czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Nikt nie zapytał nas o zdanie

Dodano: 28 stycznia 2004, 18:13

Komu przeszkadzała stara nazwa ulicy? - dziwią się mieszkańcy ul. Nowy Świat. - I dlaczego dowiadujemy się o zmianie na końcu? Nie chcemy korowodu z wymianą dokumentów. I kto za to zapłaci?

Fragment ulicy Nowy Świat ma się nazywać ul. Grażyny Chrostowskiej. Tak postanowiła Rada Miasta na ostatnim posiedzeniu w ubiegłym roku. Zgodnie z przepisami, uchwała powinna obowiązywać od jutra. Ale ani mieszkańcy, ani spółdzielnia mieszkaniowa nic o zmianie nie wiedzieli.

- Dowiedziałem się dopiero wczoraj rano - mówi Jan Chatała, prezes spółdzielni ElSam. - Musimy wymienić pieczątki, szyldy, a mieszkańcy dokumenty. To duży koszt.
Wniosek o zmianę nazwy ulicy do Rady Miasta złożyła m.in. Jolanta Stec, zarządca niektórych budynków przy ul. Nowy Świat. - Zawsze były problemy z trafieniem do tych bloków - mówi J. Stec. - Poza tym, chcieliśmy uhonorować poetkę Grażynę Chrostowską, która niedaleko stąd mieszkała. Została rozstrzelana w kwietniu 1942 roku w Ravensbrück.
Lokatorzy bloków należących do spółdzielni ElSam też nic nie wiedzieli o uchwale Rady Miasta. Podobnie jak o pomyśle sąsiedniego Zarządu Nieruchomości. Dowiedzieli się od Dziennika. - Niemożliwe? To teraz trzeba będzie wymieniać dokumenty? - pytali z niedowierzaniem. - A w ogóle to kto to jest ta Chrostowska?

Jacek Zarębski, dyrektor Biura Rady Miasta jest przekonany, że autorami wniosku o zmianie nazwy są mieszkańcy. - Nie mamy obowiązku uzgadniania z kimkolwiek zmiany nazwy ulicy - mówi Zarębski Uchwała jednak jutro nie wejdzie w życie. Wątpliwości miał wojewoda. - Dostaliśmy pismo z Urzędu Wojewódzkiego - wyjaśnia Zarębski. - Uchwała zacznie obowiązywać dwa tygodnie po ogłoszeniu w wojewódzkim dzienniku urzędowym. A to trochę potrwa.
To nie pociesza mieszkańców. - Nam dotychczasowa nazwa ulicy nie przeszkadzała - mówi Małgorzata Sobstyl. - A jej zmiana to same problemy i koszty. O tym nikt nie pomyślał? Takie rzeczy chyba trzeba konsultować z mieszkańcami. A przynajmniej prezes naszej spółdzielni powinien wiedzieć.

Ile zapłacą mieszkańcy?

- wymiana dowodu osobistego - 30 zł
- wymiana prawa jazdy - 70 zł
- wymiana dowodu rejestracyjnego - ok. 200 zł
- komplet zdjęć - 15-30 zł
_____________________________________
Razem = 315-330 zł
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!