środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Nie ma pieniędzy dla bezrobotnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2006, 19:11

Rekordowo wielu chętnych z Lubelszczyzny zgłosiło się w tym roku do pośredniaków na szkolenia i po dotacje. Efekt? Urzędy pracy wydały wszystkie pieniądze i teraz nie mają na ten cel ani złotówki.

W Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie pieniądze skończyły się już w lipcu. - Na ten rok dostaliśmy z Ministerstwa Pracy 11,7 mln zł. Wszystko wydaliśmy - mówi Józef Prokopiuk, wicedyrektor MUP. - Te środki przeznaczyliśmy na szkolenia, staże, prace interwencyjne i dotacje.
Podobnie jest w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zamościu. - Przez cały zeszły rok wydaliśmy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu 9,8 mln zł. W tym do tej pory przeznaczyliśmy na ten cel już 10 mln zł - tłumaczy Marian Hawrylak, zastępca dyrektora zamojskiego PUP. - Fundusze skończą się lada dzień.
Niewiele lepiej jest w Chełmie. Tam pociągną do września. - Mieliśmy na ten rok 5 mln zł. Przydałoby się jeszcze chociaż 1,5 miliona - podkreśla Danuta Cichowicz, dyrektor chełmskiego PUP. - Wtedy wystarczyłoby na wszystkie potrzeby bezrobotnych. A te są w tym roku rekordowo duże.
- Ludzie rzucili się na staże i szkolenia, ale przede wszystkim na dotacje - komentuje Józef Prokopiuk. - Od tego roku bezrobotny może dostać 12 tys. zł bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. To kusząca propozycja. Nie ma się co dziwić, że chętnych jest tak wielu.
- Szkoda tylko, że resort pracy tego nie przewidział - dodaje Hawrylak. - Teraz ministerstwo powinno znaleźć jakieś środki z rezerwy.
- Mamy pewną pulę ekstra pieniędzy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu - odpowiada Małgorzata Harasimiuk z biura prasowego Ministerstwa Pracy. - Urzędy mają więc szansę na fundusze. Muszą tylko złożyć wnioski.
Wszystkie pośredniaki z naszego regionu złożyły w resorcie takie podania. - Jeśli nie dostaniemy tych pieniędzy, do końca roku możemy zapomnieć o szkoleniach, pracach interwencyjnych czy dotacjach - mówią zgodnie we wszystkich urzędach pracy. - Sytuacja jest naprawdę dramatyczna.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!