piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Na KUL o stosunkach Państwo - Kościół

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 kwietnia 2009, 12:48

Na KUL trwa międzynarodowa konferencja z cyklu "Podstawy regulacji stosunków Państwo - Kościół w Rzeczpospolitej Polskiej i Republice Włoskiej”.

Tematem głównym są relacje Państwa oraz Kościołów i innych związków wyznaniowych w Polsce, ale uczestnicy dyskutują też o podstawach prawnych tych relacji we Włoskiej Konstytucji, o wolności sumienia i religii w Konstytucji RP oraz orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego.

Podczas spotkania poruszane są problemy laickości w orzecznictwie Sądu Konstytucyjnego Republiki Włoskiej. Będzie też mowa o konkordacie pomiędzy Stolicą Apostolską i Polską oraz relacjach pozakonkordatowych pomiędzy Kościołem Katolickim a Państwem Włoskim.

Konferencja zakończy się około 17:30.

Program konferencji na: www.kul.lublin.pl

Anna Hereta

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
BET ANKA
Gość
KK
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BET ANKA
BET ANKA (28 kwietnia 2009 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
GÓ---W---NO PROWDA - cyli DOGMAT:

Znany ze swych powiedzonek z Gór rodem ks. Józef Tischner, którego imieniem nazwano szkoły, otworzono nawet wyższe uczelnie o KUL-awym poziomie w TVP mawiał jakie istnieją prawdy:

1) "TYS PROWDA;
2) TYLKO PROWDA;
3) ŚWINTO PROWDA"

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJA SIĘ POLACY biorąc święty przykład z boskiej mądrości dodał jeszcze jedną (też znaną) prawdę:

4) GÓ---W---NO PROWDA cyli DOGMAT!

KULejny problem to KULawe stosunki - termin wszechstronnie znany i uprawiany na KUL-u w iście PAT-ologiczny sposób, a skutki powinny być zawarte w ALIMENTAŻU, czyli spisie księży płącących alimenty!

Wracając zaś do artykułowych stosunków (państwo - kościół) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC świeci przykładem przypominając ostatni PO-PiS kościelnego duetu (w liturgii jest to KONCELEBRA) Prymas Polski kard. JÓZEF GLEMP i Nuncjusza Apostolski ab-p JÓZEF KOWALCZYK snujący rozważania liturgiczne z okazji uroczystości ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie 26.IV.2009 r.

1) Kard. JÓZEF GLEMP - Prymas Polski od początku istnienia SB-ckiej LISTY WILDSTEINA widnieje na niej 2x (słownie: DWA RAZY);
2) JÓZEF KOWALCZYK - w tym przypadku Nuncjusz Apostolski w Polsce - 15x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY).

O tych faktach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW informuje nie pierwszy raz proponując wszystkim niewierzącym, aby zweryfikowali w internecie informacje i szybko się nawrócili - z tym, że prosto do domu.

Otaczana boską opieka kościoła SOLIDARNOŚĆ od 1980 roku posłużyła świętemu zgromadzeniu do dojścia do władzy. Na terenie koscioła istniał KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od początku okreslany przez duchowieństwo jako "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA" i rozbity (tylko pozornie) w roku 1982 r.
Po stworzeniu internetu kosciół znalazł w nim swoje miejsce, ale KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW też i na drodze reform prowadzi Związek AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH (ASC), której rektorem jest: ********** **************; tel.: +** *** *** ***, www.*****************************.**, e-mail: *****************************@*******************.**.

Zostańcie z B(L)OGIEM....

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2009 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I BARDZO DOBRZE!!! JUŻ NIE DŁUGO KAŻDY BĘDZIE MUSIAŁ PŁACIĆ PODATEK NA KOŚCIÓŁ KATOLICKI 1000 ZŁ ROCZNIE!!!!!!! HA HA HA!!!!! I CO CIEMNOTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JAKA GAZETA TAKIE I KOMENTARZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Rozwiń
KK
KK (24 kwietnia 2009 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NOWE WYTYCZNE CZARNYCH DLA CIEMNOTY
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!