sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Nie ma chętnych na koncert Mazowsza?

  Edytuj ten wpis

MOSiR nie potrafił sprzedać biletów na koncert Mazowsza. Występ odwołano, bo są "kłopoty techniczne”.- Żadne kłopoty - oburzają się w zespole.

Mazowsze przyjeżdża w tym tygodniu do naszego regionu na specjalną trasę koncertową z okazji 60-lecia swojego istnienia. Dziś artyści wystąpią w Puławach, jutro w Bychawie, w piątek w Świdniku, w niedzielę w Biłgoraju. W sobotę zespół miał też dać koncert w hali Globus w Lublinie. Miał, ale nie da.

Lubelski koncert właśnie został odwołany. - "Z przyczyn technicznych” - jak czytamy na stronie internetowej MOSiR-u, który zarządza Globusem. - To przyczyny leżące po stronie zespołu, które uniemożliwiały doprowadzenie do koncertu - tłumaczy Mariusz Szmit, dyrektor ośrodka.

- Wspólnie z zespołem podjęliśmy decyzję o odwołaniu koncertu. O jakie "przyczyny techniczne” chodzi? - Nie chciałbym o tym mówić. Proszę zapytać w Mazowszu - ucina Szmit.

- Pierwsze słyszę, że to nasza wina - mówi ze zdziwniem Krzysztof Kurlej, kierownik impresariatu zespołu. - Zawinili lubelscy organizatorzy koncertu, czyli MOSiR.
Kurlej w poniedziałek dostał z ośrodka e-mail.

- Przeczytałem w nim, że sprzedaż biletów idzie słabo i szansa na zamknięcie przedsięwzięcia "na plusie” jest nikła - opowiada. - Dlatego koncert trzeba odwołać.

- Pytanie więc, jak MOSiR promował koncert i sprzedawał bilety, że zainteresowanie było tak nikłe - zastanawia się Kurlej. - Dostarczyliśmy ośrodkowi materiały promocyjne. Załatwiliśmy patronaty medialne i wsparcie władz województwa. W Biłgoraju czy Bychawie potrafili sobie poradzić ze sprzedażą.

- Zazwyczaj podpisujemy umowę najpóźniej miesiąc przed koncertem. Tak, żebyśmy na wypadek jego odwołania, nie byli z tego powodu stratni - wyjaśnia Kurlej. - Z Lublina i Lubelszczyzny pochodzi wielu naszych artystów. Dlatego zgodziliśmy się na specjalne warunki i pozostawienie umowy na ostatnią chwilę. Efekt: na tydzień przed koncertem zostaliśmy na lodzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
maciejaszek
:/
k-owiec
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

maciejaszek
maciejaszek (28 października 2008 o 22:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Wcale się nie dziwię, że MOSIR nie sprzedal biletów, bo Mazowsze to żadna rewelka"
Skoro Pańśtwowy Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze",ambasador Polskiej Kultury to dla Ciebie żadna rewelka to nasówa się pytanie czy Ty czym kolwiek się interesujesz?? Co prawda nie musisz interesowac się folklorem czy baletem,ale zapytaj jaką kolwiek "starszą" osobę o zespół mazowsze to gwarantuję Tobie,że bez wachania będą wiedzieli o Kim mowa ,a co tam zapytaj młode osoby z lublina o mazowsze w końcu jest 5 studenckich zespołów ludowych i na bank z przyjemnością by poszli na niezłe SHOW
Rozwiń
:/
:/ (26 października 2008 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MOSiR niczego nie umie zorganizować. Koncert Rubika też odwołany (tzn. póki co przełozony), chociaż znam wielu, ktorzy chcieli na niego pójść.
Rozwiń
k-owiec
k-owiec (15 października 2008 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dopiero z dzisiejszej prasy dowiaduję się,że był planowany koncert Mazowsza.Nie widziałem żadnej reklamy w tej sprawie,żadnego plakatu....
Rozwiń
fol
fol (15 października 2008 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w Hrubieszowie też nie ma komu zorganizować , tylko spotkania nad Bugiem i tajne ogniska potrafią organizować
Rozwiń
olka
olka (15 października 2008 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wcale się nie dziwię, że MOSIR nie sprzedal biletów, bo Mazowsze to żadna rewelka
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!