środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Nowa droga do nowego życia: Pierwsi skazani wrócili z 800 km wędrówki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2013, 14:39
Autor: (aa)

Udział w projekcie „Nowa droga” gwarantuje uczestnikom roczne zatrudnienie
Udział w projekcie „Nowa droga” gwarantuje uczestnikom roczne zatrudnienie

Zmęczeni, z odciskami na stopach, ale cel osiągnęli. Dwóch byłych już osadzonych i ich opiekunowie wrócili właśnie z miesięcznej, pieszej wędrówki z Lublina do Zgorzelca. To jeden z elementów nowatorskiego programu resocjalizacyjnego "Nowa droga”.

– Wysiłek fizyczny nas dobijał. Trudno było ustać nawet pod prysznicem – podkreślał podczas czwartkowego spotkania dotyczącego projektu "Nowa droga” Andrzej Bojdasz, opiekun Tomka, który jeszcze niedawno odsiadywał karę więzienia w Areszcie Śledczym w Lublinie. – To była jednak chwila ukojenia.

– Najgorzej było na początku, bo ciało odmawiało posłuszeństwa. Podobnie było pod koniec wędrówki, a przecież chciało się iść dalej – dodaje Tomek. – Ale jestem szczęśliwy, że udało mi się ten dystans pokonać. Że wytrwałem.

Piesza wędrówka szlakiem św. Jakuba z Lublina do Zgorzelca, licząca 800 km, to jeden z elementów nowatorskiego projektu "Nowa droga”. Jego inicjatorem jest Stowarzyszenie "POSTIS” z Lublina. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Z powodzeniem jest realizowana we Francji.

W polskim projekcie bierze udział 10 osadzonych w Areszcie Śledczym w Lublinie. To mężczyźni w wieku do 24 lat, tzw. pijani kierowcy, osoby skazane za drobne kradzieże i wypadki. Po decyzji sądu penitencjarnego wychodzą na warunkowe zwolnienie. Najpierw przygotowują się do wędrówki, później wychodzą w drogę. Idą tylko z opiekunem. Po powrocie są przygotowywani do podjęcia pracy.

Więcej o wędrówce pierwszych uczestników projektu w najbliższym Magazynie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!