Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2009 r.
7:40
Edytuj ten wpis

Niespodzianka w centrum: Urzędnicy przerobili ulice na jednokierunkowe

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Ulice, którymi jeszcze do niedawna można było przejechać w obie strony są teraz drogami jednokierunkowymi. Takie zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Szopena i Narutowicza wprowadził Ratusz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie ruchu juednokierunkowego na ul. Konopnickiej. Nie można w nią już wjechać od Narutowicza. Stanęły tam znaki zakazu.

Ul. Konopnicką można teraz przejechać wyłącznie od strony ul. Szopena do Narutowicza. Zabroniony jest skręt w lewo w Orlą, bo także ona jest jednokierunkowa i prowadzi od Okopowej do Konopnickiej. Natomiast ul. Solną wolno jeździć wyłącznie od Orlej do Szopena.

Ratusz poprzez te zmiany chciał wygospodarować więcej miejsc parkingowych na tych ulicach.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~patriotazlublina~ / 4 lipca 2009 o 02:18
SAM POMYSŁ DRÓG JEDNOKIERUNKOWYCH W CENTRUM JEST DOSKONAŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taką organizację ruchu m.in. wprowadzono w Centrum Łodzi... I ZAWSZE MIEJSCE PARKINGOWE JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zalety:

1. Więcej miejsc parkingowych.
2. Nie ma zatorów (pozostaje jeden pas ruchu, a gdy dwa pojazdy nadjeżdżają z przeciwka i nie gdzie "się schować").
W przypadku drogi jednokierunkowej tak nigdy się nie zdarzy - auta "jadą gęsiego"
3. Można przeznaczyć chodnik po jednej stronie drogi na parking, a po drugiej stronie samochody parkują "na wolnym" pasie, przy czym po tej stronie chodnik jest absolutnie wolny dla pieszych lub przeznaczyć po każdej stronie drogi po 1/2 chodnika i 1/2 pasa jezdni na parkingi, a pojazdy jadą "środkiem" tej ulicy.

CZYM WIĘCEJ TAKICH ROZWIĄZAŃ, TYM MNIEJ PROBLEMÓW Z ZAPARKOWANIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I ABSOLUTNIE NIE OGRANICZY TO NATĘŻENIA RUCHU ORAZ PRZEPUSTOWOŚCI PRZEJAZDOWEJ DLA MIASTA TEŻ NIE ZASZKODZI -
BO W WIĘKSZOŚCI SĄ TO ULICE BOCZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I MAM NADZIEJĘ, ŻE PARKING BĘDZIE BEZPŁATNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A nie jak w Warszawie lub Krakowie - strefa parkowania...
SAM POMYSŁ DRÓG JEDNOKIERUNKOWYCH W CENTRUM JEST DOSKONAŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taką organizację ruchu m.in. wprowadzono w Centrum Łodzi... I ZAWSZE MIEJSCE PARKINGOWE JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zalety:
... rozwiń
Avatar
nik / 3 lipca 2009 o 14:30
Dominik Smaga napisał:
Witam

i polecam lekturę: [url="http://so.pwn.pl/lista.php?co=Szopen"]http://so.pwn.pl/lista.php?co=Szopen[/url]

pozdrawiam,

Dominik Smaga


Nie ma się co wykręcać, to ul. Chopina, bo ktoś kiedyś tak zdecydował i już.
Avatar
Dominik Smaga / 3 lipca 2009 o 13:51
Witam

i polecam lekturę: [url="http://so.pwn.pl/lista.php?co=Szopen"]http://so.pwn.pl/lista.php?co=Szopen[/url]

pozdrawiam,

Dominik Smaga
Avatar
apar / 3 lipca 2009 o 13:35
Panie Dominiku co Pan miał z polskiego ? i jakim cudem pracuje Pan w redakcji skoro ul. Chopina napisał Pan SZOPENA !!!!!!!!!!!!

kim bym SZOPEN ? bo ja znam tylko wybitnego kompozytora Chopina


wysoki poziom ortograficzny prezentujecie ohoho
Avatar
fggf / 3 lipca 2009 o 10:54
[url="http://pavel1988.mybrute.com"]http://pavel1988.mybrute.com[/url]
Avatar
a / 3 lipca 2009 o 10:47
muniek napisał:
Nie dość że nie potrafi Pan pisać nazw ulic to wprowadza Pan nowe pojęcia w ruchu drogowym "ruchu juednokierunkowego"
Cytat : "Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie ruchu juednokierunkowego na ul. Konopnickiej."
Warto by zacząć pisać teksty ze słownikiem w ręku skoro korekta edytora tekstów nie wystarcza.


hahahaah sam sobie poczytaj słownik, bo najwyraźniej jakieś mocne braki masz!
Avatar
muniek / 3 lipca 2009 o 10:35
Nie dość że nie potrafi Pan pisać nazw ulic to wprowadza Pan nowe pojęcia w ruchu drogowym "ruchu juednokierunkowego"
Cytat : "Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie ruchu juednokierunkowego na ul. Konopnickiej."
Warto by zacząć pisać teksty ze słownikiem w ręku skoro korekta edytora tekstów nie wystarcza.
Avatar
niezadowolony mieszkaniec / 3 lipca 2009 o 10:17
znowu kwiatek dla mieszkanców! Urzędnicy tego niewymyśliliby...to pewnie sprawka p.bendera, któremu trudno przeciskać się miedzy samochodami na tych ulicach. Z tym, że teraz mieszkańcy nie maja miejsca, zeby stanąć swoim pojazdem, chyba, że w nocy! Beszczelność..A moze by pomysleć nad postawieniem kilku parkometrów? Tego żaden urzędnik nie wymyśli..Bo najlepiej slizgać się na d...e mieszkańców-no nie? a moze by tak zrobić przy kazdej kamienicy w centrum miasta jedno lub dwa miejsca z kopertą dla mieszkańców tychże budynków? Przewaznie mieszkająa tam starsi ludzie i często muszą korzystać z pomocy karetki pogotowia, która nie ma gdzie stanąć. A gdyby wybuchł pożar w takiej starej kamienicy, gdzie drogi ewakuacyjne - wśród tych wielu zaparkowanych samochodów?! dyletanctwo urzednicze- tak sie to nazywa..Aż strach pomysleć, kto rwie się do rzadzenia w tym miescie, a brak mu kompetencji - elementarnych..szkoda gadać.
znowu kwiatek dla mieszkanców! Urzędnicy tego niewymyśliliby...to pewnie sprawka p.bendera, któremu trudno przeciskać się miedzy samochodami na tych ulicach. Z tym, że teraz mieszkańcy nie maja miejsca, zeby stanąć swoim pojazdem, chyba, że w nocy! Beszczelność..A moze by pomysleć nad postawieniem kilku parkometrów? Tego żaden urzędnik nie wymyśli..Bo najlepiej slizgać się na d...e mieszkańców-no nie? a moze by tak zrobić przy kazdej kamienicy w centrum miasta jedno lub dwa miejsca z kopertą dla mieszkańców tychże budynków? Przewazni... rozwiń
Avatar
kasia / 3 lipca 2009 o 09:09
nie rozumiem, przecież w języku polskim można pisać zarówno Chopin jak i Szopen, skąd więc pretensje o pisownię, chyba ktoś ma zbyt duże wyobrażenie o stanie swojej wiedzy w porównaniu ze stanem faktycznym
Avatar
Gość / 3 lipca 2009 o 08:46
Redaktorku, w Konopnicką z narutowicza już od dawna nie mozna było skręcić. Obudź się wreszcie!
Avatar
~patriotazlublina~ / 4 lipca 2009 o 02:18
SAM POMYSŁ DRÓG JEDNOKIERUNKOWYCH W CENTRUM JEST DOSKONAŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taką organizację ruchu m.in. wprowadzono w Centrum Łodzi... I ZAWSZE MIEJSCE PARKINGOWE JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zalety:

1. Więcej miejsc parkingowych.
2. Nie ma zatorów (pozostaje jeden pas ruchu, a gdy dwa pojazdy nadjeżdżają z przeciwka i nie gdzie "się schować").
W przypadku drogi jednokierunkowej tak nigdy się nie zdarzy - auta "jadą gęsiego"
3. Można przeznaczyć chodnik po jednej stronie drogi na parking, a po drugiej stronie samochody parkują "na wolnym" pasie, przy czym po tej stronie chodnik jest absolutnie wolny dla pieszych lub przeznaczyć po każdej stronie drogi po 1/2 chodnika i 1/2 pasa jezdni na parkingi, a pojazdy jadą "środkiem" tej ulicy.

CZYM WIĘCEJ TAKICH ROZWIĄZAŃ, TYM MNIEJ PROBLEMÓW Z ZAPARKOWANIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I ABSOLUTNIE NIE OGRANICZY TO NATĘŻENIA RUCHU ORAZ PRZEPUSTOWOŚCI PRZEJAZDOWEJ DLA MIASTA TEŻ NIE ZASZKODZI -
BO W WIĘKSZOŚCI SĄ TO ULICE BOCZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I MAM NADZIEJĘ, ŻE PARKING BĘDZIE BEZPŁATNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A nie jak w Warszawie lub Krakowie - strefa parkowania...
SAM POMYSŁ DRÓG JEDNOKIERUNKOWYCH W CENTRUM JEST DOSKONAŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taką organizację ruchu m.in. wprowadzono w Centrum Łodzi... I ZAWSZE MIEJSCE PARKINGOWE JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zalety:
... rozwiń
Avatar
nik / 3 lipca 2009 o 14:30
Dominik Smaga napisał:
Witam

i polecam lekturę: [url="http://so.pwn.pl/lista.php?co=Szopen"]http://so.pwn.pl/lista.php?co=Szopen[/url]

pozdrawiam,

Dominik Smaga


Nie ma się co wykręcać, to ul. Chopina, bo ktoś kiedyś tak zdecydował i już.
Avatar
Dominik Smaga / 3 lipca 2009 o 13:51
Witam

i polecam lekturę: [url="http://so.pwn.pl/lista.php?co=Szopen"]http://so.pwn.pl/lista.php?co=Szopen[/url]

pozdrawiam,

Dominik Smaga
Avatar
apar / 3 lipca 2009 o 13:35
Panie Dominiku co Pan miał z polskiego ? i jakim cudem pracuje Pan w redakcji skoro ul. Chopina napisał Pan SZOPENA !!!!!!!!!!!!

kim bym SZOPEN ? bo ja znam tylko wybitnego kompozytora Chopina


wysoki poziom ortograficzny prezentujecie ohoho
Avatar
fggf / 3 lipca 2009 o 10:54
[url="http://pavel1988.mybrute.com"]http://pavel1988.mybrute.com[/url]
Avatar
a / 3 lipca 2009 o 10:47
muniek napisał:
Nie dość że nie potrafi Pan pisać nazw ulic to wprowadza Pan nowe pojęcia w ruchu drogowym "ruchu juednokierunkowego"
Cytat : "Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie ruchu juednokierunkowego na ul. Konopnickiej."
Warto by zacząć pisać teksty ze słownikiem w ręku skoro korekta edytora tekstów nie wystarcza.


hahahaah sam sobie poczytaj słownik, bo najwyraźniej jakieś mocne braki masz!
Avatar
muniek / 3 lipca 2009 o 10:35
Nie dość że nie potrafi Pan pisać nazw ulic to wprowadza Pan nowe pojęcia w ruchu drogowym "ruchu juednokierunkowego"
Cytat : "Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie ruchu juednokierunkowego na ul. Konopnickiej."
Warto by zacząć pisać teksty ze słownikiem w ręku skoro korekta edytora tekstów nie wystarcza.
Avatar
niezadowolony mieszkaniec / 3 lipca 2009 o 10:17
znowu kwiatek dla mieszkanców! Urzędnicy tego niewymyśliliby...to pewnie sprawka p.bendera, któremu trudno przeciskać się miedzy samochodami na tych ulicach. Z tym, że teraz mieszkańcy nie maja miejsca, zeby stanąć swoim pojazdem, chyba, że w nocy! Beszczelność..A moze by pomysleć nad postawieniem kilku parkometrów? Tego żaden urzędnik nie wymyśli..Bo najlepiej slizgać się na d...e mieszkańców-no nie? a moze by tak zrobić przy kazdej kamienicy w centrum miasta jedno lub dwa miejsca z kopertą dla mieszkańców tychże budynków? Przewaznie mieszkająa tam starsi ludzie i często muszą korzystać z pomocy karetki pogotowia, która nie ma gdzie stanąć. A gdyby wybuchł pożar w takiej starej kamienicy, gdzie drogi ewakuacyjne - wśród tych wielu zaparkowanych samochodów?! dyletanctwo urzednicze- tak sie to nazywa..Aż strach pomysleć, kto rwie się do rzadzenia w tym miescie, a brak mu kompetencji - elementarnych..szkoda gadać.
znowu kwiatek dla mieszkanców! Urzędnicy tego niewymyśliliby...to pewnie sprawka p.bendera, któremu trudno przeciskać się miedzy samochodami na tych ulicach. Z tym, że teraz mieszkańcy nie maja miejsca, zeby stanąć swoim pojazdem, chyba, że w nocy! Beszczelność..A moze by pomysleć nad postawieniem kilku parkometrów? Tego żaden urzędnik nie wymyśli..Bo najlepiej slizgać się na d...e mieszkańców-no nie? a moze by tak zrobić przy kazdej kamienicy w centrum miasta jedno lub dwa miejsca z kopertą dla mieszkańców tychże budynków? Przewazni... rozwiń
Avatar
kasia / 3 lipca 2009 o 09:09
nie rozumiem, przecież w języku polskim można pisać zarówno Chopin jak i Szopen, skąd więc pretensje o pisownię, chyba ktoś ma zbyt duże wyobrażenie o stanie swojej wiedzy w porównaniu ze stanem faktycznym
Avatar
Gość / 3 lipca 2009 o 08:46
Redaktorku, w Konopnicką z narutowicza już od dawna nie mozna było skręcić. Obudź się wreszcie!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 0 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 0 1

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 2 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 2

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 19 10

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!