środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Nowa dwupasmówka na Jana Pawła prawie gotowa

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Wszystko wskazuje na to, że najdalej za dwa tygodnie kierowcy będą mogli korzystać z nowego odcinka ul. Jana Pawła II.

Roboty konieczne do otwarcia dwupasmówki potrwają jeszcze tylko kilka dni.

- To bardzo dobra wiadomość, bo to ważne połączenie. Tyle że koło naszego osiedla będziemy mieli ogromny ruch ciężkich samochodów. No, ale trudno. Miasto musi się rozwijać - mówi pani Agnieszka z os. Poręba. Sama często wypuszcza się na spacery po nowej dwupasmówce. Ale droga formalnie nadal jest placem budowy. I jeszcze długo nim pozostanie.

- Na budowę drogi wykonawcy mają czas do października 2010 roku - mówi Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. - Gdzieś wśród dziennikarzy pojawił się pomysł, by drogę udostępnić dla ruchu przed przypadającą w połowie października rocznicą pontyfikatu Jana Pawła II. A drogowcy to podchwycili i robiąc ukłon w stronę miasta zapowiedzieli, że już jesienią będzie można tędy przejechać.

Roboty niezbędne do otwarcia drogi zakończą się już wkrótce. - To kwestia tygodnia - deklaruje Stanisław Wydrych z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych, które jest liderem konsorcjum budującego arterię na zlecenie miasta. Później będzie trzeba jeszcze paru dni na formalności.

Ul. Jana Pawła II nie będzie jeszcze wyglądać tak, jak powinna po zakończeniu budowy. Ostatnią wierzchnią warstwę asfaltu robotnicy mają położyć dopiero wiosną. Na skrzyżowaniu z wylotówką na Kraśnik ma obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Wzdłuż al. Kraśnickiej w kierunku Lublina nie będzie jeszcze równoległej drogi serwisowej służącej jako dojazd do pobliskich posesji.

Mieszkańcy będą korzystać z prowizorycznych zjazdów od głównej szosy. Prowizoryczny będzie też chodnik. Za to światła na skrzyżowaniu z al. Kraśnicką mają działać pełną parą.

Największy problem był ze znalezieniem miejsca, w którym mogłyby zawracać autobusy kończące trasę przy os. Poręba. Pojawił się nawet pomysł, by dojeżdżały na pętlę trolejbusową na Węglinie. Ale znalazło się lepsze rozwiązanie.

- Autobusy zawrócą na przyszłym skrzyżowaniu z ul. Roztocze. Stanie tam znak zaraz zawracania z tabliczką informującą, że nie dotyczy on komunikacji miejskiej - mówi Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim magistracie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Porebaniec
nemmmo
ik
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Porebaniec
Porebaniec (9 października 2008 o 12:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Osiedle Poreba protestuje przeciwko budowie tej trasy!!!!!!!!!!
Rozwiń
nemmmo
nemmmo (9 października 2008 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tu się przyspiesza, a od miesiąca zamknięty jest (ukończony) wjazd przy wiadukcie "Poniatowskiego", z Al Solidarności w kierunku Al. Racławickich-chyba czekamy do Trzech Króli. Rrównoległy do niego zjazd z wiaduktu "Poniatowskiego" wkierunku Chełma otwarto dawno bez żadnej pompy
Rozwiń
ik
ik (9 października 2008 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co by nie zbudowali,to bedzie zle,ile mozna narzekac
Rozwiń
ab
ab (9 października 2008 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pojadą samochody ciężarowe nową ulicą i staną 2 km przed rondem na Krochmalnej, taki będzie korek!!! A właściwie jak mają jechać: przez Krochmalną czy Nowy Świat, bo obie ulice są już pełne. Najpierw trzeba było zrobić przedłużenie Krańcowej do Wrotkowskiej,a póżniej otwierać nową JP II. Czy w tym mieście nikt nie myśli ?
Rozwiń
1.2.3
1.2.3 (9 października 2008 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle.....szybko powstaje kolejny "bubel" drogowy!!!!! Pierwszy to "rondo - klomb" przy ul. Bursztynowej i Wyżynnej, drugi to rondo przy zbiegu ul. Jana Pawła i Armii Krajowej, no i trzeci to ten łącznik z Al.Kraśnickimi. Nie pomyślano o pieszych i ich bezpieczeństwie na przejściach. Już teraz trudno jest przejść przez ul. a co dopiero gdy ruszy ruch na dwóch pasach jezdni!!!!! Kogo będą obchodzić znaki ograniczenia szybkości???? Warto było o tym pomyśleć wcześniej i zbudować kładki....a hałas???? gdzie ekrany dźwiękochłonne???? Pogoń za pieniądzem przyćmiła umysły niektórym włodarzom miasta i architektom!!!!!!!!!!!!!Policja powinna wystawiać swoje patrole na tej trasie od chwili jej otwarcia!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!