Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lipca 2011 r.
18:14
Edytuj ten wpis

NFZ zaoszczędzi. Na pacjentach?

0 6 A A
Zdaniem lekarzy rodzinnych, decyzja funduszu to próba szukania oszczędności kosztem pacjentów. (Jace
Zdaniem lekarzy rodzinnych, decyzja funduszu to próba szukania oszczędności kosztem pacjentów. (Jace

Kilka dni temu na stronie lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pojawił się komunikat, w którym dyrektor informuje, że fundusz nie przyzna przychodniom pieniędzy na leczenie pacjentów, których deklaracje zakwestionuje. Deklaracje to dokumenty, które pacjent podpisuje w przychodni, wybierając lekarza rodzinnego, pielęgniarkę, czy położną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dotyczy to osób, które tzw. deklaracje podpisały w latach 1998–2004, a więc zanim został wprowadzony jednolity wzór takiego dokumentu. Spokojni mogą być jedynie pacjenci, którzy podpisali ją po roku 2004.
Przeciwko takim praktykom protestują lekarze.

– NFZ informując, że nie zapłaci poradniom za leczenie pacjentów, którzy wybrali lekarza rodzinnego przed 2004 rokiem, łamie prawo – uważa Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. – To sprzeczne z umową, jaką zawarliśmy w styczniu. Jeśli fundusz nie zmieni decyzji, może zabraknąć pieniędzy na leczenie i będziemy zmuszeni ograniczyć przyjęcia – uważają lekarze, którzy wczoraj zwołali konferencje prasową.

– Podczas negocjacji informowaliśmy prezesa NFZ i Ministerstwo Zdrowia, że potrzeba czasu na to, by uzupełnić dokumentację i podpisać z pacjentami nowe umowy. Problem w tym, że nikt nie bierze tego pod uwagę – zaznacza dr Teresa Dobrzańska-Pilichowska, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych i Pracodawców.

Zdaniem lekarzy rodzinnych, decyzja funduszu to próba szukania oszczędności kosztem pacjentów.– Nie godzimy się na to – dodaje Zofia Woźniak, radna sejmiku wojewódzkiego, zajmująca się problematyką zdrowia.

– Jeśli fundusz nie zmieni zdania, zabraknie pieniędzy na leczenie, a lekarze ograniczą przyjęcia pacjentów. Ci z kolei będą zmuszeni zmienić przychodnię, ale i poradnie – komentuje Dobrzańska-Pilichowska.

– Wszelkie decyzje podejmujemy zgodnie z rozporządzeniami Minister Zdrowia oraz prezesa NFZ – ucina Krzysztof Tuczapski, dyrektor lubelskiego oddziału funduszu.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adrian / 9 lipca 2011 o 09:24
Co to znowu za bzdurne plany systemu opieki zdrowotnej ? U nas nigdy nie bedzie dobrze,przez te wszystkie
idiotyczne ustawy umiera codziennie setki ludzi,przedewszystkim na raka.Kolejki do specjalisty,czekanie na badania,
czekanie na leczenie operacyjne,to prawdziwa Z G R O Z A !Mam prawo do tej krytyki,bo przez to wszystko stracil bym
Ojca.Pompowali mu po operacji jedynie masowo chemioterapie.W stanie kompletnego wyniszczenia organizmu zawiozlem go
do Niemiec na leczenie tzw.Komplementarne w prywatnej klinice polskiego lekarza z Duesseldorfu dr.Gordona.Jest to
bardzo znany terapeuta z dziedziny leczenia raka metodami integracyjnymi.Z biegiem lat adres ten jest znany nawet
u nas w medycznie zacofanej ,biednej Polsce.Kliknijcie :dr.Gordon Theodor,komentarze !!wszystkie komentarze pisali
wyleczeniz raka,pacjenci doktora Gordona.Medycyna integracyjna zastosowana u mego Ojca i jej wyniki-to kompletne
wyleczenie z raka PLUCA-OSKRZELI .Przedtem nikt nie wierzyl w uzdrowienie mego Taty,lekarze kpili sobie z tego,ale
teraz po siedmiu latach,kiedy Ojciec zyje i nawet pracuje zawodowo,pozamykali buzie.
Drodzy RODACY,ogarnia mnie wstyd a przy tym olbrzymi smutek na te wszystkie polskie USTAWY,PLANY itd.
Jedno tylko powiem na koniec,zamiast LEPIEJ,jest coraz GORZEJ !tylko kto tutaj ponosi WINE ???????
Co to znowu za bzdurne plany systemu opieki zdrowotnej ? U nas nigdy nie bedzie dobrze,przez te wszystkie
idiotyczne ustawy umiera codziennie setki ludzi,przedewszystkim na raka.Kolejki do specjalisty,czekanie na badania,
czekanie na leczenie operacyjne,to prawdziwa Z G R O Z A !Mam prawo do tej krytyki,bo przez to wszystko stracil bym
Ojca.Pompowali mu po operacji jedynie masowo chemioterapie.W stanie kompletnego wyniszczenia organizmu zawiozlem go
do Niemiec na leczenie tzw.Komplementarne w pryw... rozwiń
Avatar
net / 8 lipca 2011 o 21:56
[size="5"]
Avatar
ade / 8 lipca 2011 o 19:17
Czy i jaka jest podstawa prawna unieważnienia umowy którą podpisałem przed rokiem 2004? Ustawa, rozporządzenie - dokument niższej rangi ma wartość rolki papieru toaletowego (zużytej).
W przypadku kiedy NFZ kwestionuje mój podpis na umowie zawsze może skierować sprawę do prokuratury.
Avatar
mim / 8 lipca 2011 o 19:09
[quote name='magda' timestamp='1310143675' post='499426']
bez przesady, a ile czasu na to potrzeba? z mojej przychodni zadzwonili i grzecznie poprosili o przyjście i podpisanie nowej deklaracji - poszłam i podpisałam i w czym tu trudność? no chyba że przychodni szkoda na telefon...
[/quote]
NFZ na dwie zmiany?
Avatar
lady / 8 lipca 2011 o 19:09
Bezrobotnych Tusk przekazał już Europie, licząc tylko pieniądze przysyłane do Polski. Teraz kolej na wyrzucenie ich z systemu opieki zdrowotnej. Niech się o nich martwią Angole, Holendrzy, a Tusk znowu zaoszczędzi na rodakach. Te pogłoski o robieniu w Polsce miejsca dla Żydów, to musi być prawda.
Avatar
magda / 8 lipca 2011 o 18:47
bez przesady, a ile czasu na to potrzeba? z mojej przychodni zadzwonili i grzecznie poprosili o przyjście i podpisanie nowej deklaracji - poszłam i podpisałam i w czym tu trudność? no chyba że przychodni szkoda na telefon...
Avatar
Adrian / 9 lipca 2011 o 09:24
Co to znowu za bzdurne plany systemu opieki zdrowotnej ? U nas nigdy nie bedzie dobrze,przez te wszystkie
idiotyczne ustawy umiera codziennie setki ludzi,przedewszystkim na raka.Kolejki do specjalisty,czekanie na badania,
czekanie na leczenie operacyjne,to prawdziwa Z G R O Z A !Mam prawo do tej krytyki,bo przez to wszystko stracil bym
Ojca.Pompowali mu po operacji jedynie masowo chemioterapie.W stanie kompletnego wyniszczenia organizmu zawiozlem go
do Niemiec na leczenie tzw.Komplementarne w prywatnej klinice polskiego lekarza z Duesseldorfu dr.Gordona.Jest to
bardzo znany terapeuta z dziedziny leczenia raka metodami integracyjnymi.Z biegiem lat adres ten jest znany nawet
u nas w medycznie zacofanej ,biednej Polsce.Kliknijcie :dr.Gordon Theodor,komentarze !!wszystkie komentarze pisali
wyleczeniz raka,pacjenci doktora Gordona.Medycyna integracyjna zastosowana u mego Ojca i jej wyniki-to kompletne
wyleczenie z raka PLUCA-OSKRZELI .Przedtem nikt nie wierzyl w uzdrowienie mego Taty,lekarze kpili sobie z tego,ale
teraz po siedmiu latach,kiedy Ojciec zyje i nawet pracuje zawodowo,pozamykali buzie.
Drodzy RODACY,ogarnia mnie wstyd a przy tym olbrzymi smutek na te wszystkie polskie USTAWY,PLANY itd.
Jedno tylko powiem na koniec,zamiast LEPIEJ,jest coraz GORZEJ !tylko kto tutaj ponosi WINE ???????
Co to znowu za bzdurne plany systemu opieki zdrowotnej ? U nas nigdy nie bedzie dobrze,przez te wszystkie
idiotyczne ustawy umiera codziennie setki ludzi,przedewszystkim na raka.Kolejki do specjalisty,czekanie na badania,
czekanie na leczenie operacyjne,to prawdziwa Z G R O Z A !Mam prawo do tej krytyki,bo przez to wszystko stracil bym
Ojca.Pompowali mu po operacji jedynie masowo chemioterapie.W stanie kompletnego wyniszczenia organizmu zawiozlem go
do Niemiec na leczenie tzw.Komplementarne w pryw... rozwiń
Avatar
net / 8 lipca 2011 o 21:56
[size="5"]
Avatar
ade / 8 lipca 2011 o 19:17
Czy i jaka jest podstawa prawna unieważnienia umowy którą podpisałem przed rokiem 2004? Ustawa, rozporządzenie - dokument niższej rangi ma wartość rolki papieru toaletowego (zużytej).
W przypadku kiedy NFZ kwestionuje mój podpis na umowie zawsze może skierować sprawę do prokuratury.
Avatar
mim / 8 lipca 2011 o 19:09
[quote name='magda' timestamp='1310143675' post='499426']
bez przesady, a ile czasu na to potrzeba? z mojej przychodni zadzwonili i grzecznie poprosili o przyjście i podpisanie nowej deklaracji - poszłam i podpisałam i w czym tu trudność? no chyba że przychodni szkoda na telefon...
[/quote]
NFZ na dwie zmiany?
Avatar
lady / 8 lipca 2011 o 19:09
Bezrobotnych Tusk przekazał już Europie, licząc tylko pieniądze przysyłane do Polski. Teraz kolej na wyrzucenie ich z systemu opieki zdrowotnej. Niech się o nich martwią Angole, Holendrzy, a Tusk znowu zaoszczędzi na rodakach. Te pogłoski o robieniu w Polsce miejsca dla Żydów, to musi być prawda.
Avatar
magda / 8 lipca 2011 o 18:47
bez przesady, a ile czasu na to potrzeba? z mojej przychodni zadzwonili i grzecznie poprosili o przyjście i podpisanie nowej deklaracji - poszłam i podpisałam i w czym tu trudność? no chyba że przychodni szkoda na telefon...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 1 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 5 8

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 17 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 11 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 30 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 5

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 17 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 30 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 6 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 18 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!