poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Noc Kultury 2010 na terenie lubelskiego Pomnika Historii Państwa Polskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2010, 16:47

Tegoroczna Noc Kultury będzie się odbywać przede wszystkim w obrębie Pomnika Historii, czyli na lubelskim Starym Mieście i na przylegającej doń części śródmieścia. Wydarzenie zaplanowano na 5 czerwca.

Za pomocą tegorocznej, czwartej już Nocy Kultury koordynatorzy z Warsztatów Kultury chcą przypomnieć lublinianom o tym, że najstarsza część Lublina została w 2007 roku uznana Pomnikiem Historii Państwa Polskiego. To tytuł przyznawany najcenniejszym zabytkom w Polsce.

Noc Kultury ma być okazją do zobaczenia na nowo i odczarowania naszego dziedzictwa. – Przestańmy naszą zabytkową Starówkę, nasze unikalne urbanistyczne dziedzictwo traktować jak zagrożenie klasówką z historii. Poczujmy życzliwy oddech całej armii prapradziadów na naszych plecach, złapmy go, jak wiatr w żagle na kursie w przyszłość – apelują koordynatorzy.

W nocy z 5 na 6 czerwca publiczność będzie mogą zagłębić się w rzadziej odwiedzane miejsca. – Proponujemy zejście z głównych ulic i zobaczenie tego, co na co dzień umyka: magicznych podwórek ukrytych w centrum, mniej uczęszczanych uliczek, bram i przejść Starego Miasta, takich jak na przykład labirynt podwórek, furt i bram pomiędzy ulicami Archidiakońską i Grodzką – mówią ludzie z Warsztatów Kultury.

Zespół Warsztatów Kultury przypomina, że jeszcze do końca bieżącego miesiąca będą przyjmowane zgłoszenia/oferty wydarzeń do programu Nocy Kultury 2010. Karta zgłoszenia dostępna jest na stronie http://nockultury.pl w zakładce Aktualności. Wypełniony formularz należy wysłać pod adres info@nockultury.pl do 30 kwietnia do godz. 00.

Rozpoczął się też nabór wolontariuszy chętnych do pomocy przy organizacji tegorocznej Nocy Kultury. Aby zostać wolontariuszem, należy wypełnić formularz zamieszczony na stronie http://nockultury.pl i przesłać go pod adres wolontariat@warsztatykultury.pl, w treści maila wpisując Wolontariat NK2010. Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2010.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!