piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Największa lubelska uczelnia przyciągnęła tłumy. Przyszło kilka tysięcy osób

Dodano: 9 marca 2018, 17:22
Autor: toma

Kilka tysięcy osób odwiedziło Drzwi Otwarte UMCS. W Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” mogli porozmawiać z doradcami zawodowymi, studentami i pracownikami naukowymi poszczególnych wydziałów, przedstawicielami kół naukowych i organizacji studenckich czy egzaminatorami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Uczelnia potencjalnym kandydatom zaprezentowała ok. 80 kierunków studiów. W tegorocznej rekrutacji raczej zabraknie propozycji nowych kierunków. Internetowa rejestracja kandydatów ruszy pod koniec kwietnia.

– Chcemy stawiać na jakość. Według wytycznych ministerialnych na jednego prowadzącego nie może przypadać więcej niż 13-14 studentów. Zamierzamy podtrzymać te wskaźniki i w ten sposób podnosić poziom studiów. Między innymi po to niedawno uruchomiliśmy fundusz stypendialny, żeby przyciągać najlepszych. Nie planujemy tworzyć nowych kierunków studiów, zamierzamy rozwijać te, które oferujemy obecnie. Jesteśmy za to zainteresowani otwieraniem kierunków i specjalności w języku angielskim – zapowiada prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS.

>>> Przeczytaj także: Sklepy w Lublinie i woj. lubelskim otwarte w niedzielę. Lista otwartych sklepów

21 marca maturzystów zaprosi do siebie Politechnika Lubelska. Tego samego dnia, ale tylko w formie wirtualnej, swój dzień otwarty zorganizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski. 12 kwietnia drzwi otworzy Uniwersytet Medyczny.

>>>

Kontakt z Działem Reklamy: http://www.dziennikwschodni.pl/reklama/

Czytaj więcej o: studia UMCS Chatka Żaka
as
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

as
as (9 marca 2018 o 19:49) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
W Lublinie studiuje się dla samego studiowania, no i żeby na końcu dostać "papierek". Jeśli komuś zależy na wykształceniu, to wybierze Kraków albo Warszawę.
 Zdziwię Cię ale papierek z Krakowa, Warszawy czy Lublina jest tyle samo wart
Rozwiń
Gość
Gość (9 marca 2018 o 18:37) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Bzdura. Lubelskie uczelnie dobrze wypadają w rankingach kierunkowych. Akademia Medyczna, prawo, psychologia. Można się oczywiście męczyć w Krakowie w zasyfionym powietrzu przez cały rok a nie tylko miesiąc/dwa jak w Lublinie, albo w Warszawie z jej odległościami do pokonywania na co dzień. Ja studiowanie w Lublinie bardzo sobie cenię i polecam.
Rozwiń
Gość
Gość (9 marca 2018 o 18:03) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie studiuje się dla samego studiowania, no i żeby na końcu dostać "papierek". Jeśli komuś zależy na wykształceniu, to wybierze Kraków albo Warszawę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!