poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Niespokojny weekend

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2001, 18:43
Autor: (koc)

Niespokojny był miniony weekend w Nałęczowie. W sobotę, około południa, oficer dyżurny Komendy Powiatowej w Puławach odebrał anonimowy telefon, w którym poinformowano o materiałach wybuchowych znajdujących się na terenie posesji przy ul. Poniatowskiego.

Już po kilku minutach przybyły na miejsce pierwsze radiowozy, a funkcjonariusze wyłączyli z ruchu przylegający do willi „Marianówka” odcinek ulicy oraz przystąpili do ewakuacji mieszkańców sąsiednich domów. Wkrótce też do pracy przystąpiła sprowadzona na miejsce grupa rozpoznania pirotechnicznego.
– Blisko dwugodzinne przeszukanie budynku tej wspaniałej, zabytkowej willi oraz terenu wokół niej pozwoliło z całą pewnością wykluczyć obecność jakichkolwiek materiałów mogących stanowić zagrożenie – stwierdził po zakończeniu akcji, kierujący nią podkomisarz Krzysztof Fronczyk, zastępca komendanta KPP w Puławach. – Był to kolejny fałszywy alarm, powodujący duże zamieszanie, utrudniający ruch w mieście, odciągający wielu funkcjonariuszy od innych ważnych zadań oraz powodujący spore koszty całej tej operacji.
Kilka godzin później w budynku mieszkalnym przy ul. Partyzantów 18 wybuchł groźny pożar. Ogień i kłęby gryzącego dymu wydobywały się z pomieszczeń piwnicznych jednej z klatek schodowych. Zwłaszcza zadymienie mocno utrudniało akcję dwóch sekcji Ochotniczej Straży Pożarnej z Nałęczowa. Konieczne było wsparcie sekcji Zawodowej Straży Pożarnej z Puław, która po użyciu specjalistycznego sprzętu umożliwiła prowadzenie akcji gaśniczej. W stan pogotowia postawiono także służby gazownicze. Po ok. 1,5 godz. sytuacja została opanowana. Okazało się, że wypaleniu uległo bardzo zagracone pomieszczenie piwniczne użytkowane przez jednego z lokatorów, w którym składowano znaczne ilości opakowań, szmat, innych przedmiotów łatwo palnych. Pogorzelisko przez kilka godzin było sprzątane przy pomocy także grupy sąsiadów obawiających się ponownego zapłonu.
Przyczyną pożaru, zdaniem strażaków, mogło być zaprószenie bądź zwarcie w niesprawnej instalacji elektrycznej, w tym liczącym już blisko trzydzieści lat budynku. Pewne jest, że obecnie zostanie wymieniona przynajmniej część instalacji telefonicznej, która podczas pożaru uległa nadpaleniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!