niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Nagrodzili w kulturze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2007, 15:08

Robert Kuśmirowski odebrał dziś w Trybunale Koronnym Nagrodę Artystyczną Miasta Lublina za 2006 rok.

Kuśmirowski to artysta plastyk, który w 2003 roku zrobił dyplom z rzeźby na Wydziale Artystycznym UMCS, a teraz robi błyskotliwą karierę w Polsce i na świecie. W ubiegłym roku miał 9 wystaw indywidualnych, brał udział w 14 zbiorowych, jego prace wiszą w prestiżowych galeriach obok dzieł Tadeusza Kantora czy Andy Warhola.

Prestiżową Nagrodę Miasta Lublina za upowszechnianie kultury dostali Ela i Lech Cwalinowie.
- Ela i Lech Cwalinowie, gospodarze Hadesu we dwójkę robią tyle, co wielkie instytucje kultury zatrudniające po kilkadziesiąt osób - powiedział Mirosław Haponiuk, przewodniczący komisji.
- Dziękuję z nagrodę, przez tyle lat działalności nie dostaliśmy od nikogo ani złotówki dotacji - powiedziała wzruszona Cwalinowa.

Prezydent Włodzimierz Wysocki, który nagrody wręczał powiedział, że w Lublinie panuje głód kultury, w którą warto inwestować.

Nagrody dostali także:

Renata Bartnik z Muzeum Lubelskiego, Dorota Borowiecka z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, Zbigniew Dmitroca, Renata Filipiak z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, Piotr Gajos z Teatru Andersena, Anna Ignasiak z BWA, Bartłomiej Kasprzykowski, aktor spektaklu "Kamienie w kieszeniach”, Renata Kiełbińska z klubu SM Czuby, Jan Kondrak z Federacji Bardów, Andrzej Kopyciński z Zespołu Pieśni i Tańca Lublin, Rafał Koziński z Centrum Kultury, Grzegorz Linkowski z ACK Chatka Żaka, Jolanta Męderowicz z BWA, Katarzyna Michalak z Radia Lublin, Grzegorz Rzepecki z Centrum Kultury, Szymon Sędrowski z teatru Osterwy, Marcin Skrzypek z Teatru NN, Aleksandra Szulc-Choma z DDK Bronowice, Piotr Wijatkowski z Filharmonii Lublinie i Łukasz Witt- Michałowski, reżyser "Kamieni w kieszeniach” spektaklu przygotowanego w Scenie Grafitti w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!