poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Nerwowy tydzień kandydatów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2002, 20:31

W sobotę w politechnice, jako pierwszej z lubelskich uczelni, zakończyły się egzaminy wstępne na dzienne studia. W pozostałych szczególnie gorący będzie ten tydzień.

Dziś egzaminacyjny szczyt w Akademii Rolniczej oraz KUL. Pojutrze test będą rozwiązywać ubiegający się o indeks Akademii Medycznej. Na prawie dwa tygodnie rozłożone zostały egzaminy w UMCS. Kandydaci odetchną dopiero w połowie lipca, kiedy to wywieszone zostaną ostatnie listy przyjętych.
W Politechnice Lubelskiej rekrutacja rozpoczęły się najwcześniej. Już od 16 maja w kilkunastu szkołach średnich Lubelszczyzny (m.in. w Chełmie, Międzyrzecu, Tomaszowie Lub., Lublinie) maturzyści – zdając egzamin dojrzałości – równocześnie mogli walczyć o indeks, rozwiązując zadania z matematyki, przygotowane przez PL. Tą drogą przyjętych zostało pierwszych 160 studentów informatyki
i elektrotechniki. Pozostali kandydaci, łącznie 3780 osób, mieli do dyspozycji 1490 miejsc. Największa konkurencja panowała na informatyce (10 kandydatów na jedno miejsce) oraz zarządzaniu i marketingu (3). Listy przyjętych – jak zapewnia Elżbieta Flisiak, kierowniczka Działu Toku Nauczania PL – wywieszone zostaną do 10 lipca. W PL w dalszym ciągu trwa nabór na wszystkie kierunki studiów zaocznych. Egzaminy mają także już za sobą kandydaci zdający na biologię, polonistykę, prawo, anglistykę i politologię
w UMCS, jak również architekturę krajobrazu oraz prawo w KUL. Jednak na większości uniwersyteckich kierunków egzaminacyjny maraton rozpocznie się dziś.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!