sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Na Czechowie będą wybiegi dla psów?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2013, 19:23
Autor: (AA)

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Właściciele psów z Czechowa chcą, aby przy ul. Śliwińskiego powstał wybieg dla czworonogów. Dziś spotkają się w tej sprawie. O wsparcie proszą urzędników.

– Pomyśleliśmy, że na tego typu wybieg dla psów mógłby posłużyć nieużywany kort tenisowy – wyjaśnia Agata Frankowska, jedna z inicjatorek akcji, której zwolennicy skrzyknęli się na Facebooku.

– Chcemy stworzyć takie miejsce gdzie nasze psy mogą się wybiegać i pobawić z innymi czworonogami. Aby było to miejsce gdzie nie będziemy narażeni na zapłacenie mandatu, bo pies nie jest na smyczy i bez kagańca. Zależy nam też na tym, aby teren był ogrodzony, z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i ich dzieci. Doskonale rozumiemy, że ludzie mogą bać się psów.

Spotkanie w sprawie wybiegu na Czechowie Północnym zaplanowano na dzisiaj. Rozpocznie się o godz. 20 w siedzibie Rady Dzielnicy (ul. Szwajcarska 10, wejście z boku bloku, od placu zabaw).

Kort tenisowy podlega Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Lublinie. – Nie znamy tej propozycji – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik lubelskiego MOSiR-u. – Każdy pomysł jest jednak do rozważania. Możemy się spotkać i na ten temat porozmawiać.

Inicjatorzy akcji proszą o wsparcie Ratusz. – Do Urzędu Miasta skierowaliśmy już pismo, bo chcemy zainteresować władze miasta tym pomysłem – dodaje Frankowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
bozia, która jest rozbawia
Gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 września 2013 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do 

bozia, która jest rozbawia

Wyprowadzam z błędu (tylko kwestia prawna).

Psie odchody nie zostały sklasyfikowane jako odpad niebezpieczny. Odchody należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub pojemnikach na niesegregowane odpady komunalne. 

Rozwiń
bozia, która jest rozbawia
bozia, która jest rozbawia (4 września 2013 o 23:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jeju... i znowu problem z kupami.. hehe :P

a pytanie pierwsze czy właściciele psów maja wyrzucać kupy do śmietników miejskich?? tam gdzie jest segregacja, tam gdzie sa puszki tam gdzie jest papier...

nie wszystkie bakterie są usuwane podczas sterylizacji...

smacznego :D

karać powinni najpier administracje za nie dostarczanie odpowiednich miejsc do utylizacji odchodów a potem wlaścicieli czworonogów.

ja sama jestem właścicielem pieseczka i naprawde z reką na sercu sprzatałabym.. nie robie tego bo nie mam gdzie!!! do kosza komunalnego nie wyrzuce bo zagrazam epidemiologicznie i grozi to wyrokiem.. a nasze państwo bo miasto bo rybka karze za to.. logiki troche. śmieszą mnie komentarze bo pisza to ludzie którzy  wdepneli w kupkę i nie wiedzieli jak ją usunąć :D

Rozwiń
Gość
Gość (4 września 2013 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ilu jest tych mądrych, odpowiedzialnych i sprzątających ? 10% ???

Nic zatem dziwnego, że się uogólnia...

Propozycja zamykania dzieci jako kontra na srające psy ? Do jakiego poziomu sporowadzamy dyskusję...

A może włączając do dyskusji dzieci jesteś jednym z tych oszołomów, co prawa zwierząt stawiają na równi z prawami zwierząt ?

Odniosę się w kolejności do pozostawionych fragmentów.
 

1. To bardzo dziwne. Odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka osobowa anie ogół. 

2. Czytając wcześniejsze komentarze myślę że jakość dyskusji i używanych w niej argumentów wzrosła. To był przykład. Osobiście tak samo przeszkadzają mi psie kupy na trawniku jak i i ślady butów na ławce i litry śliny pod nią. 

3. Widocznie jestem oszołomem. Dla Twojej wiadomości napiszę że mam dziecko. Muszę jednak zwrócić Twoją uwagę na fakt że każde prawo należy respektować jednakowo. Nie ma takich praw które są trochę ważne i takich które są bardzo ważne. Prawo jest prawem niezależnie od tego kogo dotyczy. Idąc Twoim tokiem rozumowania pozostawienie nieczystości po psie na trawniku jest większym złem niż wywalenie brudnej pieluchy, puszki po piwie etc. Dla mnie wszystkie te przykłady stoją ze sobą na równi. Niestety wysokość wymierzanych za te wykroczenia kar nijak ma się do tego o czym piszemy. Psia kupa 500zł (rozkłada się po pierwszym deszczu), wyrzucony niedopałek czy butelka 50zł. Śmieci to śmieci. Myślę że gdyby kary były równe dla wszystkich tego typu wykroczeń i SM koncentrowała się na całości swoich zadań związanych z utrzymaniem porządku to w mieście żyłoby się przyjemniej. Dodam że popieram SM w działaniach mających na celu pozbycie się tego śmierdzącego problemu. Popieram karanie osób które udają że nie widzą własnego psa i jego szanownej kupy. Popieram karanie osób które puszczają swoje zwierzęta luzem ale popieram też pomysł tworzenia w mieście wybiegów bo jestem świadom tego czemu to będzie służyć. Właśnie bezpieczeństwu i porządkowi. 

Pozdrawiam.

Rozwiń
tobi
tobi (4 września 2013 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Małe sprostowanie: oczywiście chodziło o stawianie na równi praw zwierząt i ludzi.

Ne nie mój drogi , małe sprostowanie całkowicie nie potrzebne . Człowiek jest także zwierzęciem , niejednokrotnie gorszym w swoim postępowaniu od psów , kotów i innych krwiożerczych bestii , NIe bez przesady mówi ukuto powiedzenie człowiek człowiekowi wilkiem , lub nie wilka się bój a ludzi . Taka jest prawda . A co do całej prawdy to psia kupa stanowi tylko ułamek problemu czystości społeczeństwa , mały ułamek , tak naprawdę jesteśmy społeczeństwem brudasów i śmieciarzy . Pety , butelki , rzygowiny , podpaski , worki ze śmieciami wylatujące przez okno to nasza codzienność , Może i faktycznie srające dzieci nie upowszechniły się ... jeszcze , ale za to ich tatusiowie i mamusie niestety też sikający po klatkach , windach czy pod kioskiem lub za przystankiem to nasza codzienność , a zwróć takiemu uwagę to jeszcze się obruszy ( jak ma dobry humor ) . Mam psa i mój pies sra na trawnik a ja po nim sprzątam , ale nie widziałem jeszcze nikogo kto by sprzątał po swoich odchodach a widziałem już nie jedno.   

Rozwiń
dP
dP (4 września 2013 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A może włączając do dyskusji dzieci jesteś jednym z tych oszołomów, co prawa zwierząt stawiają na równi z prawami zwierząt ?

Małe sprostowanie: oczywiście chodziło o stawianie na równi praw zwierząt i ludzi.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!