wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Nasze wojsko nadal nasze!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2007, 18:08

3. Brygada Zmechanizowana nie będzie zlikwidowana. Tak zdecydował minister obrony, wycofując się z pomysłu swojego poprzednika.

Ten planował wcielić lubelską jednostkę do Brygady Pancernej z Wesołej koło Warszawy.

- Przygotowania do przeniesienia kadry wojskowej z Lublina i Chełma do innych jednostek zostały wstrzymane - poinformował wczoraj rzecznik MON Jarosław Rybak.
Jak pisaliśmy w lutym, przygotowany przez poprzednie władze resortu (z ministrem Radosławem Sikorskim na czele) Program Rozwoju Sił Zbrojnych RP w latach 2007-12 przewidywał likwidację 1. Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej. To jej podlega 3. Brygada. Zgodnie z planem MON, lubelska jednostka zostałaby wcielona do brygady w Wesołej, a puste koszary przejęłaby Agencja Mienia Wojskowego. W planach było umieszczenie tam jednostek policji.
- Minister Andrzej Szczygło zdecydował, że 1. Dywizja nie będzie zlikwidowana. A to oznacza, że 3. Brygada pozostanie w Lublinie i Chełmie - tłumaczy Rybak. Zmiany zostały już zatwierdzone przez szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego.
W tym tygodniu informacja o decyzji ministra dotarła do władz naszego regionu. - Z radością mogę poinformować, że plany dotyczące likwidacji jednostki, które były w pewnym momencie prezentowane, są już historią - powiedział wczoraj dziennikarzom wojewoda Wojciech Żukowski.

I dodał, że będzie namawiał ministra do przekształcenia lubelskiej brygady w jednostkę międzynarodową. Taki pomysł pojawił się już w zeszłym roku.
- W tym momencie trudno mówić, czy taka jednostka w Lublinie powstanie - odpowiada Rybak. - Na pewno pozostawienie wojska na Lubelszczyźnie wiąże się z koniecznością jego unowocześnienia i reorganizacji.
Nieoficjalnie mówi się o skumulowaniu całej lubelskiej armii w jednostce przy ul. Kruczkowskiego i udostępnieniu koszarów na Majdanku policji. W Chełmie nic by się nie zmieniło.
Ze spokojem do całego zamieszania podchodzą żołnierze 3. Brygady. - Decyzję ministra przyjęliśmy z ulgą - mówi jej rzecznik kpt. Adam Grzebalski. - Teraz czekamy na oficjalne stanowisko resortu i ewentualne rozkazy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!