wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Naziemna telewizja cyfrowa jeszcze nie w całym Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2011, 17:09

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Nie we wszystkich częściach miasta można odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej pakietu MUX 3. Nie wiadomo dokładnie kiedy zasięg obejmie cały Lublin. Na pewno nastąpi to do końca lipca 2013 roku.

O sprawie poinformował nasz Czytelnik. – Zasięg nadajnika nie pokrywa nawet połowy miasta i jest mniejszy niż pokazuje to mapka przygotowana przez operatora wprowadzającego naziemną telewizję cyfrową – alarmuje Tadeusz Moroz. – Przypuszczam, że chodzi tutaj o oszczędności i zainstalowanie jednej anteny w kierunku wschodnim – dodaje.

Naziemną telewizję cyfrową w pakiecie MUX-3, czyli programy TVP zaczęto nadawać w Lublinie 28 kwietnia. Harmonogram wprowadzania programów zakładał, że ten sygnał trafi do Lublina nie wcześniej niż w październiku. – Pierwsze nasze plany zakładały, że MUX-3 rzeczywiście pojawi się tutaj w ostatnim okresie włączania naziemnej telewizji cyfrowej. Okazało się jednak, że w Lublinie jest wolna częstotliwość, którą można wykorzystać – mówi Waldemar Sromek, rzecznik firmy Emitel.

Nadajnik został umieszczony przy ulicy Raabego. W tym momencie to jedna antena. Emitel przyznaje, że sygnał nie dociera we wszystkie części miasta. – Emisja z nadajnika przy ul. Raabego jest realizowana w okresie przejściowym z pewnymi ograniczeniami mocy – wyjaśnia Tomasz Burzyński z firmy Emitel. Z mapy przekazanej nam przez firmę wynika, że sygnał powinien docierać na Węglin, LSM, część Czechowa, Kalinowszczyznę, Tatary, Bronowice i Dziesiątą.

Czy we wszystkich domach tych okolic będziemy mogli odbierać sygnał? – Istnieje prawdopodobieństwo, że nie. Dopiero po zrobieniu pomiarów sygnału na miejscu można podać dokładniejsze informacje. Może się tak zdarzyć, że w jednym z dwóch budynków znajdujących się obok siebie, a nawet mieszkań nie będzie dostatecznego zasięgu do odbioru telewizji cyfrowej bo np. budynek jest zasłonięty, bądź jest wadliwa instalacja systemu antenowego – dodaje.

Pełnym zasięgiem będzie można objąć Lublin po wyłączeniu naziemnego sygnału telewizji analogowej, co ma zostać zrobione do końca lipca 2013 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
msl
leon
mul
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

msl
msl (4 sierpnia 2011 o 01:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie chodzi o oszczędności, tylko o konflikt sygnału nadawanego z Raabego na kanale bodajże 25 z analogowym sygnałem TVP nadawanym z Piask. Po wyłączeniu nadajnika w Piaskach sygnał mux-3 z Lublina będzie mógł być nadawany z pełną mocą, ale póki co wywoływałby zakłócenia sygnału z Piask.
Rozwiń
leon
leon (19 lipca 2011 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od wczoraj ruszył nadajnik piaski mamy juz mux 2 zasięg około 90km zacznijcie testy
Rozwiń
mul
mul (30 czerwca 2011 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znamy już terminy uruchomienia mux 2 Z Piask i Tarnawatki http://www.krupapiotr.pl/news/example2.php?subaction=showfull&id=1309453822&archive=&template=Headlines
Rozwiń
NIR
NIR (17 maja 2011 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W której części Świdnika łapiesz - które piętro ???


[quote name='piotr' timestamp='1305567061' post='478891']
Potwierdzam w Świdniku bardzo dobry odbiór na antenie typu "yaga", bez wzmacniacza.
[/quote]
Rozwiń
teleMarek
teleMarek (17 maja 2011 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wielkie HALLO o nic.O sprawie można by napisać dopiero,gdy wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.A jak na razie powyższe jest w trakcie testowania,czyli nie ma sprawy.
Na powyższe jest dobry humor.Otóż staruszek chciał sobie pierdnąć (tak sobie zaplanował).A jak się okazało,przy okazji zes.rał się w portki.
Tak samo jest z tym naziemnym sygnałem cyfrowym.Ponoć niektórzy widzieli jak jakieś cyferki w powietrzu latają.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!