wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

 (archiwum)
(archiwum)

Poseł Andrzej Mańka (Prawo i Sprawiedliwość) uważa, że ma prawo informować społeczeństwo, że ma wykształcenie wyższe. Tymczasem nie obronił pracy magisterskiej na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL, a zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym oznacza to, że ma wykształcenie średnie

Jedna z informacji, że poseł Mańka ma wykształcenie wyższe widnieje na sejmowej stronie internetowej. - Jest ankieta i każdy poseł ma ją obowiązek wypełnić - poinformowano Dziennik w biurze informacyjnym Kancelarii Sejmu. - Są w niej jego dane osobowe, dotyczące m.in. wykształcenia i nazwy szkoły, którą ukończył. Te personalia służą informowaniu opinii publicznej. A ich prawdziwość poseł potwierdza własnym podpisem, nawet jeśli osobiście nie wypełniał dokumentów potrzebnych do jej utworzenia.
- Mam wykształcenie wyższe bez magisterium - mówi A. Mańka. - Mam absolutorium i zdane wszystkie egzaminy. Tak napisałem w swojej deklaracji poselskiej. Rozmawiałem na ten temat z różnymi osobami i uznałem, że ukończywszy studia mogę podawać właśnie takie dane do wiadomości publicznej.
Informacje o nieobronieniu pracy magisterskiej przez posła Mańkę potwierdza Agnieszka Bieńkowska, rzecznik KUL.
Legitymować się wykształceniem wyższym może wyłącznie osoba, która obroniła pracę końcową na studiach magisterskich. - Wykształcenie wyższe mają osoby z tytułami: magister, magister edukacji, magister inżynier, magister sztuki, lekarz, lekarz stomatolog, lekarz weterynarii i inżynier. Tak stanowi ustawa o szkolnictwie wyższym - mówi Tadeusz Sławecki, sekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
- Poseł Mańka nigdy nie posługiwał się tytułem magisterskim - tłumaczy Mateusz Wodejko z biura prasowego PiS. - Wiedzieliśmy, że ma absolutorium, a nie obronił pracy magisterskiej. Być może nie orientował się w przepisach.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!