś zł. na projekt pętli autobusowej przy ul.Żeglarskiej? I co dalej?Szuflada,a jeżeli realizacja,to ile tysięcy złotych??
Avatar
Janek / 7 grudnia 2009 o 23:13
Ale takie sumy na jakieś schodki?Za takie kwoty domek w surowym stanie można postawić.Przepraszam,nie doczytałem o złotych poręczach!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2009 o 22:47
Chętnie by wydali na podwyżki dla siebie. Narazie nie mogą ale wierze w nich. Coś wymyślą.


Straż Miejscka to niepotrzbna słubża. Te zadania powinna wykonywac polcja. Przynajmniej maja większe uprawnienia.
Avatar
anty SM / 7 grudnia 2009 o 20:11
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kiedyś pieszy patrol straży miejskiej w niebezpiecznych miejscach ?
straż miejska ? zwiększenie etatów ? fotoradar ?

to nie może przejść, nie zgadzam się ! ograniczyć tych darmozjadów, bo za przeproszeniem co oni robią ? złapali jakieś rabusia ? np. łańcuszków ? albo telefonów ? a teraz jeszcze jak im kupimy fotoradar to już w ogóle im się w głowach poprzewraca, mandaty za złe parkowanie i fotoradary ?

Straż Miejska powinna dbać o bezpieczeństwo pieszych i ludności, a nie ruchu drogowego ! bo mam wrażenie że w Lublinie tylko tym się straż miejska zajmuje, widział ktoś kie... rozwiń
Avatar
paulo7 / 7 grudnia 2009 o 19:23
A gdzie podzialy sie pieniazki i plany poszerzenia doswiadczalnej i budowy nowej petli na felinie.Buduje sie strefe ekonomiczna ale nie pamieta sie o tym ze bedzie trzeba do niej czyms dojechac.Co sobie pomysla inwestujace tam firmy gdy ich pracownicy beda przychodzic do pracy w zabloconych butach.Pala za myslenie dla naszych wlodarzy
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 9 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 3 4

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 0

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 5

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 10

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 14 27

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 27 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.