niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Nowa, gorsza oferta Echo Investment

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 września 2008, 17:53
Autor: Dominik Smaga

Echo Investment obiecuje miastu coraz mniej za zgodę na budowę marketu na górkach czechowskich.

Nie zrobią nam wielopoziomowego skrzyżowania, ani wielkiego parku. Proponują tylko gotówkę, która ani na wiadukt, ani park nie wystarczy.

Na razie kielecka spółka jest zdana na łaskę i niełaskę miasta. Bo jeśli Rada Miasta nie zmieni planu zagospodarowania górek czechowskich, to Echo nie będzie mogło tam postawić centrum handlowego. Sprawa ciągnie się od lat. Radni planu zmieniać nie chcą, a spółka próbuje ich przekonać, by zmienili zdanie. Ale kielczanie dają coraz mniej.

- Możemy zaoferować 30 proc. tzw. renty planistycznej - mówi Krzysztof Kwapisz z Echo Investment. Taka renta jest liczona jako procent od kwoty, o którą wskutek zmiany planu wzrosła wartość gruntu. Już teraz wiadomo, że renta wyniesie zaledwie kilkanaście milionów złotych.

Jesienią Echo i prezydent doszli do porozumienia, zgodnie z którym w zamian za zmianę planu spółka miała na własny koszt zbudować estakady usprawniające ruch na przeklinanym przez kierowców skrzyżowaniu al. Solidarności i Sikorskiego oraz urządzić park na 70 ha górek. Gdyby - wbrew danej obietnicy - Echo tego nie zbudowało musiałoby zapłacić miastu 80 mln zł odszkodowania.

Radni już jesienią odrzucili porozumienie. Prezydent chciał, by to oni prowadzili dalsze negocjacje ze spółką. Radni odbijali piłeczkę mówiąc, że fakt iż odrzucili porozumienie jedynie wzmacnia pozycję prezydenta w dalszych rozmowach.

Prezydent zażądał 120 mln zł gwarancji. Echo na to nie przystało i wycofało złożony wcześniej weksel na 80 mln zł.

- Na pewno nie ma już mowy o takich bonusach dla miasta - mówi Kwapisz. I wyjaśnia, że nie może już liczyć na tak duże zyski z centrum handlowego. - Chłonność lubelskiego rynku dramatycznie się zmniejszyła. Jeśli prezydent podejmuje rozmowy z Ikeą, która oferuje 100 tys. mkw. powierzchni handlowej, to i czynsze spadną, i klientów będzie mniej.

Ratusz nie komentuje propozycji złożonej przez Echo. - Tak się umówiliśmy z inwestorem - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina. - Najpierw musimy przeanalizować tę propozycję i dać Echu odpowiedź.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
3454545
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

3454545
3454545 (5 września 2008 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JAK TO MÓWIĄ SUKCES MA WIELU OJCÓW A PORAŻKA ŻADNEGO...ODBIJANIE PIŁECZKI PRZEZ NASZYCH ROADNYCH,KÓRZY DALI CIAŁA W ROZMOWACH Z POWAŻNYM INWETOREM JAKIM JEST FIRMA GIEŁDOWA ECHO,FATLANIE ŚWIADCZY O DECYDENTACH MIASTA!!!...ZRESZTĄ TO NIE PIERWSZA NIEUDOLNA DECYZJA...BOLĄCZKĄ TEGO MIASTA JEST BRAK FACHOWCÓW NA FOTELU PREZYDENTA, W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM!!JEŻELI PREZYDENT WASILEWSKI,KTÓRY MIAŁEM NADZIEJE ZMYJE PLAMĘ PO NIEUDOLNYM I SKOMPROMITOWANYM PRUSZKOWKSIM,ZACZYNA URZEDOWNIE OD MIANOWANIA 5 ZASTĘPCÓW TO JAKOŚ NIE CHALO....URZĄD MARSZAŁKIWSKI ROBI ZAKUPY ZA KUPĘ KASY AUT, NIE MAJĄC ŻADNYCH SUKCESÓW W MIEŚCIE!!! PODWYŻKI DLA KADR KIEROWNICZYCH NICZYM NIE PODPARTE,PODWYŻKA TO NAGRODA,ZA CO??...NIE CZEPIAŁBYM SIE GDYBY,POBUDOWANO DROGI,OBWDNICĘ MIASTA, BUDOWA LOTNISKA BYŁA ZWAAWANSOWANA W 50 PROCENTACH, INWESTORZY PCHALIBY SIĘ DRZWAMI I OKNAMI A URZEDNICY STWALI BY NA RZĘSACH BY STOWRZYĆ IM JAK NAJPELEPSZE WARUNKI DO INWESTOWANIA!!A TAK NIE JEST!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!