Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2013 r.
13:51
Edytuj ten wpis

Nowa firma na Felinie. Tym razem producent wind

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 4 A A
 (liftservice.pl)
(liftservice.pl)

Kolejna firma dostała zgodę na działalność w lubelskiej podstrefie ekonomicznej. Do przedsiębiorstw funkcjonujących na Felinie dołączy Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych Lift Service. Spółka zainwestuje kilkanaście milionów złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lift Service to 23 firma, która wprowadza się do strefy. Co roku spółka produkuje kilkaset wind. Dostarcza je zarówno na rynek krajowy, jak i zagraniczny. W podstrefie ekonomicznej na Felinie firma kupi działkę o powierzchni 3 ha i postawi nową wytwórnię. Cały projekt ma pochłonąć 17 mln zł. Pozwoli to na utworzenie 10 nowych etatów.

Lubelska podstrefa ekonomiczna działa od 2008 roku. W tej chwili obejmuje ponad 116 hektarów. W pobliżu jest już lotnisko i trasa S17. Powstaje też obwodnica Lublina.

Z 22 firm, które dostały zgodę na działalność w podstrefie, 9 już funkcjonuje. Deklarowana wartość wszystkich inwestycji przekracza 655 mln zł. Do tej pory przedsiębiorcy zainwestowali na lubelskim Felinie 458 mln. Wszystkie obecne tam firmy mają stworzyć około 975 nowych miejsc pracy. Obecnie, w 9 działających firmach pracuje ponad tysiąc osób.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
666 / 28 stycznia 2014 o 11:09

Lublin to jakaś gospodarcza depresja. Miasto sklepów i kościołów. :wacko:

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 11:04

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
cygan / 22 listopada 2013 o 19:10

haha a no dobrze mozesz byc w tych dziesieciu:)

Avatar
Miśka / 22 listopada 2013 o 17:09

Czy ja dobrze przeczytałam?? "Aż" 10 etatów??? Czyli pracę dostanie 10 osób??? To kpina czy jak???

Avatar
666 / 28 stycznia 2014 o 11:09

Lublin to jakaś gospodarcza depresja. Miasto sklepów i kościołów. :wacko:

Avatar
Gość / 23 listopada 2013 o 11:04

Ciekawe..ale sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizuj
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
cygan / 22 listopada 2013 o 19:10

haha a no dobrze mozesz byc w tych dziesieciu:)

Avatar
Miśka / 22 listopada 2013 o 17:09

Czy ja dobrze przeczytałam?? "Aż" 10 etatów??? Czyli pracę dostanie 10 osób??? To kpina czy jak???

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W domu wybuchł pożar. Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny

W domu wybuchł pożar. Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny 0 0

58-latek zginął w pożarze domu w miejscowości Stężyca (pow. rycki).

Wystawa "Disorder" w DDK Czechów

Wystawa "Disorder" w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza na wernisaż wystawy Disorder Katarzyny Weremko, który odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18:30.

Pracujesz za granicą? Rozlicz się z Urzędem Skarbowym

Pracujesz za granicą? Rozlicz się z Urzędem Skarbowym 0 0

Polacy, którzy wyjeżdżają za granicę do prac sezonowych, muszą pamiętać o rozliczeniu dochodów z tego tytułu przed polskim fiskusem. Dotyczy to też dochodów z wynajmu nieruchomości za granicą czy sprzedaży akcji. Przy takim rozliczeniu podatnik musi koniecznie zweryfikować umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania

Przebudowa Spichlerza w Podzamczu. Oferty były za drogie

Przebudowa Spichlerza w Podzamczu. Oferty były za drogie 1 0

Dwa istotne przetargi, na termomodernizację dawnego Spichlerza na Podzamczu koło Łęcznej oraz termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 z basenem nie zostały rozstrzygnięte przez Gminę Łęczna. Oferty przedsiębiorców znacznie przekraczały możliwości finansowe urzędu.

Ciało żony znalezione w mieszkaniu, następnego dnia sklep wyleciał w powietrze. Andrzej R. przed sądem
galeria
film

Ciało żony znalezione w mieszkaniu, następnego dnia sklep wyleciał w powietrze. Andrzej R. przed sądem 2 0

– Nie wiem jak było, nie pamiętam. Chciałem popełnić samobójstwo, bo mnie nachodzili w sklepie. Miałem dosyć bójek – mówił przed sądem Andrzej R., który sześć lat temu wysadził się w swoim sklepie na Kalinowszczyźnie. Kilka dni wcześniej miał udusić swoją żonę. – Do zabójstwa się nie przyznaję – stwierdził oskarżony.

Remontowali tory, znaleźli pocisk rakietowy

Remontowali tory, znaleźli pocisk rakietowy 3 0

Pocisk rakietowy z czasów wojny znaleźli w Puławach mężczyźni remontujący tory kolejowe do Gołębia.

Koncert Wera Kidżeski i Freenology
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert Wera Kidżeski i Freenology 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) odbędzie się koncert Wery Kidżeski i zespołu Freenology.

Pillars of Eternity II: Deadfire. Szczegóły polskiego wydania (wideo)
film

Pillars of Eternity II: Deadfire. Szczegóły polskiego wydania (wideo) 0 0

Być może najlepsza gra RPG w tym roku będzie miała polskie wydanie. Premiera Pillars of Eternity II: Deadfire już 8 maja.

Egzamin gimnazjalny 2018 już za nimi. Jakie są wrażenia uczniów?
PODSUMOWANIE
film

Egzamin gimnazjalny 2018 już za nimi. Jakie są wrażenia uczniów? 0 0

W piątek zakończył się trzydniowy egzamin gimnazjalny. Zdającym dobrze poszło z językiem polskim, gorzej z chemią.

150 kostiumów do jednego spektaklu. Opera Fashion w CSK
galeria

150 kostiumów do jednego spektaklu. Opera Fashion w CSK 0 0

Od piątku w Centrum Spotkania Kultur można oglądać trzy wystawy związane z festiwalem. Do Lublina z Łodzi przyjechały elementy scenografii z filmu „Kingsajz”, prace studentów i absolwentów polskich akademii sztuk pięknych (wystawa „Upadek Ikara”) oraz najlepsze kostiumy i elementy scenografii z zasobów Opery Narodowej-Teatru Wielkiego.

Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi - charytatywnie w Puławach
26 kwietnia 2018, 17:00

Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi - charytatywnie w Puławach 6 0

26 kwietnia o godz. 17 w Hotelu Pikul Puławy odbędzie się koncert charytatywny pn. Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi.

Kulturysta z Lublina mistrzem Polski 2018!
Zdjęcia
galeria

Kulturysta z Lublina mistrzem Polski 2018! 32 8

Marcin Piechota z Lublina zdobył tytuł mistrza Polski 2018 na zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Kielcach.

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia] 0 0

132 osoby rywalizowały w II Lubelskim Biegu Nieustraszonych nad Zalewem Zemborzyckim.

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie 0 1

Kucharze, kelnerzy czy kierowcy – m. in. przedstawiciele tych zawodów będą mogli znaleźć pracę we wtorek, 24 kwietnia. W Dęblinie odbędą się Powiatowe Targi Pracy i Edukacji.

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki?
galeria
film

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki? 6 25

O pięciu nowych pomysłach na rozwój kraju mówił w niedzielę mieszkańcom Łukowa premier Mateusz Morawiecki. Na godzinę przed spotkaniem szef rządu pojawił się niespodziewanie na mszy w jednym z łukowskich kościołów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!