Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 maja 2018 r.
6:48

Nie chcieli sprzedać mu leków w aptece, bo... recepta była za wąska. O 3 milimetry

191 26 A A
Realizując receptę o wymiarach niezgodnych z rozporządzeniem ministra zdrowia, farmaceuta naraziłby się na straty
Realizując receptę o wymiarach niezgodnych z rozporządzeniem ministra zdrowia, farmaceuta naraziłby się na straty

Pacjentowi z gorączką odmówiono w aptece wydania refundowanych leków, bo recepta była za wąska o… 3 milimetry. – Farmaceuta nie miał wyjścia. Inaczej apteka naraziłaby się na straty finansowe – mówi prezes samorządu aptekarskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dostałem od lekarza receptę o 3 milimetry za wąską. W aptece nie chcieli mi jej zrealizować, tzn. chcieli, ale na 100 proc. Innymi słowy, realizację ubezpieczenia zapewnia tylko pasek papieru o sprecyzowanej przez Ministerstwo Zdrowia szerokości. Trzeba uważać – ostrzega Marcin Skrzypek, który z wysoką gorączką poszedł z receptą do jednej z lubelskich aptek. – Poprosiłem o oświadczenie o odmowie realizacji recepty, bo sądziłem, że to będzie potwierdzenie ważne dla lekarza. Farmaceutka odmówiła jednak wydania takiego dokumentu, tłumacząc, że nie ma takiego obowiązku.

Wtedy pan Marcin poprosił o rozmowę z kierownikiem apteki. – Skończyło się na tym, że farmaceutka skontaktowała się z lekarką, która wystawiła receptę. Wszystko zostało załatwione na linii apteka–lekarz, bo lekarka obiecała dostarczyć receptę o prawidłowym rozmiarze – opowiada. – W moim przypadku wszystko skończyło się dobrze, ale nie gwarantuje to pomyślnego zakończenia sprawy w innych aptekach.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra zdrowia, które obowiązuje od 18 kwietnia, minimalne wymiary papierowej recepty na leki refundowane to 200 mm na 90 mm. – Farmaceuta ma obowiązek zrealizować receptę spełniającą wymogi rozporządzenia. Nie może tego zrobić, jeżeli jest węższa nawet o trzy milimetry – tłumaczy Tomasz Barszcz, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Lublinie. – Gdyby farmaceuta zrealizował receptę o mniejszych niż wymagane wymiarach, wówczas NFZ miałby podstawy do cofnięcia refundacji. To oznaczałoby stratę finansową dla apteki.

Jak to możliwe, że przychodnia wystawiła receptę na mniejszym blankiecie? – Przyczyn mogło być kilka. Lekarz mógł na przykład korzystać jeszcze z druków, które zostały wcześniej przygotowane, bo nowe rozporządzenie obowiązuje od niedawna – mówi prezes Barszcz i dodaje, że może także chodzić o jakiś błąd techniczny, który mogła popełnić drukarnia.

– Mam nadzieję, że niebawem pojawi się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia, w której zostanie wprowadzony zapis o możliwości realizacji recepty w aptece, gdy jej wymiary odbiegają od minimalnych określonych w rozporządzeniu – mówi Barszcz. – Moim zdaniem rozmiar recepty nie powinien mieć wpływu na możliwość realizacji recepty, a tym samym na uprawnienia pacjenta do otrzymania leku ze zniżką.

– Niestety nie możemy dyskutować z treścią rozporządzenia. W takich sytuacjach może się niestety zdarzyć, że pacjent będzie musiał wrócić do lekarza – mówi Teresa Dobrzańska-Pielichowska, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. – Lekarz może sam wydrukować receptę z systemu albo zamówić taki wydruk. Ja robię to sama, żeby mieć pewność, że wymiar jest prawidłowy.

>>>

Zobacz także: Potrącenie w Tomaszowie Lubelskim nagrane przez kamerę monitoringu

Quiz: Co Ty wiesz o Lubelskiem? Quiz wiedzy ogólnej

Co Ty wiesz o Lubelskiem? Quiz wiedzy ogólnej

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anan / 6 dni temu o 12:21
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po prostu wymysł jakiś gryzipiórków, którzy coś wymyślili, co jest z ustawą po prostu sprzeczne? Wtedy takie osoby powinny ponieść odpowiedzialność, ale to państwowa instytucja   Nikt nie ponosi odpowiedzialności.
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po ... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 o 22:52
undefined napisał:
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji  nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dziwić, że aptekarze odsyłają pacjenta z kwitkiem, a pretensje to proszę kierować do ministerstwa zdrowia - tam przepisy uchwalają!
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dz... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 o 22:45
Pretensje kieruj do NFZ, takie są przepisy. Jak taki jesteś szczodry to załóż aptekę i wydawaj wszystkim leki za darmo.
Avatar
RM / 17 maja 2018 o 17:53
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z drukami, to jak wygląda tam diagnostyka i leczenie? Od ratowników med. wymaga się wiedzy z zakresu medycyny, informatyki, techniki i motoryzacji. Wiedzy od farmakologii poprzez program SWD aż do rodzaju uszczelki w respiratorze. A lekarze zarabiając dziesięciokrotnie więcej, od tylu lat obrośli w piórka.
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z druka... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 16:30
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 13:46
Debila, który to wymyślił, posadzić dożywotnio w celi o chlebie i wodzie.
Avatar
Mia / 17 maja 2018 o 12:51
Takie mamy właśnie idiotyczne przepisy. Jest podany konkretny wymiar recepty z dokładnością co do milimetra i trzeba się go trzymać. Chore, ale prawdziwe. Widocznie lekarz w gabinecie nie miał linijki i ołówka i wyciął "na oko" z karki a4, bo może mu się skończyły pocięte profesjonalnie. Dzięki ustawodawcom, z takimi właśnie problemami muszą się w dzisiejszych czasach borykać pracownicy służby zdrowia zamiast skupić się na istocie swojej pracy.
Avatar
Donia8 / 17 maja 2018 o 11:54
O mój Boże ,co za świat.
Avatar
pzpr / 17 maja 2018 o 11:00
komuna i biurokracja!!!!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 09:35
Wstyd za tą polskę! O trzy milimetry?
Avatar
Anan / 6 dni temu o 12:21
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po prostu wymysł jakiś gryzipiórków, którzy coś wymyślili, co jest z ustawą po prostu sprzeczne? Wtedy takie osoby powinny ponieść odpowiedzialność, ale to państwowa instytucja   Nikt nie ponosi odpowiedzialności.
NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA jak sama nazwa wskazuje jest to państwowa jednostka organizacyjna działająca na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych , a wszystko co państwowe jest pozbawione logiki i rozumu. Nikt nie ponosi odpowiedzialności za wydane decyzje, bo ne odpowiadają za nie i nie płacą z własnej kieszeni. Ustawy zwłaszcza w Polsce są dlatego takie durne, bo odzwierciedlają naszych polityków, którzy je uchwalają. Trzeba sprawdzić czy NAPRAWDĘ w ustawie jest takie ograniczenie. Może to po ... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 o 22:52
undefined napisał:
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji  nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dziwić, że aptekarze odsyłają pacjenta z kwitkiem, a pretensje to proszę kierować do ministerstwa zdrowia - tam przepisy uchwalają!
 Fajnie, tylko farmaceuta musiałby wtedy sam pójść tę receptę poprawić... We własnym wolnym czasie! Ty też pracujesz za darmo? Jakby przyszło pacjentom każdą taką receptę latać i poprawiać to cały wolny czas pracownicy apteki lataliby po lekarzach... Poprawiając NIE SWOJE recepty! Poza tym wcale nie ma gwarancji, że lekarz taką receptę poprawi, a farmaceuta wyda już lek z refundacją... I wtedy oczywiście różnicę musi dopłacić - z własnej kieszeni! Refundacja na jednej recepcie to potrafi być ponad 500 złotych! Nie ma się co dz... rozwiń
Avatar
farmaceut / 17 maja 2018 o 22:45
Pretensje kieruj do NFZ, takie są przepisy. Jak taki jesteś szczodry to załóż aptekę i wydawaj wszystkim leki za darmo.
Avatar
RM / 17 maja 2018 o 17:53
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z drukami, to jak wygląda tam diagnostyka i leczenie? Od ratowników med. wymaga się wiedzy z zakresu medycyny, informatyki, techniki i motoryzacji. Wiedzy od farmakologii poprzez program SWD aż do rodzaju uszczelki w respiratorze. A lekarze zarabiając dziesięciokrotnie więcej, od tylu lat obrośli w piórka.
9 min. temu Ludzie, na Litość Boską! A kiedy zaczniecie się żalić na lekarzy p. kontaktu?! Odkąd weszliśmy do unii europejskiej zostaliśmi zalani często bezsensownymi przepisami i dyrektywami. Ale to nie znaczy, że gdy wszyscy stosują się do istniejących przepisów, niektórzy muszą mieć to gdzieś. Szczególnie jeśli jest to lekarz! Artykuł powinien być o tym, że poradnia nie posiada odpowiednich druków! Jestem ratownikiem medycznym, pracuję w pogotowiu od 14 lat. Widzę z bliska, jak potęrzne jest lobby lekarskie. Jeśli POZ ma problemy z druka... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 16:30
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej wytłumaczyć że te leki są mi potrzebne dla dziecka i że będę musiała specjalnie umawiać się na wizytę i czekać kilka tygodni bo przecież nikt w rejestracji nie podbije mi recepty, tylko lekarz może to zrobić - "miła" aptekarka zaproponowała wykup leków za 100% opłatą. Nikogo nie obchodzą ludzie, liczy się papierologia.
Takie olewanie pacjenta w aptece to norma. Ja dostałam receptę na leki dla dziecka z poradni specjalistycznej, a lekarka podczas wypisywania pomyliła się przy wstawianiu "odpłatności'' więc skreśliła i napisała osobną receptę tylko na ten lek. "Miła" pani w aptece przyjęła receptę że skreśleniem bez słowa i zamówiła leki do odbioru na drugi dzień, a wtedy "uprzejmie" oświadczyła że mam jechać do lekarza po pieczątkę przy skreśleniu, bo dopiero teraz się obudziła, że nie może przyjąć takiej recepty. Gdy próbowałam jej... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 13:46
Debila, który to wymyślił, posadzić dożywotnio w celi o chlebie i wodzie.
Avatar
Mia / 17 maja 2018 o 12:51
Takie mamy właśnie idiotyczne przepisy. Jest podany konkretny wymiar recepty z dokładnością co do milimetra i trzeba się go trzymać. Chore, ale prawdziwe. Widocznie lekarz w gabinecie nie miał linijki i ołówka i wyciął "na oko" z karki a4, bo może mu się skończyły pocięte profesjonalnie. Dzięki ustawodawcom, z takimi właśnie problemami muszą się w dzisiejszych czasach borykać pracownicy służby zdrowia zamiast skupić się na istocie swojej pracy.
Avatar
Donia8 / 17 maja 2018 o 11:54
O mój Boże ,co za świat.
Avatar
pzpr / 17 maja 2018 o 11:00
komuna i biurokracja!!!!
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 09:35
Wstyd za tą polskę! O trzy milimetry?
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!