wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Najtrudniejszy pierwszy krok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2003, 14:15

W Janowie Lubelskim powstał oddział Lubelskiej Agencji Rozwoju Lokalnego, działającej w ramach Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Dotychczas biznesmeni i bezrobotni z Janowa korzystali z usług oddziału kraśnickiego. Stanowili połowę interesantów miesięcznie połowę stanowili Janowiacy. – Klientów najbardziej ciekawi, gdzie i na jakich warunkach można uzyskać bezzwrotną pomoc na uruchomienie i rozwój interesu – mówi Sebastian Bochyński, kierownik oddziału kraśnickiego LARL. – Z Funduszu Dotacji Inwestycyjnych przedsiębiorca może np. uzyskać darowiznę w kwocie do 50 tys. euro na zakup środków trwałych w tym środków transportu, maszyn i urządzeń.
Dzięki pomocy LARP maksymalną kwotę wsparcia na zakup części wytwórni mas bitumicznych uzyskało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Janowa Lubelskiego – Lada dzień otrzymam prawie połowę kwoty – mówi Jan Świderski, prezes janowskiego PRDM. – Resztę po zrealizowaniu zakupu, co zważywszy na procedury, nastapi jesienią. Już złożyłem dwa kolejne wnioski. Teraz jest łatwiej, wszak najtrudniejszy jest pierwszy krok.
– Nawet ten pierwszy krok nie musi być trudny podkreśla Grażyna Łysiak, kierownik świeżo powołanego janowskiego oddziału ARL. – Świadczymy darmową, kompleksową pomocy przedsiębiorcom oraz osobom zamierzającym rozpocząć działalność gospodarczą – mówi. – Zapewniamy klientom łatwy dostęp do informacji gospodarczej, doradztwo, w tym przygotowywanie biznesplanów i wniosków kredytowych, a także darmowe korzystanie z komputera, kserografu i faksu. Będziemy organizować szkolenia i pomagać bezrobotnym podnosić kwalifikacje zawodowe.
O utworzeniu oddziału Lubelska Fundacja Rozwoju i władze Janowa Lub. rozmawiały od trzech lat. Temat rozbijał się jednak o problemy lokalowe, które udało się pokonać. – Oddajemy użytek agencji poddasze odnowionego budynku byłej poczty – mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lub. – Lokal o powierzchni 150 mkw. jest zlokalizowany w centrum miasta.
Na konferencji z okazji otwarcia oddziału w Janowie miejscowe władze i janowski Bank Spółdzielczy zadeklarowali współpracę na rzecz utworzenia specjalnego funduszu poręczeń kredytowych, cieszącego się dużym zainteresowaniem narzędzia finansowego wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw. – Przybliżamy się do przedsiębiorców – mówi prof. Andrzej Kidyba, prezes LFR. – Oddziały w terenie, jak dowodzą przykłady, pozwalają na zacieśnienie współpracy z władzami lokalnymi na rzecz wspierania rozwoju i stymulowania inicjatyw społeczno-gospodarczych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!