poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Napisz, czy rozkład jazdy autobusów ci pasuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2013, 17:49
Autor: drs

 (Archiwum)
(Archiwum)

Do 2 września można zgłaszać uwagi do nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 1 września, a wkrótce ma być dostępny na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

To właśnie ZTM zbiera uwagi (ztm@ztm.lublin.eu), a te z nich, które zostaną uwzględnione wejdą w życie 1 października. ZTM prosi, by we wnioskach były takie szczegóły jak numer linii, kierunek jazdy, początek i koniec podróży oraz miejsce przesiadki.

Co zmieni się od 1 września? Pojawi się tymczasowa, autobusowa linia 758 kursująca po trasie trolejbusowej linii 158, ale wydłużona do nowej pętli na Felinie. W dni powszednie ma jeździć na zmianę ze 158, co w sumie da częstotliwość co 10 minut. W soboty i niedziele linia 158 nie będzie kursować. Tymczasowa 758 ma poprawić dojazd na Felin, zanim będą mogły tam być skierowane trolejbusy. Trakcja dla nich jest już przygotowana. – Ale nie mamy informacji, że została już odebrana – wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM.

Tymczasowa linia 703 trafi na trasę przedłużoną przez Fabryczną, Zamojską, pl. Wolności, Hempla i Kołłątaja przed Pocztę Główną. W dni powszednie w godzinach szczytu kursować ma co 15 minut, podobnie jak linia 3.

Linia 32 będzie jeździć częściej, już nie co 20, ale co 15 minut. Natomiast linia 1 pojedzie rzadziej, nie co kwadrans, ale co 30 minut. W soboty, niedziele i święta linia 8 nie dotrze do Krężnicy Jarej. Z finansowania takich kursów zrezygnowała gmina Niedrzwica Duża. Autobus będzie docierać tylko do Zemborzyc Górnych.

Na ulice wrócą zawieszone na czas wakacji linie 54 i zjazdowa 909. – Nadal będą obowiązywać objazdy związane z remontem ul. Doświadczalnej, al. Warszawskiej, ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Mickiewicza oraz objazdy dla linii nr 152 związane z koniecznością wyłączenia trakcji na ul. Filaretów – dodaje Góźdź. Nazwę zmieni przystanek Ortopedia, który odtąd ma się nazywać Wydział Farmaceutyczny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
xyz
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

xyz
xyz (22 sierpnia 2013 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie ma to jak duża dawka humoru :) ZTM może i konsultuje z mieszkańcami swój rozkład jedynym problemem jest, że zupełnie nie ma zamiaru czytać wysyłanych maili. Kilka razy miałem wątpliwą przyjemność korespondować z tą instytucją (odbyło to się na zasadzie gadał dziadek do obrazu, a obraz do niego ani razu). Wniosek nasuwa się sam, nie zaśmiecajmy maila ZTMowi, przemęczymy naszych drogich urzędników pracą jaką jest usuwanie naszej korespondencji. Zastanawiam się czy pojedyncze zmiany po konsultacjach są dziełem przypadku, czy po prostu jak w teleturniejach telewizyjnych nie każdy telefon prowadzi do studia (losuje się maile, które będą czytane) - tyle tylko że tam przynajmniej jest to jasno określone (małym drukiem na ekranie, ale jednak).

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!