wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Nie ma kina Kosmos, trzeba zmienić nazwę przystanku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2012, 18:53
Autor: (mb)

Zarząd Transportu Miejskiego szuka nowych nazw dla zespołów przystankowych: "Cukrownia”, "Kino Kos
Zarząd Transportu Miejskiego szuka nowych nazw dla zespołów przystankowych: \"Cukrownia”, \"Kino Kos

Zarząd Transportu Miejskiego szuka nowych nazw dla zespołów przystankowych: "Cukrownia”, "Kino Kosmos” (na zdjęciu) i "Wólka Abramowicka”. Propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy Lublina – pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej.

– Zmiana nazw tych zespołów przystankowych podyktowana jest likwidacją charakterystycznych obiektów, do których się odnoszą (Cukrownia i Kino Kosmos) oraz wnioskami okolicznych mieszkańców (Wólka Abramowicka) – informuje Jakub Kozak z ZTM w Lublinie. Stąd apel, żeby to mieszkańcy zaproponowali nowe nazwy.

Przy ich wymyślaniu należy pamiętać o zachowaniu kilku zasad. – Nazwa dotyczy całego zespołu przystankowego, w skład którego wchodzą najczęściej dwa przystanki zlokalizowane naprzeciwko siebie lub kilka przystanków rozmieszczonych wokół skrzyżowania, placu lub dworca – podkreśla Kozak.Nazwy przystanków pochodzą głównie od nazw najbliższej ulicy poprzecznej do ulicy głównej, przy której znajduje się przystanek lub do nazwy osiedla.

Występują także nazwy związane z charakterystycznymi punktami miasta (np. Ogród Saski), jak również nazwy łączone (np. Felin Uniwersytet).

Szczególny nacisk kładziony jest na wybór obiektu charakterystycznego. Tak, aby były to obiekty ważne, znane, będące punktem orientacyjnym dla pasażerów. Ku takiemu rozwiązaniu skłania naturalne rozumowanie – podróż odbywa się z jednego miejsca do drugiego i z powrotem: "jadę z domu do szkoły”, "wracam ze szkoły do domu”. – Zatem logiczne staje się nazywanie przystanków obsługujących dany obiekt podkreślając bliskość tego obiektu, niezależnie od strony ulicy, przy której mieści się przystanek – zaznacza Kozak.

W ramach zespołu przystanki rozróżniane są po numerach 01, 02, 03 itd. Parzyste numery oznaczają usytuowanie przystanków do centrum, natomiast nieparzyste – w stronę od centrum.

Całość systemu informacji została skonstruowana w zgodności z przyjętymi ogólnie zasadami nazewnictwa, odpowiada europejskim standardom, a także uzyskała pozytywne opinie ekspertów w dziedzinie komunikacji miejskiej.

Propozycje

Należy do 5 marca (poniedziałek) nadsyłać na: uwagi@ztm.lublin.eu. ZTM jest również otwarty na propozycje zmian innych nazw zespołów przystankowych, jeżeli zachodzi taka uzasadniona potrzeba.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dziat z fioletovymi uszami
ok
podinspektor
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dziat z fioletovymi uszami
dziat z fioletovymi uszami (29 lutego 2012 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...a ja proponuję nazwę przystanku zamiast Kino Kosmos to nazwę "Wyjechany w Kosmos" -w taki sposób nazwa będzie: i nowoczesna, i młodzieżowa, i wszyscy będą wiedzieć co tu było
Rozwiń
ok
ok (29 lutego 2012 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak na miejsce kosmosu powstanie jakiś budynek i zostanie on nazwany to tak można też nazwać i przystanki.
Rozwiń
podinspektor
podinspektor (29 lutego 2012 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A JAKA NAZWA ZAMIAST LUBLIN?? BISKUPIN??
Rozwiń
lublinianin
lublinianin (29 lutego 2012 o 17:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamiast kino Kosmos - Zespół Szkół Samochodowych
Rozwiń
leny
leny (29 lutego 2012 o 17:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='tom' timestamp='1330528169' post='603878']
Chcę przypomnieć ZTM że oprócz tych przystanków jaest do zmiany przystanek Mełgiewska FS.Skrót FS jest od dawno nieistniejącej fabryki samochodów
[/quote]
Fabryka samochodów istnieje i to nawet dwie! Firma DZT Tymińscy produkuje Pasagona, a Polmot składa traktory i chińskie terenowki. Tradycje motoryzacyjne są więc kontynuowane.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!