sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Nowe sklepy w Lublinie: Aldik na Czechowie i Selgros przy al. Kraśnickiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2010, 13:53
Autor: Dominik Smaga

Właściciele sieci Aldik kupili dziś od miasta działkę przy ul. Koncertowej. Wraz z supermarketem stanąć ma tu również mała galeria handlowa. Także dzisiaj brakującą do rozpoczęcia budowy działkę kupiła od miasta sieć Selgros.

To ma być największy z działających w mieście Aldików. – Chcemy zbudować obiekt o charakterze ponadosiedlowym – zapowiada Jerzy Bartoszek z lubelskiej spółki, która jest właścicielem sieci supermarketów. – Wstępna koncepcja zakłada budowę jednopiętrowego budynku. Chcielibyśmy jego część wypełnić różnymi usługami.

Na parterze nowego gmachu znaleźć ma się klasyczny supermarket Aldik. – Jak inne nasze sklepy mający około 1,5 tys. mkw. powierzchni handlowej – mówi Bartoszek. Resztę mają zająć różni najemcy. Na piętrze mogą się też znaleźć biura.

Zgodnie z planem na każde 20 mkw. powierzchni handlowej przypadać ma jedno miejsce parkingowe. Inwestor zapowiada, że nie poprzestanie na tym minimum.

– Funkcjonując na Czechowie mamy świadomość braku miejsc parkingowych – stwierdza Bartoszek. Parking ma być ogólnodostępny dla okolicznych mieszkańców, podobnie jak ten przy pobliskim sklepie tej samej sieci przy ul. Braci Wieniawskich. Niewykluczone, że część terenu zostanie wydzielona pod płatny parking strzeżony. Taka działalność kwitnie tu już teraz.

Wiadomo, że budowa nowego Aldika nie ruszy w tym roku. Wcześniej inwestor musi m.in. zbadać stabilność gruntu, po badaniach opracować projekt i zdobyć fundusze na budowę.

Działkę o pow. 2,5 ha przy Koncertowej 4b inwestor kupi za 5,14 mln złotych. Taką kwotę wylicytował w dzisiejszym przetargu.

Do walki o ziemię, której cenę wywoławczą magistrat ustalił na 4,1 mln zł stanęły też dwie inne firmy. Warszawska spółka Bart zatrzymała się przy kwocie 4,5 mln zł, zaś Lidl nie chciał dać więcej, niż 5,1 mln zł.

Było to drugie podejście do sprzedaży tej nieruchomości. W styczniowym przetargu nie było na nią chętnych, więc Ratusz obniżył cenę wywoławczą ustaloną pierwotnie na poziomie 5,8 mln zł.

Selgros też kupił ziemię

Właściciela zmieni też inna miejska działka, którą zlicytował dzisiaj Ratusz. Chodzi o liczącą zaledwie 858 mkw. powierzchni nieruchomość przy al. Kraśnickiej, w pobliżu ul. Gęsiej.

Cena wywoławcza wynosiła 300 tys. zł. Za 306 tys. zł parcelę kupi sieć hurtowni Selgros. – Ta działka znajduje się pośrodku liczącego 3,7 ha terenu, którego jesteśmy właścicielem – wyjaśnia przedstawiciel Selgrosa.

Działka ta jest wąskim pasem ziemi po dawnej drodze gruntowej i nie może być samodzielnie zabudowana.

Mimo to do przetargu stanął nie tylko Selgros, ale też lubelska firma budowlana Interbud, która dzisiaj tylko raz podbiła stawkę, po czym oddała licytację walkowerem. Interbud liczył na to, że Selgros przeoczy przetarg. Gdyby tak się stało lubelska spółka zamierzała odsprzedać ziemię sieci handlowej w zamian za gwarancję, że to ona zajmie się budową.

Budowa przy al. Kraśnickiej nie ruszy jednak zbyt szybko, a to z powodu zapisów w planie zagospodarowania terenu. Zapisany w tym planie tzw. współczynnik intensywności zabudowy wymusza na inwestorze budowę obiektu wyższego niż blaszana hala, a to właśnie w takich halach swą działalność prowadzi Selgros.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bronkarolniczka
M.B.
Niki
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bronkarolniczka
bronkarolniczka (21 października 2012 o 15:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin to chore miasto , brak małych osiedlowych sklepików !
Rozwiń
M.B.
M.B. (6 czerwca 2010 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pół pustaka od prywatnego właściciela to draństwo i złodziejstwo - skąd ? Urząd Miasta zabiera starym nie dołężnym daje prominentom typu ALDIK.
(Urząd zabrał prawie dwa hektary pod zabudowe wysoką sprawa trwa 30 lat a dał Aldikowi i spółce działkę w ciągu jednego miesiaca gdzie osoba mająca 97 lat ma rozebrać ściane która weszła podobno w grunt 0.12 centymotrów. Gdzie ta nowa Polska? Gdzie demokracja?
Rozwiń
Niki
Niki (21 kwietnia 2010 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
A tę działkę to sobie możesz sam kupić.

dziękuję, może skorzystam.
Rozwiń
pawelo81
pawelo81 (21 kwietnia 2010 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aldikowa upadła na głowę!!!! Przecież bedzie to juz 5 aldik w promieniu km!!! Nie ma ani jednego lidla na czechowie to znów będziemy mieli drogi sklep z chamskimi ochroniażami i pękającymi płytkami a słowo mega ograniczy się do kwiaciarni, zegarmistrza, poczty polskiej i tandecia z perfumami czy okularami przeciwsłonecznymi.
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2010 o 16:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tuja napisał:
Jednopiętrowy rozumiemy jako parter i 1 piętro. Parterowy to sam parter. Czegos nie rozumiesz?

Teraz to mówi się na 1 piętrowy DWUKONDYGNACYJNY.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!