sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Nie masz pracy? Weź pieniądze na założenie firmy. 40 tys. zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2013, 16:04

 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Co najmniej kilkaset osób otrzyma pieniądze na założenie własnej firmy. Po wakacjach zaczną się nabory do unijnych projektów w ramach których można będzie otrzymać bezzwrotną dotację do 40 tys. zł.

Wojewódzki Urząd Pracy podał listę fundacji, do których w najbliższych czasie będą mogli zgłaszać się przyszli przedsiębiorcy, a dziś bezrobotni, o finansowe wsparcie.

• O unijną dotację można się starać w Lubelskiej Fundacji Rozwoju, która realizuje projekt "Wypłyń na szerokie wody biznesu!”. – Rekrutacja zaplanowana jest na październik – informuje Małgorzata Targońska z Lubelskiej Fundacji Rozwoju.

W projekcie weźmie udział 60 osób. Przejdą szkolenie ,,Jak zostać przedsiębiorcą” oraz ,,Tworzenie biznesplanu”. – 48 osób otrzyma wsparcie finansowe w wysokości do 40 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej – mówi Targońska.

Projekt skierowany jest do osób zamieszkałych w miastach: Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu oraz powiatach: bialskim, chełmskim, hrubieszowskim, janowskim, kraśnickim, krasnostawskim, lubartowskim, opolskim, parczewskim, radzyńskim, świdnickim, tomaszowskim, włodawskim, zamojskim.

• "Kapitalna kobieta” to natomiast projekt Fundacji Polskiej Akademii Nauk – Oddział w Lublinie. Na wsparcie szkoleniowo-doradcze z zakresu przedsiębiorczości może tu liczyć 50 bezrobotnych kobiet z Lubelskiego. 35 uczestniczek projektu otrzyma jednorazowe dofinansowanie w wysokości do 40 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Nabór do programu zaplanowany jest na wrzesień.

• Również do 40 tys. zł czeka w Fundacji Inicjatyw Lokalnych. W programie "Postaw na biznes” weźmie udział 70 osób. Będą to mieszkańcy powiatu chełmskiego ziemskiego i grodzkiego, hrubieszowskiego, włodawskiego, lubartowskiego.

Priorytetowo traktowane będą kobiety powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka, osoby w wieku 15–30 lat, osoby długotrwale bezrobotne i zamieszkałe na terenach wiejskich. – Wsparcie finansowe otrzyma 50 uczestników projektu. Nabór zaplanowany jest na październik – informuje Sylwia Jagiełło z Fundacji Inicjatyw Lokalnych.

• Specjalny projekt dla 40 niepełnosprawnych kobiet realizuje Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny. "Szansa na biznes”. Rozpocznie się on kursem ,,Jak założyć własną firmę”, zaś wsparcie finansowe do 30 tys. zł otrzymają 24 osoby. Dostaną one także wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy do 700 zł/miesięcznie. Nabór do projektu ruszy także jesienią. Mogą wziąć w nim udział mieszkanki powiatu hrubieszowskiego, chełmskiego, włodawskiego, lubartowskiego i opolskiego.

– Mamy już podpisane umowy na 4 mln zł, a teraz zaczęliśmy podpisywać kolejne na 20 mln zł. O te wszystkie środki będzie można się starać jeszcze w tym roku - mówi Małgorzata Sokół, p.o. dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Nabór jeszcze w sierpniu

W sierpniu ma się rozpocząć nabór do projektu "Przedsiębiorczość jest kobieca”, o którym pisaliśmy już wcześniej. Realizuje go Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego z Poznania. W ramach tej inicjatywy można będzie dostać 27 tys. zł na własny biznes.

– Projekt skierowany jest do 50 kobiet bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo w wieku 15–64 lat z woj. lubelskiego, które zamierzają założyć własną działalność gospodarczą – informuje Aleksandra Piotrowska z lubelskiego biura FIRS. 50 kobiet przejdzie szkolenia z przedsiębiorczości, a 35 pań otrzyma bezzwrotną dotację na własną firmę.

Więcej informacji na stronie www.przedsiebiorczosc.firs.org.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Andrzej33
Michał
fizyczny
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andrzej33
Andrzej33 (3 lipca 2017 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
polecam tą firmę  ***sekwencja.eu/  - już od kilkunastu lat pomagają dostać dotację dla małych i dużych firm
Rozwiń
Michał
Michał (30 sierpnia 2013 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pomagam zakładać firmy z lubelszczyzny. Przyłożyłem rękę do powstania 75 przedsiębiorstw. Mam doświadczenie, gdyż pracuję w biurze rachunkowo – finansowym. Chcesz założyć biznes i nie wiesz jak się za to zabrać? Chcesz się zorientować to umów się ze mną na spotkanie 669001117, lubelskafirma@gmail.com – Michał

Rozwiń
fizyczny
fizyczny (19 sierpnia 2013 o 21:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To że nie ma pieniędzy dla mężczyzn to wina wojewódzkiego urzędu pracy w lublinie który ustalał kryterium strategicze w którym preferowano kobiety. Żadna instytucja startująca w przetargu nie mogła tego nie uwzględnic we wniosku bo by nie miala szans na zakwalifikownie się. A wystarczyło w kryteterium napisac kobiety nie więcej niż 70% i wszyscy by byli zadowoleni. Ale myślenie nie jest mocną stroną urzędników wup z lublina.

Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2013 o 07:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wziąść to nie żaden problem,problemy później stwarza nam nasze państwo i jego służby.

Także niech wsadzą sobie w nos te 40 patyków.

Tu właśnie o to chodzi,dać aby cię tylko złapać za jaja a potem bez pardonu niszczyć i zgnębić,dlatego tusk musi odejść.

Rozwiń
aluś
aluś (1 sierpnia 2013 o 05:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wziąść to nie żaden problem,problemy później stwarza nam nasze państwo i jego służby.

Także niech wsadzą sobie w nos te 40 patyków.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!