środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Nie tylko nauka

Dodano: 5 września 2001, 18:01

Po wakacyjnej przerwie lubelskie domy kultury wznawiają działalność. Jak co roku dzieci i młodzież, zamiast nudzenia się na podwórkach będą mogły rozwijać wszelkie swoje talenty pod fachową opieką instruktorów. Wrzesień nie musi kojarzyć się wyłacznie z nauką w szkole. Można również pomysleć o rozwijaniu swoich zdolności i zainteresowań.

Młodzieżowy Dom Kultury

ry ma swoje placówki przy ul. Grodzkiej 11 i przy Chrobrego 18, znajdą coś dla siebie nawet maturzyści. Od dziś trwają tam zapisy na zajęcia z historii sztuki, fotografii, filmu, teatralne, taneczne, muzyczne. W domu kultury jest też pracownia geograficzno-turystyczna, modelarska, a także ciesząca się dużym powodzeniem pracownia komputerowa - do niej chętni powinni zgłaszać się jak najszybciej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Na zajęciach plastycznych można poznać tajniki malarstwa, rysunku, ale również bardziej specjalistyczne dziedziny plastyki - grafikę, linoryt, makramę.
W programie zajęć Młodzieżowego Domu Kultury są też propozycje dla uzdolnionych muzycznie. Działa tam Dziecięcy Chór MDK Skowronki. W tym roku prowadzony jest do niego nowy nabór. Jeśli ktoś woli uczyć się śpiewu w mniejszej grupie, może zapisać się na zajęcia wokalne lub wokalno-instrumentalne. Prowadzone są tu także lekcje gry na pianinie, gitarze klasycznej, akustycznej, akordeonie i syntezatorze.
Z oferty MDK powinni skorzystać również wszyscy, którzy zechcą nauczyć się smacznie i elegancko przygotowywać posiłki, szyć i modnie ubierać, czy zdać egzamin na kartę rowerową.
Zapisy na zajęcia w MDK (nieodpłatne) odbywają się dziś i jutro przy ul. Chrobrego 18, a 6 i 7 września w placówce przy Grodzkiej 11.

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice

Mieszczący się przy ul. Krańcowej 106 dom kultury przyjmuje zapisy do różnych kół zainteresowań. Znajdą w jego ofercie coś dla siebie maluchy, starsze dzieci, a nawet dorośli. Na zajęcia rytmiczne, umuzykalniające, naukę piosenek mogą uczęszczać dzieci od 4 roku życia. Z myślą o pięciolatkach powstał Klub Pięciolatka Skrzat, który oferuje zajęcia uspołeczniające, wokalne, rytmiczne, plastyczne. Zespół Tańca Nowoczesnego „Etezja” oraz Dziecięcy Teatr „Zmyślony” zaprasza dzieci od 9 lat. W domu kultury działają też zespoły plastyczne dla maluchów i młodzieży, kluby szachowy i seniora, panie mogą uczęszczać na gimnastykę rekreacyjną.
DDK „Bronowice” udziela informacji pod nr tel. 744-16-38, a zapisy prowadzi w godz. 10–17.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24