Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 kwietnia 2012 r.
19:21
Edytuj ten wpis

Nabór w lubelskiej policji: W tym roku 155 osób znajdzie pracę

0 5 A A
Świeżo upieczony policjant dostaje 1,8 tys. zł na rękę. (Maciej Kaczanowski)
Świeżo upieczony policjant dostaje 1,8 tys. zł na rękę. (Maciej Kaczanowski)

Na początek 1800 zł na rękę. Do tego dodatki, podwyżki i emerytura już po 15 latach służby. W tym roku w szeregi lubelskiej policji wstąpi 155 nowych funkcjonariuszy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Komendant wojewódzki policji w Lublinie ogłosił właśnie nowy nabór. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych, którzy pozytywnie przeszli już testy, a teraz czekają na etat. Szanse na pracę mają ci, którzy z największą liczbą punktów znajdują się na czele listy. W maju lubelska policja przyjmie w swoje szeregi 38 osób, w lipcu 65, a jesienią kolejne 55.

– Ale na chętnych czekamy przez cały rok – mówi Andrzej Fijołek z KWP. – Co jakiś czas kandydaci do pracy wysyłani są na egzamin z wiedzy i sprawności, oraz na test psychologiczny.

Wyniki egzaminu są ważne 12 miesięcy. Jeśli w tym czasie policja nie przeprowadzi naboru, kandydat musi zdawać jeszcze raz. Dlatego niektórzy przenoszą dokumenty do tych komend, w których w danym roku przyjęć jest więcej. O tym, ile osób zostanie przyjętych, decyduje komenda główna.

Nowi policjanci mają zastąpić funkcjonariuszy, którzy odeszli na emeryturę. Tylko w tym roku z lubelskiego garnizonu ubyło blisko 160 policjantów, a w całym ubiegłym roku około 250. – Odejścia są zapowiadane z wyprzedzeniem. Dlatego wiadomo, ilu przyjąć nowych funkcjonariuszy – dodaje Fijołek.

Chętnych nie brakuje. W ub. roku dokumenty do KWP w Lublinie złożyło 3,3 tys. kandydatów. W tym roku – już ponad tysiąc.
Świeżo upieczeni policjanci przejdą szkolenie w szkółce policyjnej. Przez pół roku będą miesięcznie dostawać 1,2 tys. zł. Potem trafią do oddziału prewencji w Lublinie oraz komend miejskich i powiatowych.

Podania są przyjmowane we wtorek, środę i czwartek w godz. 8–14 w siedzibie Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP przy ul. Narutowicza 73 w Lublinie, tel. (0-81) 535 46 55. (mag, am)

Lotnisko

Minął termin składania aplikacji na pierwsze stanowiska w Porcie Lotniczym Lublin. O posadę komendanta Służby Ochrony Lotniska starają się 63 osoby. Natomiast na stanowisko dyżurnego operacyjnego Portu Lotniczego wpłynęło 39 ofert. – Do 15 kwietnia czekamy na aplikacje kandydatów do pracy w Służbie Ochrony Lotniska. A do 12 kwietnia na stanowisko komendanta Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Spółka przyjmie 39 pracowników ochrony. Wszystkie szczegóły związane z naborem znajdują się na stronie www.airport.lublin.pl w zakładce "rekrutacja”. Klikając na wybrane stanowisko znajdziemy jego dokładny opis i wymagania, jakie stawia PLL. Pod linkiem "Wyślij zgłoszenie” znajduje się formularz aplikacyjny, który należy wypełnić. Drogą on-line trafi on do portu. I tylko takie aplikacje będą przez spółkę rozpatrywane.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sonia / 11 kwietnia 2012 o 12:49
[quote name='Leon H' timestamp='1334126821' post='619923']
Skoro to taki miód i przywileje to dlaczego w całym kraju brakuje 8 tyś. policjantów? Ci co najwięcej wrzeszczą o przywilejach mają teraz szansę się przyjąć i nabyć te przywileje. Więc zamiast toczyć pianę to jazda do roboty. Mnie akurat ta robota nie pociąga ( mam lepszą) ale uważam, że policjant na codzień stykający się z bandytami, agresją, narażeniem życia i zdrowia powinien dobrze zarabiać i wcześniej przechodzić na emeryturę... Wyobrażacie sobie policjanta który ma 60 lat i biega za przestępcami? To jest chore jak słyszę porównania tej roboty do pracy sprzedawcy, urzędnika, fryzjera etc... Tak czy siak jest szansa żeby srobować tego miodu. Wszyscy chętni niech tam pędzą!!!
[/quote]
-ale nie mam znajomości. Chętni są tylko nie ma naboru. A co do wymagań- to najwięcej jest takich co siedzą w samochodzie i z okna patrolują. Tak to moga pracować nawet inwalidzi. przecież w policji tez sa stanowiska pracy że trzeba więcej siedziec przy biurku- mozna przesuwac pracowników. A jeśli jesteś chory to renta. Już przestańcie wciskać kit o wyjatkowości waszej pracy. Główna wasza zaleta dla władz to obrona ich stołków dlatego was tak chołubią.
[quote name='Leon H' timestamp='1334126821' post='619923']
Skoro to taki miód i przywileje to dlaczego w całym kraju brakuje 8 tyś. policjantów? Ci co najwięcej wrzeszczą o przywilejach mają teraz szansę się przyjąć i nabyć te przywileje. Więc zamiast toczyć pianę to jazda do roboty. Mnie akurat ta robota nie pociąga ( mam lepszą) ale uważam, że policjant na codzień stykający się z bandytami, agresją, narażeniem życia i zdrowia powinien dobrze zarabiać i wcześniej przechodzić na emeryturę... Wyobrażacie sobie po... rozwiń
Avatar
Leon H / 11 kwietnia 2012 o 08:47
Skoro to taki miód i przywileje to dlaczego w całym kraju brakuje 8 tyś. policjantów? Ci co najwięcej wrzeszczą o przywilejach mają teraz szansę się przyjąć i nabyć te przywileje. Więc zamiast toczyć pianę to jazda do roboty. Mnie akurat ta robota nie pociąga ( mam lepszą) ale uważam, że policjant na codzień stykający się z bandytami, agresją, narażeniem życia i zdrowia powinien dobrze zarabiać i wcześniej przechodzić na emeryturę... Wyobrażacie sobie policjanta który ma 60 lat i biega za przestępcami? To jest chore jak słyszę porównania tej roboty do pracy sprzedawcy, urzędnika, fryzjera etc... Tak czy siak jest szansa żeby srobować tego miodu. Wszyscy chętni niech tam pędzą!!!
Skoro to taki miód i przywileje to dlaczego w całym kraju brakuje 8 tyś. policjantów? Ci co najwięcej wrzeszczą o przywilejach mają teraz szansę się przyjąć i nabyć te przywileje. Więc zamiast toczyć pianę to jazda do roboty. Mnie akurat ta robota nie pociąga ( mam lepszą) ale uważam, że policjant na codzień stykający się z bandytami, agresją, narażeniem życia i zdrowia powinien dobrze zarabiać i wcześniej przechodzić na emeryturę... Wyobrażacie sobie policjanta który ma 60 lat i biega za przestępcami? To jest chore jak słyszę porównania tej... rozwiń
Avatar
Eretwa / 11 kwietnia 2012 o 06:55
To ilu pracuje obecnie ???
1-styczeń, luty, marzec, kwicień = 160 brakowało
od maja = 160-38 = 122 brakowało

i tak mozna policzyć dalej.
Avatar
nm / 10 kwietnia 2012 o 23:39
no i te 1800 to brutto a nie na reke jezeli juz człowieku nie wiesz o czym piszesz to nie pisz
Avatar
yoda / 10 kwietnia 2012 o 22:38
Nie, no po prostu REWELACJA.
Tyle się ostatnio mówi o zmianach w policyjnych emeryturach, los 15 lat jest już praktycznie przesądzony, a Pan Autor pisze swoje. Może potrzebny jest mały "update" takich informacji zanim wprowadzi się czytelników w błąd. Dodatki, podwyżki... szkoda słów.
Za rzetelne podejście do artykułu - jedynka z minusem.
Avatar
sonia / 11 kwietnia 2012 o 12:49
[quote name='Leon H' timestamp='1334126821' post='619923']
Skoro to taki miód i przywileje to dlaczego w całym kraju brakuje 8 tyś. policjantów? Ci co najwięcej wrzeszczą o przywilejach mają teraz szansę się przyjąć i nabyć te przywileje. Więc zamiast toczyć pianę to jazda do roboty. Mnie akurat ta robota nie pociąga ( mam lepszą) ale uważam, że policjant na codzień stykający się z bandytami, agresją, narażeniem życia i zdrowia powinien dobrze zarabiać i wcześniej przechodzić na emeryturę... Wyobrażacie sobie policjanta który ma 60 lat i biega za przestępcami? To jest chore jak słyszę porównania tej roboty do pracy sprzedawcy, urzędnika, fryzjera etc... Tak czy siak jest szansa żeby srobować tego miodu. Wszyscy chętni niech tam pędzą!!!
[/quote]
-ale nie mam znajomości. Chętni są tylko nie ma naboru. A co do wymagań- to najwięcej jest takich co siedzą w samochodzie i z okna patrolują. Tak to moga pracować nawet inwalidzi. przecież w policji tez sa stanowiska pracy że trzeba więcej siedziec przy biurku- mozna przesuwac pracowników. A jeśli jesteś chory to renta. Już przestańcie wciskać kit o wyjatkowości waszej pracy. Główna wasza zaleta dla władz to obrona ich stołków dlatego was tak chołubią.
[quote name='Leon H' timestamp='1334126821' post='619923']
Skoro to taki miód i przywileje to dlaczego w całym kraju brakuje 8 tyś. policjantów? Ci co najwięcej wrzeszczą o przywilejach mają teraz szansę się przyjąć i nabyć te przywileje. Więc zamiast toczyć pianę to jazda do roboty. Mnie akurat ta robota nie pociąga ( mam lepszą) ale uważam, że policjant na codzień stykający się z bandytami, agresją, narażeniem życia i zdrowia powinien dobrze zarabiać i wcześniej przechodzić na emeryturę... Wyobrażacie sobie po... rozwiń
Avatar
Leon H / 11 kwietnia 2012 o 08:47
Skoro to taki miód i przywileje to dlaczego w całym kraju brakuje 8 tyś. policjantów? Ci co najwięcej wrzeszczą o przywilejach mają teraz szansę się przyjąć i nabyć te przywileje. Więc zamiast toczyć pianę to jazda do roboty. Mnie akurat ta robota nie pociąga ( mam lepszą) ale uważam, że policjant na codzień stykający się z bandytami, agresją, narażeniem życia i zdrowia powinien dobrze zarabiać i wcześniej przechodzić na emeryturę... Wyobrażacie sobie policjanta który ma 60 lat i biega za przestępcami? To jest chore jak słyszę porównania tej roboty do pracy sprzedawcy, urzędnika, fryzjera etc... Tak czy siak jest szansa żeby srobować tego miodu. Wszyscy chętni niech tam pędzą!!!
Skoro to taki miód i przywileje to dlaczego w całym kraju brakuje 8 tyś. policjantów? Ci co najwięcej wrzeszczą o przywilejach mają teraz szansę się przyjąć i nabyć te przywileje. Więc zamiast toczyć pianę to jazda do roboty. Mnie akurat ta robota nie pociąga ( mam lepszą) ale uważam, że policjant na codzień stykający się z bandytami, agresją, narażeniem życia i zdrowia powinien dobrze zarabiać i wcześniej przechodzić na emeryturę... Wyobrażacie sobie policjanta który ma 60 lat i biega za przestępcami? To jest chore jak słyszę porównania tej... rozwiń
Avatar
Eretwa / 11 kwietnia 2012 o 06:55
To ilu pracuje obecnie ???
1-styczeń, luty, marzec, kwicień = 160 brakowało
od maja = 160-38 = 122 brakowało

i tak mozna policzyć dalej.
Avatar
nm / 10 kwietnia 2012 o 23:39
no i te 1800 to brutto a nie na reke jezeli juz człowieku nie wiesz o czym piszesz to nie pisz
Avatar
yoda / 10 kwietnia 2012 o 22:38
Nie, no po prostu REWELACJA.
Tyle się ostatnio mówi o zmianach w policyjnych emeryturach, los 15 lat jest już praktycznie przesądzony, a Pan Autor pisze swoje. Może potrzebny jest mały "update" takich informacji zanim wprowadzi się czytelników w błąd. Dodatki, podwyżki... szkoda słów.
Za rzetelne podejście do artykułu - jedynka z minusem.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!