Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2007 r.
16:54
Edytuj ten wpis

Nie wpuścimy Ery na Kaskadową!

0 10 A A

Mieszkańcy osiedla Botanik są zdeterminowani: Nie zgadzamy się na potężny nadajnik telefonii komórkowej nad naszymi głowami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bloki na osiedlu Botanik są zarządzane przez kilka spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Na co dzień nie zawsze dogadują się w sprawie miejsc parkingowych czy korzystania z kontenerów na śmieci. Teraz jednak jednoczą siły.

Na dachu bloku nr 7 przy ul. Kaskadowej telefonia komórkowa Era chce postawić stację bazową - 17 anten o mocy 24 kW. - Takie promieniowanie jest bardzo szkodliwe dla ludzi - twierdzi Kazimierz Kajak z Kaskadowej. - Wiem o czym mówię, bo pracowałem nad systemami radiolokacji.

Mieszkańcy osiedla o planowanej inwestycji dowiedzieli się niedawno - z kartki wywieszonej na klatce jednego z bloków.

- Nikt tego z nami nie konsultował, nie pytał o zdanie, postawiono nas przed faktem dokonanym - żali się Adrianna Borchulska. - Moja córka ma 4 lata, chodzi tu do przedszkola. Nie chcę, by była narażona na niebezpieczeństwo.

Pod koniec listopada mieszkańcy osiedla powołali do życia społeczny komitet przeciwko elektroskażeniom. W ubiegłym tygodniu zorganizowali spotkanie informacyjne. Przyszło kilkadziesiąt osób, wśród nich prezes spółdzielni Felin, zarządca bloków przy ul. Pergolowej, przedstawiciel osiedla Poręba (po protestach mieszkańców, prezydent miasta wstrzymał tam pozwolenie na budowę masztu Ery) oraz przewodnicząca zarządu dzielnicy Sławin. Wszyscy, jak jeden mąż, poparli protest. Zdecydowali też wynająć prawnika, który będzie bronił ich praw.

- Planujemy sporządzić fachową ekspertyzę. Chcemy udowodnić, że promieniowanie elektromagnetyczne szkodzi zdrowiu - mówi K. Kajak.

Mieszkańcy Botanika zebrali już ponad tysiąc podpisów pod protestem przeciwko budowie masztu. Urzędnicy Ratusza rozkładają jednak ręce.

- Zgodnie z przepisami, inwestor nie potrzebuje pozwolenia na budowę. Mieszkańcy bloku nr 7 też nie mają wiele do powiedzenia, bo są tylko najemcami lokali mieszkalnych, a nie ich właścicielami - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - Sprawa znajduje się w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, do którego zaskarżona została poprzednia decyzja dotycząca tej stacji - wyjaśnia.

Do tematu wrócimy.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
skrzatoslaw / 4 stycznia 2008 o 20:01
Gość napisał:
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela (Plus) i nie czuje żadnego dyskonfortu.

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2007 o 09:15
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES
Avatar
Gość:) / 19 grudnia 2007 o 16:49
zescie sie czepili tej ERY , przeszkadza wam ?? bo wy macie jakis PLUS albo ORANGE te anteny wam nie przeszkadzjaa ?? dziwne


zacofanie 100%
Avatar
ja_aj / 19 grudnia 2007 o 13:52
moher napisał:
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię! rozwiń
Avatar
Głos z Poręby / 19 grudnia 2007 o 13:49
Jednego nie rozumiem: skoro Prezes SM jest za, zarządca jest za- to kto wpóścił Ere na dach tego bloku?
Jeszcze nie jest tak u nas źle,zeby dochodziło do panoszenia się tego rodzaju inwestorów.
P.S. Nie przejmujcie się głosami dyletantów, śmiejących się z waszej "zaściankowości" i "zacofania". My tez przez to przechodzilismy. Walczycie o zdrowie własne i waszych dzieci.
Avatar
ricko / 19 grudnia 2007 o 12:46
Pani Adriano niech Pani za bardzo się nie zasłychnie tą swoją córeczką. Nie tylko pani ją ma. są setki rodzin które mają wiecej niz 1 dziecko. Inwestor i tak swoje zrobi i tak. Śmiać mi się chce z ludzi, keidy mówią że nie mają zasięgu czy Era jest do d... . Przychodzi co do czego i efekt taki jaki mamy w gazecie.
Avatar
moher / 19 grudnia 2007 o 12:27
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!
Avatar
Trunth / 19 grudnia 2007 o 12:24
Ery nie wolno nigdzie wpuszczać, to sieć, która klienta ma głęboko gdzieś.
Avatar
KeRmiT / 19 grudnia 2007 o 08:23
Ale ten Lublin jest zacofany, i jak tu moze cos nowego powstac jak kazdemu cos przeszkadza i wszyscy tylko narzekaja! Ja mam nie daleko od siebie taki maszt i jakos nie narzekam, jak Wam nie pasuje to zawsze mozecie sie przeniesc do lasu, tam masztów nie ma, ale komórek tez nie!
Avatar
qwartz / 19 grudnia 2007 o 07:09
Skunksy z Ery coraz bardziej sie rozprzestrzeniają.......
Avatar
skrzatoslaw / 4 stycznia 2008 o 20:01
Gość napisał:
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela (Plus) i nie czuje żadnego dyskonfortu.

No jasne, że nie stawiają... Bo przecież telefony Plusa i Orange działają bez użycia BTSów... Nie wiem czy przy użyciu magii czy siły woli... Tylko ta wredna i podstępna Era korzysta z anten... Poza tym inne sieci świadczą swoje usługi charytatywnie, tylko Era interesuje się pieniędzmi i próbuje na tym zarobić... Człowieku, obudź się. Natężenie sygnału Ery (pomimo, że cały Lublin jest pokryty zasięgiem) jest dużo mniejsze niż Plusa czy Orange.
Tak się składa, że na wieżowcu obok mojego jest silny BTS Polkomtela ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2007 o 09:15
Człowieku Plus czy Orange nie sTawiają anten nie narażają ludzi na utratę zdrowia tylko ERA ma daleko w d ... co się b edzie działo z ludzmi najważniejsza jest dla nich antenA ..........I ICH BIZNES
Avatar
Gość:) / 19 grudnia 2007 o 16:49
zescie sie czepili tej ERY , przeszkadza wam ?? bo wy macie jakis PLUS albo ORANGE te anteny wam nie przeszkadzjaa ?? dziwne


zacofanie 100%
Avatar
ja_aj / 19 grudnia 2007 o 13:52
moher napisał:
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię!



Co ty człowieku za bzdury opowiadasz!!! Tu nie chodzi o zasięg a o moc która pozwoli w komórkach filmy oglądać ot co!! Po kiego grzyba montować ten syf ludziom nad głowami??? Dlaczego ciągle mamy być śmietnikiem Europy? - tam nie wolno montować anten tak blisko zabudowań - tylko z Polski zrobić odpadownię! rozwiń
Avatar
Głos z Poręby / 19 grudnia 2007 o 13:49
Jednego nie rozumiem: skoro Prezes SM jest za, zarządca jest za- to kto wpóścił Ere na dach tego bloku?
Jeszcze nie jest tak u nas źle,zeby dochodziło do panoszenia się tego rodzaju inwestorów.
P.S. Nie przejmujcie się głosami dyletantów, śmiejących się z waszej "zaściankowości" i "zacofania". My tez przez to przechodzilismy. Walczycie o zdrowie własne i waszych dzieci.
Avatar
ricko / 19 grudnia 2007 o 12:46
Pani Adriano niech Pani za bardzo się nie zasłychnie tą swoją córeczką. Nie tylko pani ją ma. są setki rodzin które mają wiecej niz 1 dziecko. Inwestor i tak swoje zrobi i tak. Śmiać mi się chce z ludzi, keidy mówią że nie mają zasięgu czy Era jest do d... . Przychodzi co do czego i efekt taki jaki mamy w gazecie.
Avatar
moher / 19 grudnia 2007 o 12:27
A niech tylko zdarzy się jakiś wypadek i szanowny użytkownik Ery nie będzie w stanie zadzwonić po pomoc to dopiero zacznie od czci i wiary "szanownego " operatora wyzywać.Ale mieszkańcy wiedzą lepiej co im szkodzi bardziej-anteny czy brak zasięgu gdy jest on niezbędny!!!ZAśCIANEK I TYLE!!!!!!
Avatar
Trunth / 19 grudnia 2007 o 12:24
Ery nie wolno nigdzie wpuszczać, to sieć, która klienta ma głęboko gdzieś.
Avatar
KeRmiT / 19 grudnia 2007 o 08:23
Ale ten Lublin jest zacofany, i jak tu moze cos nowego powstac jak kazdemu cos przeszkadza i wszyscy tylko narzekaja! Ja mam nie daleko od siebie taki maszt i jakos nie narzekam, jak Wam nie pasuje to zawsze mozecie sie przeniesc do lasu, tam masztów nie ma, ale komórek tez nie!
Avatar
qwartz / 19 grudnia 2007 o 07:09
Skunksy z Ery coraz bardziej sie rozprzestrzeniają.......
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 1

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 4

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 8

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!