piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Nerwowy tydzień kandydatów

Dodano: 30 czerwca 2002, 20:31

W sobotę w politechnice, jako pierwszej z lubelskich uczelni, zakończyły się egzaminy wstępne na dzienne studia. W pozostałych szczególnie gorący będzie ten tydzień.

Dziś egzaminacyjny szczyt w Akademii Rolniczej oraz KUL. Pojutrze test będą rozwiązywać ubiegający się o indeks Akademii Medycznej. Na prawie dwa tygodnie rozłożone zostały egzaminy w UMCS. Kandydaci odetchną dopiero w połowie lipca, kiedy to wywieszone zostaną ostatnie listy przyjętych.
W Politechnice Lubelskiej rekrutacja rozpoczęły się najwcześniej. Już od 16 maja w kilkunastu szkołach średnich Lubelszczyzny (m.in. w Chełmie, Międzyrzecu, Tomaszowie Lub., Lublinie) maturzyści – zdając egzamin dojrzałości – równocześnie mogli walczyć o indeks, rozwiązując zadania z matematyki, przygotowane przez PL. Tą drogą przyjętych zostało pierwszych 160 studentów informatyki
i elektrotechniki. Pozostali kandydaci, łącznie 3780 osób, mieli do dyspozycji 1490 miejsc. Największa konkurencja panowała na informatyce (10 kandydatów na jedno miejsce) oraz zarządzaniu i marketingu (3). Listy przyjętych – jak zapewnia Elżbieta Flisiak, kierowniczka Działu Toku Nauczania PL – wywieszone zostaną do 10 lipca. W PL w dalszym ciągu trwa nabór na wszystkie kierunki studiów zaocznych. Egzaminy mają także już za sobą kandydaci zdający na biologię, polonistykę, prawo, anglistykę i politologię
w UMCS, jak również architekturę krajobrazu oraz prawo w KUL. Jednak na większości uniwersyteckich kierunków egzaminacyjny maraton rozpocznie się dziś.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24