piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Noc Biologów na UMCS. Zapisy na wykłady, warsztaty i pokazy

Dodano: 5 stycznia 2016, 16:48
Autor: reda

Jeszcze można zapisywać się na pokazy, warsztaty i wykłady przygotowane na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. 15 stycznia będzie tam ogólnopolska Noc Biologów. Sporo atrakcji już skompletowało uczestników ale na przykład ważą się losy kolejnej grupy, która pójdzie obserwować sowy.

Oficjalne otwarcie Nocy Biologów zaplanowano na 15 stycznia na godz. 15 w budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii (ul. Akademicka 19).

To kilkadziesiąt imprez: wykładów, warsztatów i ćwiczeń laboratoryjnych, które mogą zainteresować każdego. – Zapraszamy całe rodziny, uczniów w grupach zorganizowanych i indywidualnie. Zapewniamy przeżycie wspaniałego zimowego wieczoru w gronie ludzi zajmujących się na co dzień biologią – kusza organizatorzy, którzy między godz. 14 a 22 przygotowali program kilkudziesięciu wydarzeń. Na większość trzeba się zapisać korzystając ze strony www.nocbiologow.pl

Kilka ostatnich miejsc jest na zajęcia poświęcone temu jak iluzjonista wykorzystuje do swoich potrzeb mechanizmy działania zmysłów, które proponują studenci z Koła Naukowego Neurobiologów. Ale już na przykład na zajęcia dla fotografów przyrody, podczas których członkowie Koła Naukowego Biologów postarają się rozpoznać co na nich widnieje i nauczą posługiwania się kluczem do oznaczania gatunków. Wszyscy chętni mogą iść na wykład omawiający przykłady narzędzi, urządzeń, materiałów, technologii i rozwiązań budowlanych, które wykorzystują wzorce istniejące w przyrodzie albo dowiedzieć się czy obserwując zachowanie gryzoni można przewidzieć co stanie się z populacją ludzką?

Prawdziwe nocne zajęcia proponują o godz. 20 studenci z Koła Naukowego Biologów UMCS, którzy wezmą dwie a może trzy grupy w plener by po zapoznani z anatomią, morfologią oraz ekologią sów poszukać puszczyka. – Dzięki stymulacji głosowej, możliwe jest usłyszenie sowy w jej naturalnym środowisku, kto wie, może uda się nam również je zobaczyć – zachęcają organizatorzy.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!