piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

NBP chce przekonać seniorów do banku przez internet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 marca 2013, 16:56
Autor: (mag)

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Akademia Dostępne Finanse – pod taką nazwą rusza akcja edukacyjna Narodowego Banku Polskiego, skierowana głównie do seniorów. Lubelska inauguracja Akademii odbędzie się 25 marca w Lublinie w Pałacu Czartoryskich, plac Litewski 2, o godz. 11.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości Polaków na temat korzyści i możliwości płynących z posiadania rachunku bankowego oraz bezpiecznego korzystania z nowoczesnych instrumentów płatniczych, takich jak karty płatnicze i bankowość elektroniczna.

– Nasze działania kierujemy do osób powyżej 55. roku życia. Jak wskazują badania przeprowadzone przez NBP odsetek osób nie posiadających konta bankowego zdecydowanie rośnie w tej grupie wiekowej. Konta nie ma 23 proc. dorosłych Polaków, w grupie powyżej 55. roku życia ten wskaźnik wynosi 32 proc., a wśród osób powyżej 65. roku życia – 57 proc. –wyjaśnia Adam Tochmański, dyrektor Departamentu Systemu Płatniczego NBP.

Lublin będzie czwartym ośrodkiem w Polsce i pierwszym w tym roku, w którym odbędzie się spotkanie Akademii. W programie lubelskiego seminarium udział wezmą m.in. przedstawiciele Zarządu Związku Banku Polskich oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Tematem przewodnim będzie przełamywanie stereotypów na temat usług bankowych i obrotu bezgotówkowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Josef
Władysław
desperado
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Josef
Josef (25 marca 2013 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak jest.Będzie można któregoś dnia łatwo okraść!Już to belka zrobił!A niebawem dokończą ,bo unia się zawali. Polskę ogołocili z produkcji,jeszcze chcą z pieniędzy i zdrajcy Tuskowcy z Pawlaczkami nas oddadzą bez wystrzału!
Rozwiń
Władysław
Władysław (24 marca 2013 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem seniorem-emerytem.Nie korzystam z bankowości elektronicznej,bo dla mnie wyjście do banku to wielka przyjemność.Nie będę przecież siedział w domu i dokonywał płatności.A wyjście z domu,to dla mnie ruch na świeżym powietrzu,możliwość spotkania ludzi,porozmawiania z nimi.Niechaj NBP nikomu nie organizuje życia,bo to nabiera groteskowego wymiaru.Każdy z nas najlepiej wie,w jaki sposób ma dokonywać płatności i jak korzystać z usług bankowych.Agresywna propaganda bankowa na nic się zdaje.
Rozwiń
desperado
desperado (24 marca 2013 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='renia' timestamp='1364123676' post='749390']
najbardziej przekona wszystkich do bankowości CYPR...;D
[/quote]Świete słowa.Cypr to dla nas pouczająca lekcja .
Rozwiń
renia
renia (24 marca 2013 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najbardziej przekona wszystkich do bankowości CYPR...;D
Rozwiń
irena
irena (24 marca 2013 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to przekonywanie odniesie raczej odwrotny skutek,nikt nie chce być odzierany z marnych groszy które dostaje z ZUS-u i nie chce nabijać niebotycznych wynagrodzeń prezesów banków
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!