czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Nakarmmy dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 grudnia 2002, 21:47

Wczoraj zyskaliśmy kolejnego sojusznika w walce z dziecięcym głodem. Jest nim znany chełmski piekarz - Witold Grela, który
w ubiegłym roku uznany został przez kolegów z branży za najlepszego piekarza w Polsce.

Zapytany, czy przyłączy się do naszej akcji "Nakarmmy dzieci”, odpowiedział życiową mądrością: "Kto daje, ten ma, a jak chytrzy, ciągle mu brakuje”.
Część pieniędzy przekazanych przez
dr. Stanisława Burzyńskiego z Houston (USA) oraz hokeistę NHL Mariusza Czerkawskiego z Toronto (Kanada) Zarząd Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie przekazał już do lubelskich szkół podstawowych nr 24, 30 i 33. Najbardziej potrzebujący dostają śniadania lub obiady. Dziś Cezary Sarzyński z Kazimierza Dolnego przywiezie - już po raz trzeci - pieczywo do szkolnej stołówki w podstawówce nr 26 przy ul. Bronowickiej w Lublinie, do której uczęszczają dzieci specjalnej troski.
W tych wszystkich szkołach z dożywiania korzysta 216 dzieci. A będzie więcej.
- Otrzymałam wiadomość, że ze Stanów Zjednoczonych wysłane zostaną kolejne pieniądze na rozszerzenie naszej akcji - mówi Wiesława Piasecka z TPD.
Wspomniany Witold Grela (wspomaga już Monar i Towarzystwo św. Brata Alberta) dostarczy pieczywo na "wzmocnienie” posiłków w świetlicy przy ul. Obłońskiej w Chełmie. Wstępną deklarację złożył także biłgorajski piekarz Józef Bryła. Poszukujemy ofiarodawcy pieczywa (lub innych artykułów spożywczych) dla świetlicy "Dziupla” w Białej Podlaskiej, skąd otrzymaliśmy poruszającą prośbę o pomoc. (z)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!