Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 września 2017 r.
16:44

Nowa agencja rolnicza. Lubelskim KOWR-em pokieruje Kazimierz Choma

Autor: Zdjęcie autora aa
0 12 A A

Zmiany w rolniczych agencjach. Od dzisiaj część zadań zlikwidowanych – Agencji Rynku Rolnego (ARR) i Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) przejmuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Lubelskim ośrodkiem KOWR pokieruje Kazimierz Choma. Jego zastępcami są Marek Wojciechowski i Zbigniew Załoga.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kazimierz Choma to dotychczasowy dyrektor Oddziału Terenowego ANR w Lublinie, a Zbigniew Załoga był jego zastępcą. Natomiast Marek Wojciechowski kierował lubelskim OT ARR.

Lubelski oddział KOWR będzie mieć główną siedzibę przy ul. Karłowicza 4 (obecna siedziba oddziału ANR).

– Do biura obsługi beneficjenta, które mieści się na 4 piętrze trzeba będzie udać się z wnioskami czy też pytaniami. Do końca tego roku będzie drugi oddział KOWR w Lublinie przy ul. Leszka Czarnego 3 – w miejscu gdzie funkcjonował oddział Agencji Rynku Rolnego – wyjaśnia Wojciechowski, który był odpowiedzialny za tworzenie nowego ośrodka w Lubelskiem.

Został ogłoszony już przetarg na remont dodatkowych pomieszczeń przy ul. Karłowicza, gdzie po zakończeniu robót przeniosą się pracownicy z ul. Leszka Czarnego. – Do grudnia planujemy ten remont zakończyć – zapowiada Wojciechowski.

Wśród zadań nowej agencji będzie m.in. gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa czy też współpraca z samorządami w zakresie nieodpłatnego przekazywania gruntów jak też realizacją programów dla szkół i wsparciem dla pszczelarzy. Z kolei dotychczasowe zadania płatnicze ARR przejmie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 08:07
Debilizm władz, gdzie petenci będą parkować
Avatar
Arek / 2 września 2017 o 10:50
Jaka rekrutacjs teraz kur....a my
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 09:57
Kiedy była rekrutacja? Było jakieś ogłoszenie na pracuj.pl? Szukam roboty w budżetówce ale coś nie mam farta;)
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 08:35
Proszę nie kląć na łamach. Lewacy, za swoim guru Mazgułą, prosili o kulturę!
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:43
błazny z pisu ,nie wiem które gorsze kur..wy rolne pis czy zsl
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:40
ciągle q-rwa to samo stołki stołki kolesie biurka pieczątki sekretareczki ciupcianie i tak bez końca co zmiana to q-rwa lepsza zmiana ,ale może się wreszcie ktoś wkur.. przy wyborach?
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:25
Proszę mi wyjaśnić jedno: dlaczego w KOWR zarobki są 2-3 razy większe niż w ARiMR?????
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 20:25
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest spadkobiercą zbrodni komunistycznych popełnionych w 1944 roku na polskich rolnikach. Kiedy Prawo i Sprawiedliwość pochyli się nad problemem rekompensat dla ludzi pozbawionych dorobku całego życia, miejsc pracy, domów, godności, a niejednokrotnie życia z powodu braku miłości do komuny.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 20:23
Choma zna się na wszystkim, kim on już nie był? Ale ma jedną niepodważalną zaletę Bierny, Mierny ale Wierny (BMW) oczywiście dla jedynej słusznej partii ....PiS.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 18:38
Jak nie wiesz co zrobić to reorganizuj.To dostrzegam u ministra Jurgiela.Taka reorganizacja jest nieporozumieniem.Ona powinna skrócić drogę interesanta do firmy,a tego w dalszym ciągu nie będzie.Nie potrzebna żadnych agencji rolniczych,trzeba zdrowego myślenia opartego na informacji społecznej.Trzeba umieć ludzi słuchać,a nie podawać im jedynej prawdy.To droga do nikąd.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2017 o 08:07
Debilizm władz, gdzie petenci będą parkować
Avatar
Arek / 2 września 2017 o 10:50
Jaka rekrutacjs teraz kur....a my
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 09:57
Kiedy była rekrutacja? Było jakieś ogłoszenie na pracuj.pl? Szukam roboty w budżetówce ale coś nie mam farta;)
Avatar
Gość / 2 września 2017 o 08:35
Proszę nie kląć na łamach. Lewacy, za swoim guru Mazgułą, prosili o kulturę!
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:43
błazny z pisu ,nie wiem które gorsze kur..wy rolne pis czy zsl
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:40
ciągle q-rwa to samo stołki stołki kolesie biurka pieczątki sekretareczki ciupcianie i tak bez końca co zmiana to q-rwa lepsza zmiana ,ale może się wreszcie ktoś wkur.. przy wyborach?
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 21:25
Proszę mi wyjaśnić jedno: dlaczego w KOWR zarobki są 2-3 razy większe niż w ARiMR?????
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 20:25
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest spadkobiercą zbrodni komunistycznych popełnionych w 1944 roku na polskich rolnikach. Kiedy Prawo i Sprawiedliwość pochyli się nad problemem rekompensat dla ludzi pozbawionych dorobku całego życia, miejsc pracy, domów, godności, a niejednokrotnie życia z powodu braku miłości do komuny.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 20:23
Choma zna się na wszystkim, kim on już nie był? Ale ma jedną niepodważalną zaletę Bierny, Mierny ale Wierny (BMW) oczywiście dla jedynej słusznej partii ....PiS.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 18:38
Jak nie wiesz co zrobić to reorganizuj.To dostrzegam u ministra Jurgiela.Taka reorganizacja jest nieporozumieniem.Ona powinna skrócić drogę interesanta do firmy,a tego w dalszym ciągu nie będzie.Nie potrzebna żadnych agencji rolniczych,trzeba zdrowego myślenia opartego na informacji społecznej.Trzeba umieć ludzi słuchać,a nie podawać im jedynej prawdy.To droga do nikąd.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 212 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 59

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!