Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2013 r.
17:41
Edytuj ten wpis

Na dwa miesiące zamkną wiadukt w ul. Filaretów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Barierki mają stanąć we wtorek – zapowiada magistrat. Z ruchu wyłączony będzie jeden z dwóch wiaduktów nad wąwozem dzielącym Czuby i LSM

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mowa o wiadukcie znajdującym się po stronie os. Skarpa, służącym do jazdy w kierunku ul. Zana. Podobnie jak to ma miejsce na ul. Armii Krajowej cały ruch przejmie drugi wiadukt.

– Ruch będzie się odbywał tylko po jezdni lewej w obydwu kierunkach – zapowiada Łukasz Kozak, kierownik budowy z firmy KPRD. Przed nim i za nim znajdą się prowizoryczne drogi umożliwiające przejazd na właściwą jezdnię ul. Filaretów. Pierwsza przewiązka powstanie w pobliżu skrzyżowania z ul. Radości, a druga w rejonie ul. Rzeckiego. Dziś ma się zacząć wyznaczanie przewiązek.

– Jedna powstanie przy skrzyżowaniu z Radości z wykorzystaniem miejsca na skrzyżowaniu, a druga na wysokości schodów prowadzących od ul. Pana Balcera, gdzie rozebrane zostaną barierki na środku jezdni – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Pasażerowie komunikacji miejskiej jeżdżący do centrum z przystanku przed wiaduktem nie muszą się obawiać, że czekają ich wędrówki pod rondo lub za wąwóz. – Od 9 lipca przystanek Sympatyczna 02 zostanie przeniesiony przed ulicę Radości – zapowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Po drugiej stronie ulicy zmian nie będzie.

Prace potrwają co najmniej dwa miesiące i będą wymagać niemal całkowitego – nie licząc filarów – rozebrania i odtworzenia konstrukcji wiaduktu. Później takie same zabiegi ma przejść drugi. Obydwa powinny być odnowione do końca października.

W drugiej połowie sierpnia można się spodziewać kolejnych problemów na odcinku ul. Filaretów między ul. Jana Pawła II i Zana, a to z powodu przebudowy ulicy. Prace mają być prowadzone równocześnie z tymi przy wiaduktach. Termin zakończenia robót na obu jezdniach został wyznaczony na 15 listopada. W ramach przebudowy odnowione zostaną obie jezdnie i chodniki, a z dwóch stron ulicy powstaną ścieżki rowerowe. Wyjątkiem będą wiadukty, na których nie będzie wydzielonej trasy dla jednośladów.

Zarówno wiaduktami, jak i odcinkiem ulicy od Zana do Jana Pawła II zajmie się konsorcjum, którego liderem jest Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, a partnerami PRD Lubartów i LPRD z Lublina. Miasto zapłaci im 12,2 mln zł.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Budowlaniec / 4 lipca 2013 o 14:12
Mam nadzieje, ze ta firma z Lubartowa to za dużo tu robić nie będzie... Bo jakość juz pokazała nawet nie raz... Niestety...
Avatar
ahaa / 4 lipca 2013 o 09:16

Ja się zastanawiam po cholere ta ścieżka rowerowa, skoro nie da się nią przejechać przez wiadukt? Ten kawałek to co rowerzyści mają fruwać??

Kto to w ogóle wymyśla takie kretynizmy??

Avatar
jo_gurt / 4 lipca 2013 o 06:03

Super, że wreszcie w Lublinie remontuje się drogi! Bo ich stan w porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi jest mocno poniżej przyzwoitości! I nie marudzić, że miasto rozkopane i zakorkowane, tylko wyobrażać sobie, jak to za parę miesięcy będzie się "płynąć" po równym asfalcie! :-)

Otóż to!

Wiem, że ponarzekać trzeba, więc: ojejejej, jakie to złe! Rozbisurmanienie i degrengolada! Olaboga!

A jak już mamy to załatwione, to ja tylko powiem, w kontekście Filaretów: NARESZCIE!

Otóż to!

Wiem, że ponarzekać trzeba, więc: ojejejej, jakie to złe! Rozbisurmanienie i degrengolada! Olaboga!

A jak już mamy to załatwione, to ja tylko powiem, w kontekście Filaretów: NARESZCIE!

rozwiń
Avatar
Maciek / 4 lipca 2013 o 01:14

Za pół roku,albo za rok okaże się,że wiadukty te muszą być wyremontowane i wszystko tegoroczne pójdzie w diabły.......Chyba że mają ekspertyzy twierdzące inaczej.

Avatar
FanLU / 3 lipca 2013 o 22:13

Super, że wreszcie w Lublinie remontuje się drogi! Bo ich stan w porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi jest mocno poniżej przyzwoitości! I nie marudzić, że miasto rozkopane i zakorkowane, tylko wyobrażać sobie, jak to za parę miesięcy będzie się "płynąć" po równym asfalcie! :-)

Avatar
tester / 3 lipca 2013 o 21:47

Excellent! Aby z Dziesiątej przedostać się na LSM najlepiej nauczyć się fruwać. Roboty drogowe na Nowym Świecie, Zemborzyckiej, Mickiewicza i pod tunelem. Wiecznie zakorkowana Krochmala, a teraz dodatkowo z obu stron przytkane Filaretów. Dziesiąta jest okopana z każdej strony, nie do zdobycia jak twierdza... Głuska to nawet wygląda jakby wczoraj skończyli ją bombardować.

Czyli jak Głuską będą chcieli zrobić to też będziesz narzekać że remont... Ludzie, to o pomstę woła - nie robią źle, robią też niedobrze. Już pamiętam wszystkich mądrych, którzy narzekali że do Piask takie korki z Lublina i do Świdnika nie da się dojechać a teraz najgłośniej krzyczą że w Świdniku to prawie jak w Lublinie bo taką fajną drogę pod lasem mają a do Piask to taka rewelacyjna ekspresówka jest. Remonty wymagają trochę poświęceń...

Czyli jak Głuską będą chcieli zrobić to też będziesz narzekać że remont... Ludzie, to o pomstę woła - nie robią źle, robią też niedobrze. Już pamiętam wszystkich mądrych, którzy narzekali że do Piask takie korki z Lublina i do Świdnika nie da się dojechać a teraz najgłośniej krzyczą że w Świdniku to prawie jak w Lublinie bo taką fajną drogę pod lasem mają a do Piask to taka rewelacyjna ekspresówka jest. Remonty wymagają trochę poświęceń...

rozwiń
Avatar
xyz / 3 lipca 2013 o 20:42

Excellent! Aby z Dziesiątej przedostać się na LSM najlepiej nauczyć się fruwać. Roboty drogowe na Nowym Świecie, Zemborzyckiej, Mickiewicza i pod tunelem. Wiecznie zakorkowana Krochmala, a teraz dodatkowo z obu stron przytkane Filaretów. Dziesiąta jest okopana z każdej strony, nie do zdobycia jak twierdza... Głuska to nawet wygląda jakby wczoraj skończyli ją bombardować.

Codziennie jeżdżę na Dziesiątą, trochę korek i wielka tragedia się stała. Osiedle obok Czuby dokładniej Ruta jest okopana dopiero z każdej strony (remont na JPII, Armii Krajowej, Filaretów (od Zana do Głębokiej), przejazd przez Kraśnicką, nie wspominając o korkach, ale cieszę się ponieważ po remontach nie będzie trzeba wydawać pieniędzy na remonty zawieszenia w samochodzie . Polacy to dziwni ludzie ubytki w jezdni - źle, remonty też źle.

Codziennie jeżdżę na Dziesiątą, trochę korek i wielka tragedia się stała. Osiedle obok Czuby dokładniej Ruta jest okopana dopiero z każdej strony (remont na JPII, Armii Krajowej, Filaretów (od Zana do Głębokiej), przejazd przez Kraśnicką, nie wspominając o korkach, ale cieszę się ponieważ po remontach nie będzie trzeba wydawać pieniędzy na remonty zawieszenia w samochodzie . Polacy to dziwni ludzie ubytki w jezdni - źle, remonty też źle.

rozwiń
Avatar
adfas / 3 lipca 2013 o 20:29

a skąd nagle miasto takie bogate?? tu miliona tam, 12 milionów, gdzie indziej ileś tam znowu kolejnych milionów?? całe miasto rozryte, po co tak wszystko naraz?? ciekawe kto za to zapłaci?

Avatar
Maryla / 3 lipca 2013 o 19:47

Excellent! Aby z Dziesiątej przedostać się na LSM najlepiej nauczyć się fruwać. Roboty drogowe na Nowym Świecie, Zemborzyckiej, Mickiewicza i pod tunelem. Wiecznie zakorkowana Krochmala, a teraz dodatkowo z obu stron przytkane Filaretów. Dziesiąta jest okopana z każdej strony, nie do zdobycia jak twierdza... Głuska to nawet wygląda jakby wczoraj skończyli ją bombardować.

Avatar
xyz / 3 lipca 2013 o 19:17

zapraszam do zapoznania się z mapą topograficzną Lublina...

Avatar
Budowlaniec / 4 lipca 2013 o 14:12
Mam nadzieje, ze ta firma z Lubartowa to za dużo tu robić nie będzie... Bo jakość juz pokazała nawet nie raz... Niestety...
Avatar
ahaa / 4 lipca 2013 o 09:16

Ja się zastanawiam po cholere ta ścieżka rowerowa, skoro nie da się nią przejechać przez wiadukt? Ten kawałek to co rowerzyści mają fruwać??

Kto to w ogóle wymyśla takie kretynizmy??

Avatar
jo_gurt / 4 lipca 2013 o 06:03

Super, że wreszcie w Lublinie remontuje się drogi! Bo ich stan w porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi jest mocno poniżej przyzwoitości! I nie marudzić, że miasto rozkopane i zakorkowane, tylko wyobrażać sobie, jak to za parę miesięcy będzie się "płynąć" po równym asfalcie! :-)

Otóż to!

Wiem, że ponarzekać trzeba, więc: ojejejej, jakie to złe! Rozbisurmanienie i degrengolada! Olaboga!

A jak już mamy to załatwione, to ja tylko powiem, w kontekście Filaretów: NARESZCIE!

Otóż to!

Wiem, że ponarzekać trzeba, więc: ojejejej, jakie to złe! Rozbisurmanienie i degrengolada! Olaboga!

A jak już mamy to załatwione, to ja tylko powiem, w kontekście Filaretów: NARESZCIE!

rozwiń
Avatar
Maciek / 4 lipca 2013 o 01:14

Za pół roku,albo za rok okaże się,że wiadukty te muszą być wyremontowane i wszystko tegoroczne pójdzie w diabły.......Chyba że mają ekspertyzy twierdzące inaczej.

Avatar
FanLU / 3 lipca 2013 o 22:13

Super, że wreszcie w Lublinie remontuje się drogi! Bo ich stan w porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi jest mocno poniżej przyzwoitości! I nie marudzić, że miasto rozkopane i zakorkowane, tylko wyobrażać sobie, jak to za parę miesięcy będzie się "płynąć" po równym asfalcie! :-)

Avatar
tester / 3 lipca 2013 o 21:47

Excellent! Aby z Dziesiątej przedostać się na LSM najlepiej nauczyć się fruwać. Roboty drogowe na Nowym Świecie, Zemborzyckiej, Mickiewicza i pod tunelem. Wiecznie zakorkowana Krochmala, a teraz dodatkowo z obu stron przytkane Filaretów. Dziesiąta jest okopana z każdej strony, nie do zdobycia jak twierdza... Głuska to nawet wygląda jakby wczoraj skończyli ją bombardować.

Czyli jak Głuską będą chcieli zrobić to też będziesz narzekać że remont... Ludzie, to o pomstę woła - nie robią źle, robią też niedobrze. Już pamiętam wszystkich mądrych, którzy narzekali że do Piask takie korki z Lublina i do Świdnika nie da się dojechać a teraz najgłośniej krzyczą że w Świdniku to prawie jak w Lublinie bo taką fajną drogę pod lasem mają a do Piask to taka rewelacyjna ekspresówka jest. Remonty wymagają trochę poświęceń...

Czyli jak Głuską będą chcieli zrobić to też będziesz narzekać że remont... Ludzie, to o pomstę woła - nie robią źle, robią też niedobrze. Już pamiętam wszystkich mądrych, którzy narzekali że do Piask takie korki z Lublina i do Świdnika nie da się dojechać a teraz najgłośniej krzyczą że w Świdniku to prawie jak w Lublinie bo taką fajną drogę pod lasem mają a do Piask to taka rewelacyjna ekspresówka jest. Remonty wymagają trochę poświęceń...

rozwiń
Avatar
xyz / 3 lipca 2013 o 20:42

Excellent! Aby z Dziesiątej przedostać się na LSM najlepiej nauczyć się fruwać. Roboty drogowe na Nowym Świecie, Zemborzyckiej, Mickiewicza i pod tunelem. Wiecznie zakorkowana Krochmala, a teraz dodatkowo z obu stron przytkane Filaretów. Dziesiąta jest okopana z każdej strony, nie do zdobycia jak twierdza... Głuska to nawet wygląda jakby wczoraj skończyli ją bombardować.

Codziennie jeżdżę na Dziesiątą, trochę korek i wielka tragedia się stała. Osiedle obok Czuby dokładniej Ruta jest okopana dopiero z każdej strony (remont na JPII, Armii Krajowej, Filaretów (od Zana do Głębokiej), przejazd przez Kraśnicką, nie wspominając o korkach, ale cieszę się ponieważ po remontach nie będzie trzeba wydawać pieniędzy na remonty zawieszenia w samochodzie . Polacy to dziwni ludzie ubytki w jezdni - źle, remonty też źle.

Codziennie jeżdżę na Dziesiątą, trochę korek i wielka tragedia się stała. Osiedle obok Czuby dokładniej Ruta jest okopana dopiero z każdej strony (remont na JPII, Armii Krajowej, Filaretów (od Zana do Głębokiej), przejazd przez Kraśnicką, nie wspominając o korkach, ale cieszę się ponieważ po remontach nie będzie trzeba wydawać pieniędzy na remonty zawieszenia w samochodzie . Polacy to dziwni ludzie ubytki w jezdni - źle, remonty też źle.

rozwiń
Avatar
adfas / 3 lipca 2013 o 20:29

a skąd nagle miasto takie bogate?? tu miliona tam, 12 milionów, gdzie indziej ileś tam znowu kolejnych milionów?? całe miasto rozryte, po co tak wszystko naraz?? ciekawe kto za to zapłaci?

Avatar
Maryla / 3 lipca 2013 o 19:47

Excellent! Aby z Dziesiątej przedostać się na LSM najlepiej nauczyć się fruwać. Roboty drogowe na Nowym Świecie, Zemborzyckiej, Mickiewicza i pod tunelem. Wiecznie zakorkowana Krochmala, a teraz dodatkowo z obu stron przytkane Filaretów. Dziesiąta jest okopana z każdej strony, nie do zdobycia jak twierdza... Głuska to nawet wygląda jakby wczoraj skończyli ją bombardować.

Avatar
xyz / 3 lipca 2013 o 19:17

zapraszam do zapoznania się z mapą topograficzną Lublina...

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!