środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Trzech radnych z klubu Prawo i Rodzina chce, by na czwartkowej sesji Rada Miasta zwróciła się do dyrektorów szkół i rad pedagogicznych z apelem o zaniechanie jakiejkolwiek agitacji politycznej za wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Autorami tego stanowiska są Mieczysław Ryba, Jan Miturski oraz Marian Truskowski.
– Działające w szkołach koła europejskie kojarzą mi się z dawnymi Towarzystwami Przyjaźni Polsko Radzieckiej – uważa radny PiR Mieczysław Ryba. – Młodzież dowiaduje się o „jedynie słusznej drodze”. Nie chcę by w szkołach odbywała się agitacja polityczna w jakąkolwiek stronę. Jeśli mają mówić, to także przedstawiając uwagi krytyczne. Natomiast młodzież powinna podejmować decyzje o głosowaniu za UE w rodzinach, nie w szkołach.
Radni, zanim zajęli eurospeptyczne stanowisko, kontaktowali się z dyrektorami szkół i nauczycielami, którzy opowiadali im jak jednostronnie przedstawiany jest wizerunek Unii Europejskiej w lubelskich szkołach. – To co teraz dzieje się w lubelskich szkołach, to propaganda – twierdzi Mieczysław Ryba. – Nie jestem za zamknięciem kół europejskich, lecz za prawdziwą informacją. Liczę, że większość radnych poprze mnie podczas głosowania na sesji. Mam nadzieję, że poprą nas także radni z opozycji.
Wielu radnych nie przyjęło przychylnie pomysłu. – Mam zaufanie do nauczycieli, którzy na pewno nie przekazują młodzieży jednostronnych informacji – uważa Jacek Czerniak przewodniczący klubu SLD–UP. – Na pewno mówiąc o UE uczniowie otrzymują rzetelną informacje za i przeciw.
Radni z SLD–UP nie zamierzają poprzeć tego projektu. Ich zdaniem czasy agitacji minęły. – Jestem przeciwny tego rodzaju praktykom – twierdzi J. Czerniak. – Nie wolno traktować młodzieży przedmiotowo. Radni nie powinni się lękać, że coś złego dzieje się w lubelskich szkołach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!