sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Tylko dwie osoby poparły propozycję zmiany nazw dwóch głównych ulic Baranowa na Jana Pawła II oraz Wyszyńskiego.

Spośród 314 uprawnionych do głosowania mieszkańców osady do urn przyszło 179 osób (frekwencja wyniosła 57 procent). Za pozostawieniem dotychczasowych nazw ulic Rynek oraz Puławskiej głosowało 177 osób. Tylko dwie (!) osoby były za zmianą. – Takiej jednomyślności w podejmowaniu decyzji jeszcze nigdy nie mieliśmy podczas żadnych wyborów – twierdzi Jan Niedbalski, wójt gminy Baranów.
Przypomnijmy, że w listopadzie ub. r. proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Baranowie ks. kanonik Andrzej Domański wystąpił do Zarządu Gminy z propozycją zmiany nazw dwóch najważniejszych ulic. Zmiana miałaby dotyczyć ulic Rynek i Puławskiej. Według księdza Domańskiego nowymi patronami tych ulic powinni zostać Jan Paweł II oraz kardynał Stefan Wyszyński. Duchowny odrzucił propozycję samorządu, by imiona te nadać tamtejszemu gimnazjum oraz nowo budowanej ulicy. Nie był także zadowolony z propozycji konsultacji. – Nasze społeczeństwo wykazało się dużą odpowiedzialnością i nie uległo presji, jaką próbował wywierać na wiernych ks. Domański – mówi anonimowo jeden z mieszkańców u. Rynek.
Proboszcz zapowiadał jeszcze przed głosowaniem, że o ile konsultacja wypadnie nie po jego myśli, to on sam poda się do dymisji i niezwłocznie opuści Baranów. – Ciekawe czy po tym jak mieszkańcy prawie w stu procentach opowiedzieli się przeciwko zmianie nazw, ks. kanonik dotrzyma słowa i zrezygnuje z probostwa. – tak dla Dziennika skomentował wyniki niedzielnego głosowania Sławomir Szczęsny, sekretarz Urzędu Gminy. Podobnie jak poprzednim razem próba skontaktowania się z ks. Domańskim nie przyniosła rezultatu. Zarówno telefon w probostwie jak i w wikariacie przez cały czas milczał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!