piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Nietrzeźwy pomocnik, zagubione dziecko. Donos na przedszkole

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2013, 19:22
Autor: (IZI)

Przedszkole
Przedszkole

Od mężczyzny skierowanego przez urząd pracy do pomocy w przedszkolu, czuć było alkohol. Od razu wezwano policję, ale jeden z rodziców poskarżył się na placówkę.

Dostaliśmy anonim w którym autor pisze o nietrzeźwym pomocniku Przedszkola nr. 26 w Lublinie, nauczycielkach, które szarpią tam dzieci i podnoszą głos. Wspomina przypadek przedszkolaka spacerującego bez opieki po ulicy.

Podobny list trafił też do Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta. Postępowanie wyjaśniające nie potwierdziło zarzutów co do zachowania nauczycielek.

Prawdą jest jednak to, że w przedszkolu pomagał mężczyzna, od którego pewnego dnia czuć było alkohol. Skierował go tam Miejski Urząd Pracy w ramach programu prac społecznie użytecznych.

– Nie był to jednak pracownik przedszkola. Miał pracować przez dziesięć godzin tygodniowo. Kiedy ktoś poczuł od niego alkohol, wezwano na miejsce policję. Więcej się tam nie pojawił, a pani dyrektor zrezygnowała z udziału w programie – tłumaczy Barbara Czołowska, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania.

Matka zostawiła dziecko

Inaczej niż w liście wyglądała też sytuacja, gdy jednego z przedszkolaków zauważono poza budynkiem. Okazuje się, że sześciolatek kłócił się z matką, a ta zostawiła dziecko na schodach w szatni, zamiast zaprowadzić je piętro wyżej do sali (dopiero od tego momentu odpowiadałoby za nie przedszkole). Dziecko wybiegło za matką i poszło w stronę Bramy Krakowskiej.

Dyr. Czołowska dodaje, że do dyrektor przedszkola może mieć tylko żal o brak czujności i o to, że nie poinformowała o tych dwóch zdarzeniach.

– Zadzwonił do mnie mężczyzna, krzyczał. Powiedziałam, żeby do mnie przyszedł, ale do tej pory tego nie zrobił – mówi Małgorzata Jaszczuk, dyrektor Przedszkola nr 26. – U nas obowiązuje taka zasada, że jeśli ktoś ma uwagi, to mówi o tym otwarcie. Takie zachowanie to tchórzostwo – ocenia autora anonimu dyrektorka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Fineczka
Miki 22
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Fineczka
Fineczka (19 września 2013 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nic dziwnego, że ktoś złożył donos. Prawidłowo. Takie poważne sprawy, o których piszą na http://donosimy.waw.pl/ powinno się zgłaszać. Nie można ukrywać nietrzeźwości pracowników przedszkola.

Rozwiń
Miki 22
Miki 22 (27 czerwca 2013 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

https://www.facebook.com/FestiwalZaangazowany?fref=ts

Jedyne i największe wydarzenie łączące łączące aż taki wiele różnorodnych atrakcji, którego cele jest rozwijanie pasji i kluczowych kompetencji społecznych mieszkańców Lubelszczyzny. Festiwal Zaangażowany -  zaangażuj się i TY! Podczas tegorocznej edycji przygotowano siedem paneli tematycznych: sport, teart, media, przedsiębiorczość, rozwój osobisty oraz atrakcje dedykowane dzieciom i osobom starszym. Bez ograniczeń wiekowych -  każdy znajdzie tu coś dla siebie. Już teraz wydarzenie cieszy się liczną grupą odbiorców, więc nie czekaj i zarezerwuj sobie miejsce! Liczba miejsc ograniczona. Czekamy na Ciebie i Twoje zaangażowanie! Zapisy i wiecej informacji znajdziesz na stronie inetnetowej wydarzenia.  

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!