sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Nikt nie zapytał nas o zdanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2004, 18:13

Komu przeszkadzała stara nazwa ulicy? - dziwią się mieszkańcy ul. Nowy Świat. - I dlaczego dowiadujemy się o zmianie na końcu? Nie chcemy korowodu z wymianą dokumentów. I kto za to zapłaci?

Fragment ulicy Nowy Świat ma się nazywać ul. Grażyny Chrostowskiej. Tak postanowiła Rada Miasta na ostatnim posiedzeniu w ubiegłym roku. Zgodnie z przepisami, uchwała powinna obowiązywać od jutra. Ale ani mieszkańcy, ani spółdzielnia mieszkaniowa nic o zmianie nie wiedzieli.

- Dowiedziałem się dopiero wczoraj rano - mówi Jan Chatała, prezes spółdzielni ElSam. - Musimy wymienić pieczątki, szyldy, a mieszkańcy dokumenty. To duży koszt.
Wniosek o zmianę nazwy ulicy do Rady Miasta złożyła m.in. Jolanta Stec, zarządca niektórych budynków przy ul. Nowy Świat. - Zawsze były problemy z trafieniem do tych bloków - mówi J. Stec. - Poza tym, chcieliśmy uhonorować poetkę Grażynę Chrostowską, która niedaleko stąd mieszkała. Została rozstrzelana w kwietniu 1942 roku w Ravensbrück.
Lokatorzy bloków należących do spółdzielni ElSam też nic nie wiedzieli o uchwale Rady Miasta. Podobnie jak o pomyśle sąsiedniego Zarządu Nieruchomości. Dowiedzieli się od Dziennika. - Niemożliwe? To teraz trzeba będzie wymieniać dokumenty? - pytali z niedowierzaniem. - A w ogóle to kto to jest ta Chrostowska?

Jacek Zarębski, dyrektor Biura Rady Miasta jest przekonany, że autorami wniosku o zmianie nazwy są mieszkańcy. - Nie mamy obowiązku uzgadniania z kimkolwiek zmiany nazwy ulicy - mówi Zarębski Uchwała jednak jutro nie wejdzie w życie. Wątpliwości miał wojewoda. - Dostaliśmy pismo z Urzędu Wojewódzkiego - wyjaśnia Zarębski. - Uchwała zacznie obowiązywać dwa tygodnie po ogłoszeniu w wojewódzkim dzienniku urzędowym. A to trochę potrwa.
To nie pociesza mieszkańców. - Nam dotychczasowa nazwa ulicy nie przeszkadzała - mówi Małgorzata Sobstyl. - A jej zmiana to same problemy i koszty. O tym nikt nie pomyślał? Takie rzeczy chyba trzeba konsultować z mieszkańcami. A przynajmniej prezes naszej spółdzielni powinien wiedzieć.

Ile zapłacą mieszkańcy?

- wymiana dowodu osobistego - 30 zł
- wymiana prawa jazdy - 70 zł
- wymiana dowodu rejestracyjnego - ok. 200 zł
- komplet zdjęć - 15-30 zł
_____________________________________
Razem = 315-330 zł
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!