piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Nikt nie chce zbudować aquaparku - przyznał prezydent Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2009, 20:39
Autor: DOMINIK SMAGA

Nie ma firmy, która chciałaby zbudować aquapark na Czechowie, a miasta nie stać na taki wydatek. Prezydent Lublina przyznaje, że o takich rozrywkach możemy na razie zapomnieć.

– Z naszych badań rynku wynika, że żadne miasto w Polsce, które chciało pozyskać inwestora na aquapark takiego inwestora nie znalazło – broni się Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Aquapark, obok tunelu pod Al. Racławickimi, był jedną z jego sztandarowych obietnic wyborczych.

Ale szanse na jej spełnienie od początku były małe, bo jeszcze za rządów Andrzeja Pruszkowskiego magistrat starał się sprzedać grunty przy Koncertowej inwestorowi zainteresowanemu budową. Chętnych nie było.

W ostatnim przetargu, ogłaszanym już za rządów Wasilewskiego miasto ustaliło listę minimalnych wymogów, które spełniać miał aquapark: 50 metrowy basen odkryty, 25-metrowy kryty, basen rekreacyjny z biczami wodnymi, gejzerami i jacuzzi oraz kompleks boisk. O grunt pytały różne firmy, do przetargu nie stanęła żadna.

Później magistrat próbował jeszcze rozmawiać z tymi inwestorami. Pod koniec stycznia budową aquaparku były zainteresowane dwa polskie podmioty. Wycofały się.

W lutym Ratusz postanowił powierzyć sprawę zewnętrznym ekspertom.

– Zleciliśmy opracowanie dotyczące funkcji obiektu, formuły prawnej, metod finansowania, przyszłych dochodów i udziału w potencjalnej spłacie kredytu – tłumaczył Andrzej Wojewódzki, ówczesny dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Teraz urzędnicy oficjalnie przyznają się do porażki. Ratusz nie będzie rozpisywać kolejnego przetargu na sprzedaż gruntów przy Koncertowej, bo najpierw chciałby porozmawiać z firmami zainteresowanymi budową. – Nie są prowadzone w tej chwili żadne rozmowy – przyznaje Wasilewski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ziemowit Pędziwiatr
~gość~
swójnick
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ziemowit Pędziwiatr
Ziemowit Pędziwiatr (17 września 2009 o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ostatnim przetargu, ogłaszanym już za rządów Wasilewskiego miasto ustaliło listę minimalnych wymogów, które spełniać miał aquapark: 50 metrowy basen odkryty...


Abstrahując od sedna sprawy intrygujący jest jeden z wymogów owego przetargu. Jaki inwestor zechce wyłożyć parę dodatkowych milionów zł na budowę OTWARTEGO basenu 50-metrowego na którym będzie zarabiał max 3-4 miesiące? A w zimie co? Zawody w łowieniu podlodowym? Takie kompleksy buduje się całościowo pod dachem tak aby wszystko mogło zarabiać przez pełny rok. Urzędnicy chyba nieco się przeliczyli, bo na coś takiego to na pewno nie uda się znaleźć frajera. No chyba, że nadworny geolog ratuszowy odkrył jakieś tajemnie gorące źródła, ale na razie nie puszcza pary z ust. To może być gwóźdź następnej kampanii wyborczej
Rozwiń
~gość~
~gość~ (17 września 2009 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
swójnick napisał:
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo

Rozumiem, że mierzysz innych swoją miarą. To że sam wieśniaku nie umiesz korzystać z basenów to nie znaczy, że inni tak robią. Ta garstka wieśniaków nie jest wielka, bo pewnie tylko ty się do niej zaliczas, więc dla ciebie nikt aquaparku budował nie będzie. Pozostałym mieszkańcom lublina taka inwestycja jest bardzo potrzebna.
Rozwiń
swójnick
swójnick (17 września 2009 o 11:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nikt normalny nie wybuduje w Lublinie aquaparku dla garstki wieśniaków, którzy będą sikać do basenów i jednocześnie narzekać że drogo
Rozwiń
zuzia
zuzia (17 września 2009 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kto mądry przyjdzie z inwestycjami do Lublina gdzie radni w ogóle nie myślą o mieście tylko o własnych interesach . W nawiązaniu do artykułu - :Sypie się Platforma Obywatelska :
Rozwiń
Gość
Gość (17 września 2009 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co przejmować się „maluczkimi” – przecież to tylko głupie „mięso armatnie” (podczas wyborów) – które można bardzo łatwo pozyskać obietnicami, a w naszych polskich (lubelskich) realiach niestety nikt nigdy nie był rozliczony nawet za skrajną nieudolność . Przy następnych wyborach znowu coś się wymyśli „chwytliwego”( przecież fachowców od PR u nas ci dostatek) – a potem znowu rauty, imprezy, prestiż – co tam durni mieszkańcy Lublina i ich potrzeby, byle mi „wybrańcowi” i mojej koterii, było dobrze.
Doprawdy żałosne i tak już od wielu lat. Po „słusznie mienionych” ekipach rządzących pozostały przynajmniej pomniki ich nieudolności, jak np. bardzo długo budowany dawny WOSTIW obecny MOSIR, czy ciągle niedokończony „Teatr w budowie” teraz idzie nowe - pozostaną tylko niespełnione obietnice - ale przecież to tylko obietnice - to co mieszkańcy pozostaje nam jak zwykle "budka z piwem" i rozruby, bo przecież na naszych włodarzy jak zwykle nie ma co liczyć
oni się "wyżywią" na swoich ciepłych, nie wymagających żadnego wysiłku posadkach (ach gdyby jeszcze nie było tego "kaca" - oczywiście po imprezach i nierubstwie a nie po niespełnionych obietnicach).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!