sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Nauczycielka pod wpływem alkoholu opiekowała się dziećmi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2013, 19:52

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

W jednej z lubelskich podstawówek dziećmi opiekowała się będąca pod wpływem alkoholu
nauczycielka. Ze szkoły zabrali ją policjanci. Pedagog ma problem z alkoholem od lat, ale dopiero teraz może się spodziewać poważnych konsekwencji.


Nauczycielkę zatrzymano w ubiegła środę po południu w jednej ze szkół w centrum Lublina. Miała opiekować się dziećmi w świetlicy. To najmłodsi uczniowie w wieku od 7 do 10 lat.

– Kiedy rodzice przyszli po swoje pociechy, okazało się, że dzieci są same. Po jakimś czasie nauczycielka się odnalazła. Po jej stanie od razu można było wywnioskować, że piła alkohol – mówi pan Andrzej, ojciec jednego z uczniów. – W tej sytuacji rodzice wezwali policję.

– Badanie wykazało 0,22 promila alkoholu w organizmie kobiety – potwierdza Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Odpowie za wykroczenie. O sprawie natychmiast powiadomiliśmy jej przełożonych.

Dyrektor szkoły był wczoraj nieuchwytny. Jego zastępca nie zgodził się na rozmowę z dziennikarzem. – Nie mogę udzielać w tej sprawie żadnych informacji – ucina.

Tymczasem sprawa jest poważna. Jak relacjonują rodzice, nauczycielka od lat ma problem z nadużywaniem alkoholu.

– Zdarzało się już, że przychodziła do pracy w stanie wskazującym – dodaje pan Andrzej. – Rodzice już dwa lata temu pisali w tej sprawie do dyrekcji. W rezultacie ta pani przestała być wychowawcą klasy i trafiła do świetlicy.

To jednak problemu nie rozwiązało.

– Baliśmy się puszczać dzieci na wycieczki, na których była opiekunką – dodaje nasz rozmówca. – W takich sytuacjach do pomocy zgłaszała się zwykle większa grupa rodziców. A w szkole zdarzało się, że dzieci uciekały nauczycielce.

Wiedziała o tym nie tylko dyrekcja szkoły.

– Takie sygnały docierały również do mnie – przyznaje Mirosław Jarosiński, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim Ratuszu. – Nie jestem zaskoczony ostatnimi doniesieniami. Wcześniej sami sugerowaliśmy wzmożoną czujność rodziców. Prosiliśmy też dyrekcję o dokładniejszy nadzór nad nauczycielką.

Dlaczego pijaństwa nie udało się ukrócić?

– Bo nie było dowodów – wyjaśnia Jarosiński. – Po zgłoszeniu natychmiast interweniowaliśmy, ale nauczycielka wychodziła ze szkoły. Teraz była interwencja policji, więc mamy dowody. Nie zostawimy tej sprawy.

Formalnie Ratusz nie może jednak wiele zrobić. Konsekwencje służbowe wobec nauczycielki może wyciągnąć rzecznik dyscyplinarny, działający przy kuratorium.

– Przeprowadzimy postępowanie wyjaśniające – zapowiada Anna Szczepińska, wicekurator oświaty w Lublinie. – Jeśli zarzuty się potwierdzą, sprawą zajmie się rzecznik dyscyplinarny.
Niezależnie od tego nauczycielka odpowie za wykroczenie. Grozi jej grzywna. Policjanci mogą też skierować sprawę do sądu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Anka
Radosław
Piotr
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anka
Anka (23 grudnia 2013 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skąd wiadomo,że to pani Ula z 23 szkoły?

Rozwiń
Radosław
Radosław (5 grudnia 2013 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dyrektor SP 23 jest żałosny krył ją problem z alkoholem był od dłuższego czasu. Dobrze że nic się dzieciom nie stało

Rozwiń
Piotr
Piotr (5 grudnia 2013 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nauczycielka uczyła moje dziecko trzy lata zgłaszany problem był dyrektorowi ale niestety nic nie robil w tej sprawie krył ją. SP23

Rozwiń
Henio
Henio (28 listopada 2013 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Byłem z tą Panią na wycieczce i nie była nigdy pod wpływem alkoholu, jest pedagogiem surowym ale super zorganizowanym i odpowiedzialnym ,nie mogę uwierzyć w to co napisali ,pewnie wypiła jakieś lekarstwo  albo była po jednym piwie.

Albo zjadła sześć jabłek :D

Rozwiń
J.S
J.S (27 listopada 2013 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

0,22 promila ????

A gdyby badanie wykazało tylko 0,19 promila to Pan Andrzej ,ojciec ucznia który  zauważył nietrzeźwość nauczycielki powinien natychmiast zostać przebadany gdyż tę jej nietrzeźwość zauważył chyba w ,,pijanym widzie,,.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!