Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 listopada 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Nowa sygnalizacja paraliżuje ruch. Wielkie korki na al. Piłsudskiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
331 25 A A

W gigantycznych korkach muszą tkwić kierowcy jadący (a raczej stojący) na al. Piłsudskiego w kierunku ul. Narutowicza i Lipowej. Wszystko przez fatalne zaprogramowanie wymienionej sygnalizacji świetlnej koło Victorii

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Te cykle świateł są źle ustawione. Łapiemy bardzo duże opóźnienia - mówi pan Grzegorz, kierowca MPK. Na nową sygnalizację narzeka odkąd została włączona, czyli od piątkowego popołudnia. A narzeka nie on jeden. - Korek w niedzielę był od stadionu, rzecz niespotykana od 7 lat - napisał do nas pan Mariusz. - Co za matoł to projektował?

Sytuacja, faktycznie, jest bardzo trudna. Wczoraj o godzinie 13 sznur samochodów na al. Piłsudskiego sięgał daleko za skrzyżowanie z Al. Zygmuntowskimi. Najgorzej było na pasie do skrętu w lewo w Narutowicza, który ma teraz własny sygnalizator. Na jednej zmianie świateł skręcało zaledwie pięć-sześć samochodów. Kolejka chętnych do takiego manewru skutecznie zabierała miejsce innym pojazdom. I wcale nie była rzadkością sytuacja, gdy przy samej Victorii oba pasy do jazdy na wprost w Lipową były puste. Dlaczego? Bo samochody tkwiły gdzieś niżej.

- Jeśli korki tworzą się w sobotę, to znaczy, że jest coś nie tak. Wcześniej światła działały lepiej, a teraz gdy rusza się ze świateł przy Dolnej Panny Marii, to na górze trafia się na czerwone, a to już powoduje, że tworzy się ten sztuczny korek - opowiada kierowca MPK. - Z drugiej strony też nie jest lepiej, zwłaszcza że za budynkiem dawnego komisariatu jezdnia jest zwężona przez prace drogowe.

Ze światłami był jeszcze jeden problem, bo po prostu odmawiały posłuszeństwa i ruchem na skrzyżowaniu musieli kierować policjanci z drogówki. Choć dla kierowców nie było to problemem, wręcz przeciwnie, właśnie wtedy ruch odbywał się tu względnie płynnie.

Ratusz zapowiada zmiany w ustawieniach sygnalizacji. - Wydłużone zostanie zielone światło dla kierowców jadących al. Piłsudskiego - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Odbędzie się to kosztem kierowców jadących ul. Narutowicza od Okopowej w kierunku Victorii. - Oraz kosztem wyjazdu z ul. Lipowej - dodaje Kieliszek. Według zapowiedzi magistratu sygnalizacja powinna być przeprogramowana najpóźniej pojutrze.

Nowe światła koło hotelu zostały zamontowane w ramach przebudowy ul. Narutowicza wraz z jej przecznicami i skrzyżowaniem z ul. Lipową.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 01:25
Ale "zbiorkomy" zawsze puszczam

No i bardzo dobrze robisz. Rzecz w tym, że to Twoje prawo, a nie obowiązek, jak niektórzy tutaj sugerują.

Avatar
Kierowca Bombowca / 19 listopada 2014 o 22:28

Może i się mylę.

Mam ledwie naście lat prawo jazdy w końcu.

Ale "zbiorkomy" zawsze puszczam (przynajmniej w godzinach szczytu). W końcu u mnie jechać może raptem 4 pasażerów (a rzadko kiedy połowa tego), u niego stówa potrafi siedzieć/stać i się tłoczyć.

Wkurzanie się na kierowców MPK, którzy walczą o swoje, zależne od terminowości wizyt na przystankach, premie jest moim zdaniem nie na miejscu. Jeżdżę pod krawatem, do dużo fajniejszej (to najważniejsze) i lepiej płatnej pracy - ale rozumiem też i ich rozterki. Ja jadę do pracy raptem 20-25 minut (i to z odwiezieniem pociech do przedszkola)... oni w tym maglu muszą po 8 godzin spędzać, a potem jeszcze do domów jakoś wrócić.

Może i się mylę.

Mam ledwie naście lat prawo jazdy w końcu.

Ale "zbiorkomy" zawsze puszczam (przynajmniej w godzinach szczytu). W końcu u mnie jechać może raptem 4 pasażerów (a rzadko kiedy połowa tego), u niego stówa potrafi siedzieć/stać i się tłoczyć.

Wkurzanie się na kierowców MPK, którzy walczą o swoje, zależne od terminowości wizyt na przystankach, premie jest moim zdaniem nie na miejscu. Jeżdżę pod krawatem, do dużo fajniejszej (to najważniejsze) i lepiej płatnej pracy - ale rozumiem też i ich rozterki. Ja jadę... rozwiń

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 20:36
plurl.pw/wypadek_6_aut_na_nieowietlonym_skrzyowaniu
wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu . Nie zyje 4 osoby (dwoje dzieci)
3 osoby ciezko rannych i 3 osoby wyszly o wlasnych silach z aut
Avatar
pchła / 19 listopada 2014 o 18:00

Tak mi się wydaje, że kodeks drogowy nakłada na ciebie obowiązek ustąpienia (na obszarze zabudowanym) pierwszeństwa pojazdowi komunikacji zbiorowej wykonującemu regularne przewozy pasażerskie (czyli też i autobusom/trolejbusom MPK), który chce zmienić zajmowany pas ruchu lub wyjechać z zatoki przystankowej.

A skrzyżowanie blokują wsioki, które postanawiają "zmienić" pas za późno. Dziś rano jechałem i jakiś pacan ze Scenica próbował zmienić pas tuż za skrzyżowaniem z Dolną Panny Marii - skutek - korek po CPN na Zygmuntowskich, a od DPM do Narutowicza prawy pas wolny i zielone światło... puszczające powietrze, a nie zablokowane przez pacana samochody.

No wiesz,że dzwonia tylko koscioła nie widac. Jak przepis mowi to nalezy ustapic pojazdowi włączajacemu sie z zatoki...czyli mowa tu TYLKO o wyjazd z zatoki autobusowej która jest na ul. Pilsudskiego...a skrzyzowanie miesci sie okolo 300m dalej. Jak widać pracujesz w MPK i tu wiekszośc ma rację...kierowcy MPK sa ponad prawem drogowym...policja przymyka oko na ich jazdem. a sadze,że jakby skupili uwage na ich jazde po miesćie to  21pkt w ciagu jednego kursu nie byłoby wiekszym problemem....także zeby cos o czyms pisac trzeba miec podstawy a u Ciebie to nawet tego brak...

No wiesz,że dzwonia tylko koscioła nie widac. Jak przepis mowi to nalezy ustapic pojazdowi włączajacemu sie z zatoki...czyli mowa tu TYLKO o wyjazd z zatoki autobusowej która jest na ul. Pilsudskiego...a skrzyzowanie miesci sie okolo 300m dalej. Jak widać pracujesz w MPK i tu wiekszośc ma rację...kierowcy MPK sa ponad prawem drogowym...policja przymyka oko na ich jazdem. a sadze,że jakby skupili uwage na ich jazde po miesćie to  21pkt w ciagu jednego kursu nie byłoby wiekszym problemem....także zeby cos o czyms pisac tr... rozwiń

Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 15:27
Czyli "włączenie się do ruchu (przecinek) jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub (spójnik łączący dwa zdania równorzędne) wjechania z zatoki na jezdnię.

Kolego naucz się czytać ze zrozumieniem. Zauważyłeś przecinek, ale nie zauważyłeś słowa "jeżeli". To nie są zdania równorzędne.

Poza tym w przytoczonym artykule nie ma nic o ustępowaniu pierwszeństwa tylko o obowiązku umożliwienia włączenia się do ruchu.

Kolego naucz się czytać ze zrozumieniem. Zauważyłeś przecinek, ale nie zauważyłeś słowa "jeżeli". To nie są zdania równorzędne.

Poza tym w przytoczonym artykule nie ma nic o ustępowaniu pierwszeństwa tylko o obowiązku umożliwienia włączenia się do ruchu.

rozwiń
Avatar
aqq / 19 listopada 2014 o 15:25

Mi się jednak zdaje, ...

masz racje Tobie się zdaje...

Avatar
Kierowca Bombowca / 19 listopada 2014 o 14:39

Źle interpretujesz ten zapis, masz mu umożliwić włączenie się do ruchu. Jeśli autobus porusza się już po ulicy to nie masz obowiązku mu ustępować.

Mi się jednak zdaje, że interpretuje ten przepis dobrze, a Ty źle.

Tam jest przecinek po "włączenie się do ruchu".

Czyli "włączenie się do ruchu (przecinek) jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub (spójnik łączący dwa zdania równorzędne) wjechania z zatoki na jezdnię.

Tak więc ustąpić masz, gdy:

1. pojazd włącza się do ruchu,

2. pojazd sygnalizuje zamiar zmiany pasa ruchu,

3. pojazd opuszcza zatokę.

A nie, gdy "pojazd włącza się do ruchu i zmieniając jednocześnie pas ruchu opuszcza zatokę".

Alternatywa, a nie koniunkcja.

Ale co ja będę tłumaczył. Może kiedyś jakiś policjant jadący do Komendy Wojewódzkiej zechce Tobie wytłumaczyć, jak zobaczy, że nie wpuszczasz autobusu. Im kosztowniejsza lekcja, tym większe szanse na jej zapamiętanie.

Mi się jednak zdaje, że interpretuje ten przepis dobrze, a Ty źle.

Tam jest przecinek po "włączenie się do ruchu".

Czyli "włączenie się do ruchu (przecinek) jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub (spójnik łączący dwa zdania równorzędne) wjechania z zatoki na jezdnię.

Tak więc ustąpić masz, gdy:

1. pojazd włącza się do ruchu,

2. pojazd sygnalizuje zamiar zmiany pasa ruchu,

3. pojazd opuszcza zatokę.

A nie, gdy "pojazd włącza ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 13:17

Żebyś się nie zdziwił:

Art. 18.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Źle interpretujesz ten zapis, masz mu umożliwić włączenie się do ruchu. Jeśli autobus porusza się już po ulicy to nie masz obowiązku mu ustępować.

e interpretujesz ten zapis, masz mu umożliwić włączenie się do ruchu. Jeśli autobus porusza się już po ulicy to nie masz obowiązku mu ustępować.

rozwiń
Avatar
she / 19 listopada 2014 o 13:05

Należy jeszcze zwrócić uwagę na autobusy jadące Piłsudskiego w górę i skręcające w lewo w Narutowicza. Jadą środkowym pasem i wpychają się pod koniec pasa (lub co gorsza pakują się na skrzyżowanie). Blokują tym samym jazdę na wprost a potem blokują skręcających w lewo. To, że mają rozkład jazdy nie czyni z nich pojazdów uprzywilejowanych.

A Twoim zdaniem jak mają jechać nie wpychając się, jak korek sięga mostu albo i dalej? Wyjeżdżając z zatoki przystankowej przy MPWiKu mają wrzucić wsteczny i ustawić się na końcu kolejki żebyś poczuł się usatysfakcjonowany??

A Twoim zdaniem jak mają jechać nie wpychając się, jak korek sięga mostu albo i dalej? Wyjeżdżając z zatoki przystankowej przy MPWiKu mają wrzucić wsteczny i ustawić się na końcu kolejki żebyś poczuł się usatysfakcjonowany??

rozwiń
Avatar
Kuba / 19 listopada 2014 o 12:51

To Ci się źle wydaje, Masz obowiązek wypuścić go z zatoki, ale nie masz obowiązku ustępować mu na swoim pasie.

Żebyś się nie zdziwił:

Art. 18.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Żebyś się nie zdziwił:

Art. 18.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z za... rozwiń

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 01:25
Ale "zbiorkomy" zawsze puszczam

No i bardzo dobrze robisz. Rzecz w tym, że to Twoje prawo, a nie obowiązek, jak niektórzy tutaj sugerują.

Avatar
Kierowca Bombowca / 19 listopada 2014 o 22:28

Może i się mylę.

Mam ledwie naście lat prawo jazdy w końcu.

Ale "zbiorkomy" zawsze puszczam (przynajmniej w godzinach szczytu). W końcu u mnie jechać może raptem 4 pasażerów (a rzadko kiedy połowa tego), u niego stówa potrafi siedzieć/stać i się tłoczyć.

Wkurzanie się na kierowców MPK, którzy walczą o swoje, zależne od terminowości wizyt na przystankach, premie jest moim zdaniem nie na miejscu. Jeżdżę pod krawatem, do dużo fajniejszej (to najważniejsze) i lepiej płatnej pracy - ale rozumiem też i ich rozterki. Ja jadę do pracy raptem 20-25 minut (i to z odwiezieniem pociech do przedszkola)... oni w tym maglu muszą po 8 godzin spędzać, a potem jeszcze do domów jakoś wrócić.

Może i się mylę.

Mam ledwie naście lat prawo jazdy w końcu.

Ale "zbiorkomy" zawsze puszczam (przynajmniej w godzinach szczytu). W końcu u mnie jechać może raptem 4 pasażerów (a rzadko kiedy połowa tego), u niego stówa potrafi siedzieć/stać i się tłoczyć.

Wkurzanie się na kierowców MPK, którzy walczą o swoje, zależne od terminowości wizyt na przystankach, premie jest moim zdaniem nie na miejscu. Jeżdżę pod krawatem, do dużo fajniejszej (to najważniejsze) i lepiej płatnej pracy - ale rozumiem też i ich rozterki. Ja jadę... rozwiń

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 o 20:36
plurl.pw/wypadek_6_aut_na_nieowietlonym_skrzyowaniu
wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu . Nie zyje 4 osoby (dwoje dzieci)
3 osoby ciezko rannych i 3 osoby wyszly o wlasnych silach z aut
Avatar
pchła / 19 listopada 2014 o 18:00

Tak mi się wydaje, że kodeks drogowy nakłada na ciebie obowiązek ustąpienia (na obszarze zabudowanym) pierwszeństwa pojazdowi komunikacji zbiorowej wykonującemu regularne przewozy pasażerskie (czyli też i autobusom/trolejbusom MPK), który chce zmienić zajmowany pas ruchu lub wyjechać z zatoki przystankowej.

A skrzyżowanie blokują wsioki, które postanawiają "zmienić" pas za późno. Dziś rano jechałem i jakiś pacan ze Scenica próbował zmienić pas tuż za skrzyżowaniem z Dolną Panny Marii - skutek - korek po CPN na Zygmuntowskich, a od DPM do Narutowicza prawy pas wolny i zielone światło... puszczające powietrze, a nie zablokowane przez pacana samochody.

No wiesz,że dzwonia tylko koscioła nie widac. Jak przepis mowi to nalezy ustapic pojazdowi włączajacemu sie z zatoki...czyli mowa tu TYLKO o wyjazd z zatoki autobusowej która jest na ul. Pilsudskiego...a skrzyzowanie miesci sie okolo 300m dalej. Jak widać pracujesz w MPK i tu wiekszośc ma rację...kierowcy MPK sa ponad prawem drogowym...policja przymyka oko na ich jazdem. a sadze,że jakby skupili uwage na ich jazde po miesćie to  21pkt w ciagu jednego kursu nie byłoby wiekszym problemem....także zeby cos o czyms pisac trzeba miec podstawy a u Ciebie to nawet tego brak...

No wiesz,że dzwonia tylko koscioła nie widac. Jak przepis mowi to nalezy ustapic pojazdowi włączajacemu sie z zatoki...czyli mowa tu TYLKO o wyjazd z zatoki autobusowej która jest na ul. Pilsudskiego...a skrzyzowanie miesci sie okolo 300m dalej. Jak widać pracujesz w MPK i tu wiekszośc ma rację...kierowcy MPK sa ponad prawem drogowym...policja przymyka oko na ich jazdem. a sadze,że jakby skupili uwage na ich jazde po miesćie to  21pkt w ciagu jednego kursu nie byłoby wiekszym problemem....także zeby cos o czyms pisac tr... rozwiń

Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 15:27
Czyli "włączenie się do ruchu (przecinek) jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub (spójnik łączący dwa zdania równorzędne) wjechania z zatoki na jezdnię.

Kolego naucz się czytać ze zrozumieniem. Zauważyłeś przecinek, ale nie zauważyłeś słowa "jeżeli". To nie są zdania równorzędne.

Poza tym w przytoczonym artykule nie ma nic o ustępowaniu pierwszeństwa tylko o obowiązku umożliwienia włączenia się do ruchu.

Kolego naucz się czytać ze zrozumieniem. Zauważyłeś przecinek, ale nie zauważyłeś słowa "jeżeli". To nie są zdania równorzędne.

Poza tym w przytoczonym artykule nie ma nic o ustępowaniu pierwszeństwa tylko o obowiązku umożliwienia włączenia się do ruchu.

rozwiń
Avatar
aqq / 19 listopada 2014 o 15:25

Mi się jednak zdaje, ...

masz racje Tobie się zdaje...

Avatar
Kierowca Bombowca / 19 listopada 2014 o 14:39

Źle interpretujesz ten zapis, masz mu umożliwić włączenie się do ruchu. Jeśli autobus porusza się już po ulicy to nie masz obowiązku mu ustępować.

Mi się jednak zdaje, że interpretuje ten przepis dobrze, a Ty źle.

Tam jest przecinek po "włączenie się do ruchu".

Czyli "włączenie się do ruchu (przecinek) jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub (spójnik łączący dwa zdania równorzędne) wjechania z zatoki na jezdnię.

Tak więc ustąpić masz, gdy:

1. pojazd włącza się do ruchu,

2. pojazd sygnalizuje zamiar zmiany pasa ruchu,

3. pojazd opuszcza zatokę.

A nie, gdy "pojazd włącza się do ruchu i zmieniając jednocześnie pas ruchu opuszcza zatokę".

Alternatywa, a nie koniunkcja.

Ale co ja będę tłumaczył. Może kiedyś jakiś policjant jadący do Komendy Wojewódzkiej zechce Tobie wytłumaczyć, jak zobaczy, że nie wpuszczasz autobusu. Im kosztowniejsza lekcja, tym większe szanse na jej zapamiętanie.

Mi się jednak zdaje, że interpretuje ten przepis dobrze, a Ty źle.

Tam jest przecinek po "włączenie się do ruchu".

Czyli "włączenie się do ruchu (przecinek) jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub (spójnik łączący dwa zdania równorzędne) wjechania z zatoki na jezdnię.

Tak więc ustąpić masz, gdy:

1. pojazd włącza się do ruchu,

2. pojazd sygnalizuje zamiar zmiany pasa ruchu,

3. pojazd opuszcza zatokę.

A nie, gdy "pojazd włącza ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 listopada 2014 o 13:17

Żebyś się nie zdziwił:

Art. 18.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Źle interpretujesz ten zapis, masz mu umożliwić włączenie się do ruchu. Jeśli autobus porusza się już po ulicy to nie masz obowiązku mu ustępować.

e interpretujesz ten zapis, masz mu umożliwić włączenie się do ruchu. Jeśli autobus porusza się już po ulicy to nie masz obowiązku mu ustępować.

rozwiń
Avatar
she / 19 listopada 2014 o 13:05

Należy jeszcze zwrócić uwagę na autobusy jadące Piłsudskiego w górę i skręcające w lewo w Narutowicza. Jadą środkowym pasem i wpychają się pod koniec pasa (lub co gorsza pakują się na skrzyżowanie). Blokują tym samym jazdę na wprost a potem blokują skręcających w lewo. To, że mają rozkład jazdy nie czyni z nich pojazdów uprzywilejowanych.

A Twoim zdaniem jak mają jechać nie wpychając się, jak korek sięga mostu albo i dalej? Wyjeżdżając z zatoki przystankowej przy MPWiKu mają wrzucić wsteczny i ustawić się na końcu kolejki żebyś poczuł się usatysfakcjonowany??

A Twoim zdaniem jak mają jechać nie wpychając się, jak korek sięga mostu albo i dalej? Wyjeżdżając z zatoki przystankowej przy MPWiKu mają wrzucić wsteczny i ustawić się na końcu kolejki żebyś poczuł się usatysfakcjonowany??

rozwiń
Avatar
Kuba / 19 listopada 2014 o 12:51

To Ci się źle wydaje, Masz obowiązek wypuścić go z zatoki, ale nie masz obowiązku ustępować mu na swoim pasie.

Żebyś się nie zdziwił:

Art. 18.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Żebyś się nie zdziwił:

Art. 18.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z za... rozwiń