Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2010 r.
15:54
Edytuj ten wpis

NFZ porozumiewa się z poradniami

0 4 A A

Nowe wieści dla pacjentów. Fundusz zaprasza do dalszych negocjacji przedstawicieli szpitali i poradni. Dla nielicznych placówek oznacza to korzystną zmianę decyzji w sprawie kontraktowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W naszym szpitalu miała być zlikwidowana poradnia neonatologii. Tymczasem okazuje się, że w tej sprawie coś może się jeszcze może zmienić na dobre – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka prasowa SPSK 4 w Lublinie.

Na lodzie nie zostaną też pacjenci poradni hematologii przy Specjalistycznym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Po pierwszych negocjacjach z NFZ dyrekcja poradni poinformowała, że od nowego roku najprawdopodobniej ograniczy ilość przyjmowanych pacjentów.

– Okazało się jednak, że jest spora szansa na większy kontrakt i od stycznia będziemy mogli dalej przyjmować chorych – mówi prof. dr hab. Anna Dmoszyńska, szef placówki. – Wbrew oczekiwaniom, dostaliśmy też pieniądze na leczenie chłoniaków nieziarniczych. Tego typu terapia jest bardzo trudna, a dodatkowe pieniądze na tę opiekę są ogromną szansą dla chorych – podkreśla.

Informacja najbardziej cieszy pacjentów. – Od trzech lat walczę z tym nowotworem. Obawiałem się, że jeśli poradnia nie dostanie kontraktu, będę musiał zmieniać lekarza i terapię – komentuje mężczyzna, którego spotkaliśmy u hematologa przy ul. Staszica.

Z poradni hematologicznej w 2011 roku skorzystają też pacjenci w Wojewódzki Szpitalu Specjalistyczny im. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. – Dostaliśmy kontrakt na to leczenie w tej poradni – zapewnia Andrzej Ciołko, rzecznik prasowy szpitala.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maciej / 29 grudnia 2010 o 12:09
Wystarczy spojrzeć na stronę lubelskiego NFZ, http://nfz-lublin.pl/Kontraktowanie/komunikaty.aspx Idące w setki, odrzucone odwołania i nie przyznawanie się do łamania prawa... Niedługo sprawa znajdzie się w NSA.
Avatar
gość / 23 grudnia 2010 o 23:31
Drodzy redaktorzy przyjrzyjcie się ilu lekarzy stomatologów nie ma kontraktów z NFZ w Lublinie i wtedy zobaczyczmy jaki uśmiech zagości na ludzkich twarzach po Nowym Roku(naprawdę warto!!!!!!!!!!!)
Avatar
elo / 23 grudnia 2010 o 21:43
A co z dentystami?

To dopiero będzie !
szczerbaty uśmiech Polski B !!!
Avatar
jack / 23 grudnia 2010 o 20:34
Zpytajcie się NFZ-tu ile wycieli poradni okulistycznych.To również b.ważne dla pacjentów
Zajmijcie się procedurą konyraktowania=zgroza.
Avatar
Maciej / 29 grudnia 2010 o 12:09
Wystarczy spojrzeć na stronę lubelskiego NFZ, http://nfz-lublin.pl/Kontraktowanie/komunikaty.aspx Idące w setki, odrzucone odwołania i nie przyznawanie się do łamania prawa... Niedługo sprawa znajdzie się w NSA.
Avatar
gość / 23 grudnia 2010 o 23:31
Drodzy redaktorzy przyjrzyjcie się ilu lekarzy stomatologów nie ma kontraktów z NFZ w Lublinie i wtedy zobaczyczmy jaki uśmiech zagości na ludzkich twarzach po Nowym Roku(naprawdę warto!!!!!!!!!!!)
Avatar
elo / 23 grudnia 2010 o 21:43
A co z dentystami?

To dopiero będzie !
szczerbaty uśmiech Polski B !!!
Avatar
jack / 23 grudnia 2010 o 20:34
Zpytajcie się NFZ-tu ile wycieli poradni okulistycznych.To również b.ważne dla pacjentów
Zajmijcie się procedurą konyraktowania=zgroza.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 236 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!