piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Najtrudniejszy pierwszy krok

Dodano: 15 kwietnia 2003, 14:15

W Janowie Lubelskim powstał oddział Lubelskiej Agencji Rozwoju Lokalnego, działającej w ramach Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

Dotychczas biznesmeni i bezrobotni z Janowa korzystali z usług oddziału kraśnickiego. Stanowili połowę interesantów miesięcznie połowę stanowili Janowiacy. – Klientów najbardziej ciekawi, gdzie i na jakich warunkach można uzyskać bezzwrotną pomoc na uruchomienie i rozwój interesu – mówi Sebastian Bochyński, kierownik oddziału kraśnickiego LARL. – Z Funduszu Dotacji Inwestycyjnych przedsiębiorca może np. uzyskać darowiznę w kwocie do 50 tys. euro na zakup środków trwałych w tym środków transportu, maszyn i urządzeń.
Dzięki pomocy LARP maksymalną kwotę wsparcia na zakup części wytwórni mas bitumicznych uzyskało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Janowa Lubelskiego – Lada dzień otrzymam prawie połowę kwoty – mówi Jan Świderski, prezes janowskiego PRDM. – Resztę po zrealizowaniu zakupu, co zważywszy na procedury, nastapi jesienią. Już złożyłem dwa kolejne wnioski. Teraz jest łatwiej, wszak najtrudniejszy jest pierwszy krok.
– Nawet ten pierwszy krok nie musi być trudny podkreśla Grażyna Łysiak, kierownik świeżo powołanego janowskiego oddziału ARL. – Świadczymy darmową, kompleksową pomocy przedsiębiorcom oraz osobom zamierzającym rozpocząć działalność gospodarczą – mówi. – Zapewniamy klientom łatwy dostęp do informacji gospodarczej, doradztwo, w tym przygotowywanie biznesplanów i wniosków kredytowych, a także darmowe korzystanie z komputera, kserografu i faksu. Będziemy organizować szkolenia i pomagać bezrobotnym podnosić kwalifikacje zawodowe.
O utworzeniu oddziału Lubelska Fundacja Rozwoju i władze Janowa Lub. rozmawiały od trzech lat. Temat rozbijał się jednak o problemy lokalowe, które udało się pokonać. – Oddajemy użytek agencji poddasze odnowionego budynku byłej poczty – mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lub. – Lokal o powierzchni 150 mkw. jest zlokalizowany w centrum miasta.
Na konferencji z okazji otwarcia oddziału w Janowie miejscowe władze i janowski Bank Spółdzielczy zadeklarowali współpracę na rzecz utworzenia specjalnego funduszu poręczeń kredytowych, cieszącego się dużym zainteresowaniem narzędzia finansowego wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw. – Przybliżamy się do przedsiębiorców – mówi prof. Andrzej Kidyba, prezes LFR. – Oddziały w terenie, jak dowodzą przykłady, pozwalają na zacieśnienie współpracy z władzami lokalnymi na rzecz wspierania rozwoju i stymulowania inicjatyw społeczno-gospodarczych.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24