sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Po wakacyjnej przerwie lubelskie domy kultury wznawiają działalność. Jak co roku dzieci i młodzież, zamiast nudzenia się na podwórkach będą mogły rozwijać wszelkie swoje talenty pod fachową opieką instruktorów. Wrzesień nie musi kojarzyć się wyłacznie z nauką w szkole. Można również pomysleć o rozwijaniu swoich zdolności i zainteresowań.

Młodzieżowy Dom Kultury

ry ma swoje placówki przy ul. Grodzkiej 11 i przy Chrobrego 18, znajdą coś dla siebie nawet maturzyści. Od dziś trwają tam zapisy na zajęcia z historii sztuki, fotografii, filmu, teatralne, taneczne, muzyczne. W domu kultury jest też pracownia geograficzno-turystyczna, modelarska, a także ciesząca się dużym powodzeniem pracownia komputerowa - do niej chętni powinni zgłaszać się jak najszybciej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Na zajęciach plastycznych można poznać tajniki malarstwa, rysunku, ale również bardziej specjalistyczne dziedziny plastyki - grafikę, linoryt, makramę.
W programie zajęć Młodzieżowego Domu Kultury są też propozycje dla uzdolnionych muzycznie. Działa tam Dziecięcy Chór MDK Skowronki. W tym roku prowadzony jest do niego nowy nabór. Jeśli ktoś woli uczyć się śpiewu w mniejszej grupie, może zapisać się na zajęcia wokalne lub wokalno-instrumentalne. Prowadzone są tu także lekcje gry na pianinie, gitarze klasycznej, akustycznej, akordeonie i syntezatorze.
Z oferty MDK powinni skorzystać również wszyscy, którzy zechcą nauczyć się smacznie i elegancko przygotowywać posiłki, szyć i modnie ubierać, czy zdać egzamin na kartę rowerową.
Zapisy na zajęcia w MDK (nieodpłatne) odbywają się dziś i jutro przy ul. Chrobrego 18, a 6 i 7 września w placówce przy Grodzkiej 11.

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice

Mieszczący się przy ul. Krańcowej 106 dom kultury przyjmuje zapisy do różnych kół zainteresowań. Znajdą w jego ofercie coś dla siebie maluchy, starsze dzieci, a nawet dorośli. Na zajęcia rytmiczne, umuzykalniające, naukę piosenek mogą uczęszczać dzieci od 4 roku życia. Z myślą o pięciolatkach powstał Klub Pięciolatka Skrzat, który oferuje zajęcia uspołeczniające, wokalne, rytmiczne, plastyczne. Zespół Tańca Nowoczesnego „Etezja” oraz Dziecięcy Teatr „Zmyślony” zaprasza dzieci od 9 lat. W domu kultury działają też zespoły plastyczne dla maluchów i młodzieży, kluby szachowy i seniora, panie mogą uczęszczać na gimnastykę rekreacyjną.
DDK „Bronowice” udziela informacji pod nr tel. 744-16-38, a zapisy prowadzi w godz. 10–17.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!