Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2010 r.
16:01
Edytuj ten wpis

Narodowcy kontra antyfaszyści: Zamieszki na deptaku (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 108 A A

Nie obyło się bez ekscesów podczas sobotnich manifestacji w Lublinie. Policja zatrzymała ponad 30 osób, które chciały zablokować przemarsz nacjonalistów przez Krakowskie Przedmieście. Poza tym było spokojnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Relacja na żywo z manifestacji

Nacjonaliści z Obozu Narodowo-Radykalnego mają świętować 76. rocznicę powstania swego ruchu. O godz. 16.30 mają zebrać się na pl. Litewskim, skąd przejdą przez deptak i Stare Miasto na pl. Zamkowy pod pomnik Zaporczyków.

Po drodze miną swoich przeciwników z nieformalnego Lubelskiego Porozumienia na rzecz Tolerancji, którzy mają demonstrować na placyku przed Sezamem.

ODŚWIEŻ

18:03 Na pl. Zamkowym zakończyła się manifestacja ONR-owców. Narodowcy złożyli kwiaty pod pomnikiem Zaporczyków i się rozeszli.

17:42 Narodowcy przeszli przez Stare Miasto. Są już na pl. Zamkowym. Za manifestującymi idą policjanci. Grupa antyfaszystów została na chwilę zatrzymana przy Bramie Krakowskiej. W kordonie policji Idą dalej za ONR-owcami.

17:22 34 osoby blokujące deptak zostały zatrzymane przez policję. Funkcjonariusze prawdopodobnie zdecydują się na otoczenie ONR-owców kordonem policji.

- Jest duże zagrożenie. Nie opanujemy ich - mówi jeden z policjantów do radiostacji.

Manifestacja antyfaszystów przeniosła się z początku deptaka na tył szpaleru sympatyków ONR. Obie grupy oddziela rząd kilkudziesięciu policjantów z tarczami. Uczestnicy kontrmanifestacji grają na bębnach.

17:07 Antyfaszyści blokujący przejście deptakiem zostali zepchnięci przez policjantów około 10 metrów dalej. Ta sama grupa siadła teraz na ziemi. Policjanci ostrzegają, że użyją siły.

16:53 Grupa antyfaszystów blokuje przejście deptakiem. Na miejscu są antyterroryści.

16:47 Nacjonaliści ruszyli pod Zamek. Przeszli obok pikiety antyfaszystów. Każda z grup wykrzykiwała swoje hasła. Policja oddzieliła obie demonstracje kordonem radiowozów. Jest w miarę spokojnie.

16:32 Około 150 osób z Obozu Narodowo-Radykalnego zebrało się na pl. Litewskim. Narodowcy mają ze sobą transparenty z napisami "jestem Polakiem więc mam polskie obowiązki". Wśród świętujących76. rocznicę powstania ruchu przeważają osoby młody, ale są też starsi ludzie.

16:11 Antyfaszyści przynieśli na pikietę transparenty z napisami "Lublin miastem tolerancji", "Faszyzm nie przejdzie". Demonstrujący grają na bębnach i rozdają ulotki oraz kwiaty bzu. Na placu jest około obecnie 100 osób.



15:58 Na placyku pod Sezamem jest około 50 osób z nieformalnego Lubelskiego Porozumienia na rzecz Tolerancji.

Na pl. Litewskim zaczynają gromadzić się narodowcy. Jest około 100 osób.

Okolice pl. Litewskiego i deptaka patrolują policjanci.




Komentarze 108

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dino / 25 maja 2010 o 12:31
śmieszni mali i zakompleksieni biała siła =) buuchahahhaaa
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 11:31
Policja broni faszystów-taki kraj...


Przed kim niby ta policja broniła "faszystów" przed bandą zasuszonych dredziatych vegan

Przecież przez tą pikiete przeszło spokojnie kilku udającycj się na marsz ONR-u nacjonalistów ze Stalowej Woli i nikt nawet nic nie pisnął.Naprawde śmiesznie wyglądali ci 60 kilowi chłopaczkowie pozujący na wielki radykałów.Gdyby nie ta policja byśmy ich tam powgniatali w beton.


Przed kim niby ta policja broniła "faszystów" przed bandą zasuszonych dredziatych vegan

Przecież przez tą pikiete przeszło spokojnie kilku udającycj się na marsz ONR-u nacjonalistów ze Stalowej Woli i nikt nawet nic nie pisnął.Naprawde śmiesznie wyglądali ci 60 kilowi chłopaczkowie pozujący na wielki radykałów.Gdyby nie ta policja byśmy ich tam powgniatali w beton. rozwiń
Avatar
m / 24 maja 2010 o 17:56
Policja broni faszystów-taki kraj...
Avatar
tede43 / 24 maja 2010 o 13:41
Byłem widziałem, lewactwo bardzo nerwowe czuje zapach Azotoxu.
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 13:21
Metyl napisał:
O tam k.... worki z piaskiem układać- ludziom pomagać a nie marsze beda obie urządzać!!!

!!!dobre!!!prawda !!!
Avatar
anty / 24 maja 2010 o 13:19
Faszystowskie bydło!!!
Avatar
~Lublinianin~ / 24 maja 2010 o 12:50
Gość napisał:
ale qrwa narodowcy: "Stoimy u stóp zamku, który jest symbolem siły Rzeczypospolitej – słychać w megafonie." Do jasnej *** banda kretynów- obecny lubelski Zamek powstał jako WIĘZIENIE, i do późnych lat 50-tych był WIĘZIENIEM! Nic dziwnego że jak słyszą "deutschland uber alles" stają na baczność <lol>


Kierunek 4 podstawówki i uczyć się historii. Zamek był wybudowany w XII wieku. W 1569 roku podpisano unię lubelską, która stworzyła Wielką Polskę od morza do morza. A co do więzienia to od 1831 do 1915 było więzienie carskie, 1918-1939 więzienie polskie, 1939-1944 więzienie hitlerowskie, 1944-1954 więzienie sowieckie.
I czego się mośku wypowiadasz jak się nie znasz?


Kierunek 4 podstawówki i uczyć się historii. Zamek był wybudowany w XII wieku. W 1569 roku podpisano unię lubelską, która stworzyła Wielką Polskę od morza do morza. A co do więzienia to od 1831 do 1915 było więzienie carskie, 1918-1939 więzienie polskie, 1939-1944 więzienie hitlerowskie, 1944-1954 więzienie sowieckie.
I czego się mośku wypowiadasz jak się nie znasz? rozwiń
Avatar
ticzer / 24 maja 2010 o 12:43
Gość napisał:
ale qrwa narodowcy: "Stoimy u stóp zamku, który jest symbolem siły Rzeczypospolitej – słychać w megafonie." Do jasnej *** banda kretynów- obecny lubelski Zamek powstał jako WIĘZIENIE, i do późnych lat 50-tych był WIĘZIENIEM! Nic dziwnego że jak słyszą "deutschland uber alles" stają na baczność <lol>



Jesteś człowieku Gienkiem i mega lolem. Wróc do szkoły, bo wiedzy o historii Zamku to ty nie posiadasz. Chyba, ze dla Ciebie Zamek powstał 200 lat temu. Co za skrajny przykład deb***izmu.



Jesteś człowieku Gienkiem i mega lolem. Wróc do szkoły, bo wiedzy o historii Zamku to ty nie posiadasz. Chyba, ze dla Ciebie Zamek powstał 200 lat temu. Co za skrajny przykład deb***izmu. rozwiń
Avatar
m. / 24 maja 2010 o 11:31
m. napisał:
www.video.google.com/videoplay?docid=8762614537844372443#

Ponawiam link, do obejrzenia przez niedowiarków. Macie tam swoich narodowców. A może tylko ich początki. Warto obejrzeć.
Avatar
m. / 24 maja 2010 o 11:28
asd napisał:
Człeniu weź się lecz... w którym to było roku ?! Ten filmik co dałeś to był początek lat 90. Poza tym Ci goście się nazywają NS a Ci pozytywni nacjonaliści są NR

Nie wiem, jestem laikiem, ale na tym filmie widać tą samą organizacje (NOP), co jest wstydzicie się swojej przeszłości?? jak gówno poperfumujesz to smród i tak wyjdzie.
Avatar
dino / 25 maja 2010 o 12:31
śmieszni mali i zakompleksieni biała siła =) buuchahahhaaa
Avatar
Gość / 25 maja 2010 o 11:31
Policja broni faszystów-taki kraj...


Przed kim niby ta policja broniła "faszystów" przed bandą zasuszonych dredziatych vegan

Przecież przez tą pikiete przeszło spokojnie kilku udającycj się na marsz ONR-u nacjonalistów ze Stalowej Woli i nikt nawet nic nie pisnął.Naprawde śmiesznie wyglądali ci 60 kilowi chłopaczkowie pozujący na wielki radykałów.Gdyby nie ta policja byśmy ich tam powgniatali w beton.


Przed kim niby ta policja broniła "faszystów" przed bandą zasuszonych dredziatych vegan

Przecież przez tą pikiete przeszło spokojnie kilku udającycj się na marsz ONR-u nacjonalistów ze Stalowej Woli i nikt nawet nic nie pisnął.Naprawde śmiesznie wyglądali ci 60 kilowi chłopaczkowie pozujący na wielki radykałów.Gdyby nie ta policja byśmy ich tam powgniatali w beton. rozwiń
Avatar
m / 24 maja 2010 o 17:56
Policja broni faszystów-taki kraj...
Avatar
tede43 / 24 maja 2010 o 13:41
Byłem widziałem, lewactwo bardzo nerwowe czuje zapach Azotoxu.
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 13:21
Metyl napisał:
O tam k.... worki z piaskiem układać- ludziom pomagać a nie marsze beda obie urządzać!!!

!!!dobre!!!prawda !!!
Avatar
anty / 24 maja 2010 o 13:19
Faszystowskie bydło!!!
Avatar
~Lublinianin~ / 24 maja 2010 o 12:50
Gość napisał:
ale qrwa narodowcy: "Stoimy u stóp zamku, który jest symbolem siły Rzeczypospolitej – słychać w megafonie." Do jasnej *** banda kretynów- obecny lubelski Zamek powstał jako WIĘZIENIE, i do późnych lat 50-tych był WIĘZIENIEM! Nic dziwnego że jak słyszą "deutschland uber alles" stają na baczność <lol>


Kierunek 4 podstawówki i uczyć się historii. Zamek był wybudowany w XII wieku. W 1569 roku podpisano unię lubelską, która stworzyła Wielką Polskę od morza do morza. A co do więzienia to od 1831 do 1915 było więzienie carskie, 1918-1939 więzienie polskie, 1939-1944 więzienie hitlerowskie, 1944-1954 więzienie sowieckie.
I czego się mośku wypowiadasz jak się nie znasz?


Kierunek 4 podstawówki i uczyć się historii. Zamek był wybudowany w XII wieku. W 1569 roku podpisano unię lubelską, która stworzyła Wielką Polskę od morza do morza. A co do więzienia to od 1831 do 1915 było więzienie carskie, 1918-1939 więzienie polskie, 1939-1944 więzienie hitlerowskie, 1944-1954 więzienie sowieckie.
I czego się mośku wypowiadasz jak się nie znasz? rozwiń
Avatar
ticzer / 24 maja 2010 o 12:43
Gość napisał:
ale qrwa narodowcy: "Stoimy u stóp zamku, który jest symbolem siły Rzeczypospolitej – słychać w megafonie." Do jasnej *** banda kretynów- obecny lubelski Zamek powstał jako WIĘZIENIE, i do późnych lat 50-tych był WIĘZIENIEM! Nic dziwnego że jak słyszą "deutschland uber alles" stają na baczność <lol>



Jesteś człowieku Gienkiem i mega lolem. Wróc do szkoły, bo wiedzy o historii Zamku to ty nie posiadasz. Chyba, ze dla Ciebie Zamek powstał 200 lat temu. Co za skrajny przykład deb***izmu.



Jesteś człowieku Gienkiem i mega lolem. Wróc do szkoły, bo wiedzy o historii Zamku to ty nie posiadasz. Chyba, ze dla Ciebie Zamek powstał 200 lat temu. Co za skrajny przykład deb***izmu. rozwiń
Avatar
m. / 24 maja 2010 o 11:31
m. napisał:
www.video.google.com/videoplay?docid=8762614537844372443#

Ponawiam link, do obejrzenia przez niedowiarków. Macie tam swoich narodowców. A może tylko ich początki. Warto obejrzeć.
Avatar
m. / 24 maja 2010 o 11:28
asd napisał:
Człeniu weź się lecz... w którym to było roku ?! Ten filmik co dałeś to był początek lat 90. Poza tym Ci goście się nazywają NS a Ci pozytywni nacjonaliści są NR

Nie wiem, jestem laikiem, ale na tym filmie widać tą samą organizacje (NOP), co jest wstydzicie się swojej przeszłości?? jak gówno poperfumujesz to smród i tak wyjdzie.
Zobacz wszystkie komentarze 108

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji

Biała Podlaska: Jakub Wątły na Polu Dyskusji 0 0

Stowarzyszenie Biała Samorządowa organizuje kolejne już spotkanie pod szyldem Pole Dyskusji. Tym razem gościem specjalnym będzie Jakub Wątły, dziennikarz i aktywista obywatelski, prowadzący kanał Kuba Wątły TV.

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach 0 0

Od niedzieli puławska policja otrzymała już 9 zgłoszeń od właścicieli samochodów, których opony zostały przecięte ostrym narzędziem. Najwięcej przypadków zanotowano przy ul. 6 Sierpnia i Kołłątaja.

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz]

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz] 0 0

Nowy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie – smakuj biznes

Lubelskie – smakuj biznes 0

Jeśli dopisuje Ci przedsiębiorczy apetyt i jesteś głodny kolejnych sukcesów, mamy dla Ciebie 3 apetyczne kąski, które komponują się w pełnowartościowy posiłek dla Twojej działalności.

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim!

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim! 0 0

W czwartek wraz z papierowym wydaniem naszej gazety, można otrzymać darmowy dodatek podsumowujący XXII edycję "Złotej Setki", czyli Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt 0 0

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Artyleryjskiej i Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie
galeria
film

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie 0 2

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - wtorek, 19 czerwca. O godzinie 17 nasi piłkarze po dwunastu latach wracają na piłkarski Mundial, na stadionie Spartaka w Moskwie zmierzą się z Senegalem.

Kibicu, jedź do strefy autobusem

Kibicu, jedź do strefy autobusem 0 0

Specjalna linia autobusowa dowiezie dzisiaj kibiców przed wielki ekran przy Arenie Lublin, gdzie będzie można oglądać transmisję meczu Polski z Senegalem.

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 2

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 1

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 4

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 33

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 22 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!