czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Lublin

Nasze wojsko nadal nasze!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2007, 18:08

3. Brygada Zmechanizowana nie będzie zlikwidowana. Tak zdecydował minister obrony, wycofując się z pomysłu swojego poprzednika.

Ten planował wcielić lubelską jednostkę do Brygady Pancernej z Wesołej koło Warszawy.

- Przygotowania do przeniesienia kadry wojskowej z Lublina i Chełma do innych jednostek zostały wstrzymane - poinformował wczoraj rzecznik MON Jarosław Rybak.
Jak pisaliśmy w lutym, przygotowany przez poprzednie władze resortu (z ministrem Radosławem Sikorskim na czele) Program Rozwoju Sił Zbrojnych RP w latach 2007-12 przewidywał likwidację 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej. To jej podlega 3. Brygada. Zgodnie z planem MON, lubelska jednostka zostałaby wcielona do brygady w Wesołej, a puste koszary przejęłaby Agencja Mienia Wojskowego. W planach było umieszczenie tam jednostek policji.
- Minister Andrzej Szczygło zdecydował, że 1. Dywizja nie będzie zlikwidowana. A to oznacza, że 3. Brygada pozostanie w Lublinie i Chełmie - tłumaczy Rybak. Zmiany zostały już zatwierdzone przez szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego.
W tym tygodniu informacja o decyzji ministra dotarła do władz naszego regionu. - Z radością mogę poinformować, że plany dotyczące likwidacji jednostki, które były w pewnym momencie prezentowane, są już historią - powiedział wczoraj dziennikarzom wojewoda Wojciech Żukowski.

I dodał, że będzie namawiał ministra do przekształcenia lubelskiej brygady w jednostkę międzynarodową. Taki pomysł pojawił się już w zeszłym roku.
- W tym momencie trudno mówić, czy taka jednostka w Lublinie powstanie - odpowiada Rybak. - Na pewno pozostawienie wojska na Lubelszczyźnie wiąże się z koniecznością jego unowocześnienia i reorganizacji.
Nieoficjalnie mówi się o skumulowaniu całej lubelskiej armii w jednostce przy ul. Kruczkowskiego i udostępnieniu koszarów na Majdanku policji. W Chełmie nic by się nie zmieniło.
Ze spokojem do całego zamieszania podchodzą żołnierze 3. Brygady. - Decyzję ministra przyjęliśmy z ulgą - mówi jej rzecznik kpt. Adam Grzebalski. - Teraz czekamy na oficjalne stanowisko resortu i ewentualne rozkazy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!