środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Noc Uniwersytetów w Lublinie (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2014, 11:00

Warsztaty, pokazy i występy artystyczne to atrakcje Nocy Uniwersytetów, którą w najbliższy piątek zorganizują UMCS oraz Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Medyczny. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale na część z nich trzeba się wcześniej zapisać.

* Oficjalna inauguracja piątkowej imprezy jest o godz. 19 na placu Marii Curie-Skłodowskiej.

- Tu znajdować się będzie główne centrum wszystkich wydarzeń, czyli koncerty zespołów z Wydziału Artystycznego UMCS oraz występy zaproszonych gości: chóru Uniwersytetu Przyrodniczego i muzyków z Uniwersytetu Medycznego - mówi Aneta Adamska z biura prasowego UMCS. - Plac imienia naszej patronki zostanie podzielony na kilka specjalnych stref - dodaje.

Znajdzie się tam m. in. punkt informacyjny, w którym będzie można dowiedzieć się szczegółów o wszystkich wydarzeniach zaplanowanych w ramach Nocy Uniwersytetów, stoiska na których będą odbywały się prezentacje wydziałów, kół naukowych i organizacji studenckich, czy kąciki dla dzieci. Przewidziana jest też strefa kultury z konkursem talentów, warsztatami malowania kawą, czy wystawą fotograficzną "Noc Duchów”. Z kolei w strefie sportu studenci każdego z uniwersytetów rozegrają między sobą mecze piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.

Do dziś trwają zapisy na kilka dodatkowych wydarzeń: turniej tenisa stołowego i tenisa ziemnego, dyktanda w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim oraz test wiedzy o Unii Europejskiej. Zapisywać można się wysyłając maila na adres promocja@umcs.lublin.pl.

* Od godz. 18 będą natomiast trwały imprezy w gmachu Uniwersytetu Medycznego przy Al. Racławickich 1. Przewidziano m. in. występy artystyczne (gra na dudach, pokazy breakdance i sztuk walki, czy występ cheerleaderek), pokazy ratownictwa medycznego, porady dietetyczne, atrakcje dla najmłodszych, badania profilaktyczne, czy cykl wykładów.

- Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Zapisy prowadzimy tylko na cztery wykłady, na których mamy ograniczoną liczbę miejsc - mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy uczelni. Zgłoszeń można dokonywać pod numerem telefonu 81 448 50 90, lub pod adresem mailowym promocja.rozwoj@umlub.pl.

* Wciąż można się zapisać także na pokazy kuchni molekularnej, które odbędą się w katedrze chemii Uniwersytetu Przyrodniczego. - Będzie można przekonać się, jak smakuję kawior z coli, albo czy można zrobić makaron z truskawek. W planach mamy trzy 45-minutowe zajęcia. W każdych z nich będzie mogło wziąć udział po ok. 10-12 osób. Są jeszcze wolne miejsca - mówi Agnieszka Wasilak, specjalista ds. promocji Uniwersytetu Przyrodniczego.

U przyrodników będzie też można wziąć udział w Festiwalu Podróżniczym, podczas którego będą m. in. prezentowane slajdowiska z Kolumbii, Antarktydy, Portugalii, czy Chorwacji, a także z różnych zakątków Polski.

Dokładny program Nocy Uniwersytetów można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: UMCS Uniwersytet Przyrodniczy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!